- Hejt, z którym spotykamy się w tej kampanii jest rzeczą normalną dla polityka – przyznał Kazimierz Smoliński, startujący z nr 2 Komitetu Wyborczego PiS.
- Coraz więcej osób jest negatywnie nastawianych do polityki rządu. Trzeba tłumaczyć co tak naprawdę oznacza nasza polityka. W Polsce dopuszcza się stronnicze wyroki i polityczne zachowania sędziów. W Niemczech jest to niedopuszczalne, taki sędzia z miejsca zostałby wyrzucony z sądownictwa. W tym kraju wydano wyrok 2 lata więzienia w zawieszeniu dla osoby publicznej, która spowodowała zagrożenie dla życia i zdrowia drugiej osoby! U nas nie do pomyślenia. U nas należałoby ustalić czy są powody do zniesienia immunitetu. Mamy immunitet formalny – posła czy senatora bez zgody izby nie można pociągnąć do odpowiedzialności za nic. Drugi to immunitet obowiązuje cały czas i wiąże się z wykonywaniem obowiązków poselskich. Nie można posła pociągnąć do odpowiedzialności za to jak głosował.
Poseł przekonywał też o znaczeniu głosowania w referendum. Przekonywał też o znaczeniu tegorocznych wyborów parlamentarnych. Nawiązał do wojny na Ukrainie. Jego zdaniem USA nie zależy na tym, by Ukraina szybko ją wygrała, bo oznaczałoby to znaczne osłabienie Rosji, która wpadłaby pod potężne wpływy Chin. Tak wzmocnione państwo środka stanowiłoby poważne zagrożenie dla porządku światowego. - Natomiast Amerykanom zależy na ucywilizowaniu Rosji, tak by była ona raczej wsparciem dla Zachodu niż zagrożeniem – zwracał uwagę poseł.
W spotkaniu uczestniczył też Mieczysław Matysiak (nr 15 na liście KW PiS). Przedstawił swój życiorys, pracę zawodową m.in. w szkole oraz co chciałby osiągnąć jako poseł.
Spotkania z Mieszkańcami są zawsze bardzo cenne, dzięki wnioskom, które są przez nich przedstawiane. Debatowano o rozwoju naszej gospodarki także w kontekście Tczewa, m.in. powrocie Wojska Polskiego do grodu Sambora, a także o sprawach ogólnokrajowych. Poruszano też temat nielegalnych imigrantów i zagrożeń związanych z ideologią gender, która rozwija się w Europie i USA. - Czy chcemy podlegać głównemu nurtowi Zachodu, a tym samy odrzucić możliwość samodzielnego rozwoju w wybranym przez nas kierunku? – pytał K. Smoliński.
(tomm)
Napisz komentarz
Komentarze