poniedziałek, 20 maja 2024 19:26
Reklama
Reklama

Turystyczna końcówka roku z LOT KOCIEWIE

Końcówka 2020 roku to zawsze czas podsumowań i refleksji nad zakończonymi projektami. Jednak nie dla Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, która listopad i grudzień poświęciła na intensywną współpracę oraz realizację nowych, a także dopracowanie odrobinę starszych zadań.
  • Źródło: UM Tczew
Turystyczna końcówka roku z LOT KOCIEWIE

W listopadzie Biuro LOT KOCIEWIE rozpoczęło przedsięwzięcia dofinansowane przez Miasto Starogard Gdański, którymi były tablice małej architektury. Widząc zapotrzebowanie mieszkańców Kociewia i turystów zwiedzających Starogard Gdański, zamontowano tablice z planem miasta w najczęściej odwiedzanych przez nich miejscach. Plan jest jednym z ważniejszych elementów informacyjnych dla osób przyjezdnych. Mapa zachęca do zwiedzania miasta, jak również pomaga odnaleźć najważniejsze zabytki i instytucje miejskie.

– Do realizacji tego zadania zaprosiliśmy starogardzką artystkę Martynę Pazerę. Dzięki tej współpracy powstały bardzo ciekawe plansze, którego oryginalnym elementem są fragmenty starogardzkich legend – mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. – Rezultaty naszych działań, czyli tablice z planem miasta i kodami QR do pełnej wersji opowieści możecie zobaczyć przy Dworcu PKP, w Parku Nowe Oblicze oraz na Rynku.

W 2020 roku został również wydłużony szlak turystyczno-pielgrzymkowy z Pelplina do Piaseczna, który od 2019 roku upamiętnia koronację Matki Boskiej Piaseckiej oraz wizytę Jana Pawła II w Pelplinie. Dodatkowa tablica z przemówieniem papieża przed modlitwą Anioł Pański stanęła przy górze jego imienia. Podobnie jak na pozostałych tablicach na nowej można wysłuchać oryginalnego nagrania z 1999 roku skanując telefonem kod QR.

Jeszcze pod koniec 2020 roku Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przy wsparciu Polskiej Organizacji Turystycznej zorganizowała webinar dla branży turystycznej oraz jednostek samorządowych z terenu Kociewia pn. „Marketing w social mediach i zarządzanie marką turystyczną w czasach pandemii – przykłady, sposoby, dyskusja…”, podczas którego eksperci poruszyli temat kierowania marką turystyczną w czasie trudnej sytuacji na rynku oraz marketingu turystycznego w internecie.

– Do przeprowadzenia szkolenia dla członków LOT KOCIEWIE i parterów z branży turystycznej zaprosiliśmy specjalistów w swoim fachu. Dra Jarosława Górskiego z Fundacji Best Place Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc oraz Marcina Nowaka współtwórcę bloga turystycznego gdziewyjechać.pl oraz kanału w serwisie YouTube Wędrowne Motyle. – mówi Piotr Kończewski.

Podczas szkolenia online uczestnicy dowiedzieli się jak pandemia wpłynęła na wybór form odpoczynku i rekreacji przez turystów, a także jak przy pomocy prostych narzędzi zarządzać marką turystyczną. Na webinarze został poruszony również temat aktywności w social mediach, które przez ostatni rok stały się szczególnym kanałem komunikacji z mieszkańcami regionu i turystami.

Już z początkiem 2021 roku LOT KOCIEWIE rozpoczęła przygotowania do działań, które będą realizowane w kolejnych miesiącach.

Aktualne informacje z działań stowarzyszenia znajdziecie w mediach społecznościowych www.facebook.com/lot.kociewie, www.instagram.com/kociewie 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama