Zasady wyznaczania składu oraz zasady działania Komitetu Rewitalizacji określone zostały w Regulaminie Komitetu Rewitalizacji przyjętym Uchwałą nr IV/40/2019 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 31 stycznia 2019 r.
Nabór na członków Komitetu Rewitalizacji przeprowadzany zostanie w dniach od 30 listopada 2020 r. do 11 grudnia 2020.
Nabór uzupełniający dotyczy:
– 2 przedstawicieli podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na obszarze rewitalizacji,
– 3 przedstawicieli prowadzących na obszarze miasta działalność społeczną, w tym organizacji pozarządowych,
– 2 przedstawicieli oświaty (np. nauczyciel nauczania przedszkolnego i szkolnego, przedstawiciele rady rodziców) z obszaru rewitalizowanego,
– 1 przedstawiciela Tczewskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego,
– 1 przedstawiciela reprezentacji przedsiębiorców działających na terenie miasta;
– 3 przedstawicieli podmiotów zarządzających nieruchomościami znajdującymi się na obszarze rewitalizacji, w tym właścicieli, spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych,
– 3 mieszkańców obszaru rewitalizowanego (osoby innej niż mogącej reprezentować Urząd Miejski, miejskie jednostki organizacyjne, instytucje kultury, spółki miejskie, Radę Miejską w Tczewie, podmioty prowadzące działalność gospodarczą w obszarze rewitalizacji, prowadzące działalność społeczną, w tym organizacje pozarządowe, Policję, Tczewską Radę Pożytku Publicznego, przedsiębiorców działających na terenie miasta).
Kandydaci winni być mieszkańcami miasta Tczewa ( nie dotyczy to przedstawiciela oświaty).
Kandydaci mogą złożyć tylko jeden formularz zgłoszeniowy (stanowiący załącznik do niniejszego ogłoszenia) i tylko jako przedstawiciel jednej kategorii podmiotów wskazanych w naborze uzupełniającym.
Wymagania dla kandydata na przedstawiciela podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na obszarze rewitalizacji:
– przedstawienie listy poparcia podpisanej przez co najmniej 5 przedsiębiorców w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej,
– złożenie oświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej lub zasiadaniu w organach podmiotów wpisanych do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym, działających na terenie miasta.
Wymagania dla przedstawiciela oświaty z obszaru rewitalizowanego:
– złożenie dokumentu potwierdzającego zgodę na reprezentowanie danego organu/podmiotu.
Wymagania dla przedstawiciela mieszkańców obszaru rewitalizowanego:
– przedstawienie listy poparcia podpisanej przez co najmniej 15 mieszkańców obszaru rewitalizacji.
W przypadku dostarczenia niekompletnych dokumentów, do kandydata na członka Komitetu zostanie skierowana prośba o ich uzupełnienie poprzez powiadomienie drogą mailową lub telefoniczną (zgodnie z danymi kandydata, zawartymi w formularzu zgłoszeniowym). W przypadku gdy kandydat na członka Komitetu nie uzupełni dokumentacji w terminie do 3 dni od otrzymania stosownej informacji – jego zgłoszenie nie zostanie rozpatrzone.
Dokumenty złożone przez kandydatów w ramach naboru na członków Komitetu nie podlegają zwrotowi.
Jeżeli liczba kandydatów na członków Komitetu, których zgłoszenia spełniają wymagania będzie większa niż wynikająca z zakresu niniejszego naboru, o wyborze na członka Komitetu decyduje Prezydent Miasta Tczewa, mając na względzie zapewnienie reprezentatywności Komitetu, tj. udziału w Komitecie osób aktywnie uczestniczących w życiu wspólnoty samorządowej oraz przedstawicieli najważniejszych, z punktu widzenia przygotowania i prowadzenia rewitalizacji, grup nieformalnych, organizacji i podmiotów. Uzasadnienie wyboru zostanie podane do publicznej wiadomości. Nie ma zastosowania kryterium ilościowe poparcia dla kandydata.
Lista członków Komitetu oraz wszystkich innych zgłoszonych, w tym osób niespełniających wymagań formalnych (wraz z podaniem przyczyny odrzucenia), podana zostanie w zwyczajowo przyjętych formach informacji publicznej (strona BIP, strona www.wrotatczewa.pl , tablica ogłoszeń), a także na stronie rewitalizacja.tczew.pl.
Za udział w posiedzeniach i pracach Komitetu nie przysługuje wynagrodzenie ani dieta.
Napisz komentarz
Komentarze