Gość Wiadomości – nadawany jest od 16 listopada 2016 r. na antenie TVP1 i TVP Info i w Internecie w serwisie vod.tvp.pl.
Program emitowany jest codziennie o godz. 19.55. Tematem dzisiejszego wywiadu, który przeprowadziła redaktor Edyta Lewandowska, była m.in. sprawa Tomasza Grodzkiego, obecnego Marszałka Senatu. Sprawa powróciła na anteny telewizji informacyjnych, gdyż obecnie trwają starania senatorów o odebranie mu immunitetu. Marszałek T. Grodzki oskarżany jest publicznie o przyjmowanie łapówek od pacjentów.
Adwersarzem posła K. Smolińskiego był Dariusz Joński Poseł na Sejm Koalicji Obywatelskiej.
Polityk opozycji stwierdził, że „od 2019 r. trwa zmasowany atak na profesora, marszałka Tomasza Grodzkiego; od momentu gdy został on marszałkiem Senatu RP.
- Ja nie mam zaufania ani do prokuratury, która jest w tej chwili bardzo upolityczniona. Przypomnę prokuratorem generalnym jest polityk – Zbigniew Ziobro, ani nie mam zaufania do MSWiA, ani do CBA, ani też do służb specjalnych. (...) Pan marszałek Grodzki pozwał wszystkie te osoby (pacjentów – dop. red.), bo się z nimi nie zgadza.
Gdy redaktor E. Lewandowska zwróciła uwagę, że w przypadku zwykłych pacjentów, trudno ich podejrzewać o politycznie intencje, jak to często bywa u polityków, wówczas Dariusz Joński zaczął wątek wokół debaty o majątku Daniela Obajtka - Prezesa Orlenu.
- Szanowni Państwo Goście, słyszeliście jakie są podwójne standardy Platformy Obywatelskiej.
W zakresie Prezesa Daniela Obajtka toczy się debata, natomiast Pana Marszałka Grodzkiego to jest "nagonka" – kontrował poseł Kazimierz Smoliński. - I ta "nagonka" organizowana jest przez sądy, prokuraturę i pacjentów – ironizował. - To przecież pacjenci przyszli do prokuratury, by mówić o nieprawidłowościach. Jako adwokat mogę powiedzieć, że jest zasada domniemania niewinności. (...). W tej chwili sytuacja stała się trudna, bo Pan marszałek staje się sędzią we własnej sprawie i jeśli on nie skieruje tego wniosku prokuratury do Komisji Regulaminowej Senatu, to do końca kadencji taki stan będziemy mieli, ponieważ tylko on ma takie kompetencje, przekazania tego do Komisji, by taki wniosek trafił później pod obrady Senatu, który mógłby dopiero pozbawić marszałka immunitetu. Jedyną drogą jest zatem zrzeczenie się tego przywileju...
Poseł K. Smoliński stwierdził, że sprawy o łapówki są bardzo skomplikowane, bo odpowiadają zarówno osoby biorące, jak i dające. Niemniej jak stwierdził, jest to jedyna droga do oczyszczenia się z zarzutów, a jeśli prof. Tomasz Grodzki jest niewinny, wówczas sąd oczyści go bardzo szybko.
Poseł Kazimierz Smoliński pełni od 21 listopada 2019r. także funkcję członka Krajowej Rady Sądownictwa.
(tomm)
Napisz komentarz
Komentarze