Sukces tym większy, że tczewski „Medyk” CKZ „Nauki” liczy sobie dopiero trzy lata. Jest naturalnym spadkobiercą tradycji miejscowego szkolnictwa medycznego sprzed 25 lat, jakim było liceum dla pielęgniarek.
Obecne MSZ funkcjonuje na prawach i obowiązkach szkół publicznych. Kształci, zgodnie z państwowymi wymogami, zarówno w trybie dziennym, jak weekendowym. Można wybierać spośród kilku specjalności: Opiekun medyczny; Asystentka stomatologiczna; Technik masażysta; Opiekunka dziecięca; Higienistka stomatologiczna; Terapeuta zajęciowy oraz Technik sterylizacji medycznej, a w organizacji są kolejne „białe” zawody.
Wszyscy absolwenci, zanim otrzymają świadectwa potwierdzające kwalifikacje zawodowe muszą wylegitymować się wiedzą i umiejętnościami, określonymi w wymogach państwowego egzaminu zawodowego. Egzaminatorzy nie mogą być pracownikami szkoły. Zwykle są to wybitni fachowcy, wyznaczeni przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.
Egzaminatorzy delegowani do „Nauki” wystawili także najwyższe noty organizatorom MSZ, czyli tczewskiemu CKZ „Nauka” i jej dyrektorce Marii Wasiewicz - Galińskiej. Podkreślono, że na wysoki poziom egzaminów miała doskonała kadra pedagogiczna, a także nowo wybudowane i profesjonalnie wyposażone pracownie do praktycznej nauki zawodów. Zarówno kadra, jak warunki nauczania otrzymały certyfikaty Ministra Zdrowia i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Trudno się zatem dziwić, że absolwenci tczewskiego „Medyka” nie mają problemów ze znalezieniem pracy.
Kolejne semestry kształcenia zaplanowano na wrzesień, ale nabór chętnych - póki co - trwa nieustannie. Nauka jest bezpłatna.
Napisz komentarz
Komentarze