poniedziałek, 20 maja 2024 23:54
Reklama
Reklama

Szkoła gotowa na powrót 7- i 8-klasistów

NOWA CERKIEW. Jak co roku, jesienią Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Cerkwi (gm. Morzeszczyn) rozpoczyna prezentację uczniów i placówek w naszym cyklu „Asy z naszej szkoły”. Uczęszcza do niej 84 uczniów.
Szkoła gotowa na powrót 7- i 8-klasistów

Urszula Bielska-Brodnicka, dyrektor szkoły

- Mam nadzieję, że po wdrożeniu reformy edukacji i likwidacji gimnazjów nasza szkoła będzie funkcjonowała jako ośmioklasowa. Jest to możliwe do zorganizowania w naszym budynku. Pod względem infrastruktury, szkoła jest przystosowana dla dzieci młodszych. Przyjęcie 7- i 8-klasistów wiązałoby się z niewielkimi zakupami mebli. Nie byłoby żadnych problemów z przyjęciem większej liczby uczniów. Na wsi szkoła pełni funkcję rozwoju kulturalnego. Dzieci mogą przyjść po południu do placówki rozwijać swoje zainteresowania. Jeśli tylko są środki na zorganizowanie zajęć dodatkowych, to robimy to. Tak jak teraz, gdy były zajęcia z programowania komputerowego. Latem były doraźne remonty. Bierzemy udział w dużym projekcie, którego efektem będzie m.in. doposażenie pracowni przedmiotowych – matematyczna, przyrodnicza -  w sprzęt IT, jak np. tablice interaktywne (teraz mamy dwie), wykonanie sieci komputerowej, ale przede wszystkim rozwój uczniów i kompetencji zawodowych nauczycieli. To ma być duże wsparcie –120 tys. zł. Prawie wszystkie klasy są wyposażone w telewizory.


Julia Gładykowska, kl. V, Nowa Cerkiew
W szkole najbardziej lubię muzykę i WF. Chętnie gram w siatkówkę i w palanta. Chodzę na kółko muzyczne, gram na flecie prostym, występuję w zespole kociewskim. Czytam książki, zwłaszcza o tematyce przygodowej. Ostatnio spodobała mi się lektura „Chłopcy z placu broni”. Lubię podróżować, byłam np. w Niemczech. Można poznać innych ludzi, podziwiać pomniki, zabytki. W Dreźnie byłam w sklepie reklamowanym jako najpiękniejsza mleczarnia świata. Jeżdżę na nartach, maluję krajobrazy. Startuję w konkursach polonistycznych, matematycznych i recytatorskich. 

Natalia Dwurznik, kl. V, Nowa Cerkiew
Moje ulubione przedmioty to matematyka i język angielski. Angielski przyda mi się do porozumiewania się z ludźmi z innych krajów. Nauka matematyki przychodzi mi łatwo, nie mam problemów z rozwiązywaniem zadań. Jestem zastępcą przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Chodzę na zajęcia zespołu kociewskiego, biorę udział w konkursach plastycznych, polonistycznych, recytatorskich i matematycznych. Lubię książki przygodowe. W wolnym czasie bawię się z młodszą siostrą, jeżdżę na rowerze, rolkach. Maluję postacie. Mój ulubiony kolor to czerwony.      

Nadia Bonin, kl. VI,  Nowa Cerkiew
Język polski to mój ulubiony przedmiot. Chętnie czytam książki przygodowe. Podobała mi, np. Oskar i pani Róża Érica-Emmanuela Schmitta (historia nieuleczalnie chorego chłopca). Gram w piłkę nożną, na pozycji napastnika, biegam (50 m, 800 m). Biorę udział w konkursach plastycznych. Najchętniej szkicuję w ołówku krajobrazy. Od pół roku uczę się jeździć konno. Mam swojego konia, którego dostałam w prezencie od rodziców. Do wierzchowca trzeba mieć cierpliwość i umieć „pracować” głosem. W przyszłości chciałabym zostać fryzjerką i mieć swój własny zakład.

Natalia Jażdżewska, kl. VI,  Nowa Cerkiew
Najbardziej lubię WF i godzinę wychowawczą, na której rozmawiamy na różne tematy. Gram w siatkówkę. Chodzę na kółko gitarowe i z języka polskiego. Do nauki gry na gitarze zachęcił mnie tata, który też mnie uczy różnych piosenek Startuję w konkursach plastycznych i z języka polskiego. W domu szkicuję i maluję obrazy. Moim ulubionym kolorem jest żółty. Czytam książki, teraz „W pustyni i w puszczy”. W wolnym czasie jak jest ciepło, wychodzę na zewnątrz, spędzam czas aktywnie, bawię się z siostrą. Może zostanę opiekunką do dzieci będę miała swoje przedszkole. 
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama