poniedziałek, 2 grudnia 2024 17:28
Reklama
Reklama

Miłośnicy kolarstwa w Tczewie mają swój klub

TCZEW. Zapowiadane przez nas kilka tygodni temu powstanie kolarskiego klubu „Gryf” w Tczewie nie dojdzie do skutku. Założyciele „przegrali” z procedurami i brakiem środków finansowych. Pod swoje skrzydła amatorów rowerowych wyścigów przyjęli włodarze klubu Wisła Tczew.
Miłośnicy kolarstwa w Tczewie mają swój klub

Obecnie trwaja poszukiwania siedziby dla zawodników. Nowa sekcja funkcjonuje od marca br. Trenerzy i działacze zapraszają na treningi wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i doświadczenia.

Rower i bieżnia - sposób na zdrowie
Tczew to miasto przyjazne rowerzystom. Przynajmniej w teorii. Liczne spotkania dotyczące rozwoju rowerowej infrastruktury w ramach np. programu „Wspólna Europa” bardzo cieszą. Póki co, miłośnicy jednośladów muszą uzbroić się jednak w cierpliwość. Ścieżek rowerowych  w grodzie Sambora jest jak na lekarstwo, a do niedawna brakowało klubu kolarskiego z prawdziwego zdarzenia.
– Powstałe sekcje mają służyć wszystkim miłośnikom biegania i kolarstwa – mówi Tomasz Jezierski, prezes Wisły Tczew. - Na razie nie będziemy szkolili profesjonalnych maratończyków, stawiamy na rekreację. Chcemy zwrócić uwagę, że bieganie i jeżdżenie na rowerze to nie tylko zabawa i rywalizacja, ale także świetny sposób na walkę z chorobami układu krążenia lub cukrzycą.
Kilka tygodni temu na zarząd Wisły Tczew podjął uchwałę o powołaniu nowej sekcji. Na jej kierownika mianowano Rafała Ostrowskiego.
- Bardzo zależy nam na współpracy z władzami miasta - podkreśla prezes klubu. - Chcielibyśmy podjąć dialog w sprawie wytyczania ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych, pomóc w „instalowaniu” parkingów rowerowych. Do zrobienia jest bardzo dużo.

Wisła to nie tylko piłkarze
Działacze Wisły Tczew z otwartymi ramionami przyjmują ludzi z pasją, np. Rafała Orłowskiego. Polityka klubu, prowadzonego od czerwca ub. roku przez nowy zarząd, zmierza do przywrócenia mu dawnej świetności. Prezes Wisły nie chce, aby sportowców z ul. Ceglarskiej kojarzono tylko z piłkarzami.
– Od wielu lat w Wiśle Tczew systematycznie zamykano kolejne sekcje – komentuje Tomasz Jezierski. - Klub miał bogate tradycje nie tylko w piłce nożnej czy boksie, ale też w piłce ręcznej. W międzyczasie zniknęły sekcje: tenisa ziemnego, tenisa stołowego, a nawet hokeja. Teraz rozpoczynamy pracę z kolarzami i biegaczami, bo znalazły się osoby, którym na tym bardzo zależało. W przyszłości planujemy otworzyć sekcję brydża sportowego.
– Zarejestrowanie klubu „Gryf” jako stowarzyszenia - z sekcją kolarską i triatlonową - tak naprawdę nic nam nie dawało – tłumaczy Rafał Ostrowski. – Nie moglibyśmy np. pozyskać sponsora, ani nawet prowadzić działalności gospodarczej. Procedury powołania klubu przeciągały się, dlatego poprosiliśmy prezesa Jezierskiego o przyłączenie nas do Wisły Tczew jako nowej sekcji. Odpowiedź była pozytywna, co nas bardzo ucieszyło. Dostaliśmy od klubu to, czego nie udałoby się zdobyć przez wiele lat.

Pierwsze zawody w Sopocie
10 maja w Sopocie odbędą się Amatorskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, Family Cup 2008. Udział w imprezie weźmie m.in. Rafał Ostrowski. Będą to pierwsze zawody, w których Wisła Tczew będzie oficjalnie reprezentowana przez kolarzy. Na dzień dzisiejszy sekcja skupia ok. 15 zawodników.
– Jeżeli uda nam się stworzyć grupę kolarzy chętnych do udziału w zawodach, a jednocześnie pozyskać trenerów, na pewno będziemy brali udział w zawodach także rangi mistrzowskiej – dodaje Tomasz Jezierski. - Aktualnie prowadzimy rozmowy ze szkoleniowcami i sponsorami. Wszystko stoi na dobrej drodze do profesjonalizacji sekcji.

Dla sportowców potrzebne zaplecze
Trudnym zadaniem dla działaczy Wisła jest stworzenie odpowiedniego zaplecza dla nowych zawodników. Do dyspozycji kolarzy i biegaczy pozostaje stadion przy ul. Ceglarskiej oraz budynek mający służyć za bazę dla spotkań. W planach ma on być miejscem, w którym sportowcy będą się mogli np. przebierać. Obiekt ten jednak wymaga remontu, w przeciwnym razie nie można w nim stworzyć nawet magazynu dla rowerów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tczewski Jarmark Bożonarodzeniowy powraca na początku grudnia! Tczewski Jarmark Bożonarodzeniowy powraca na początku grudnia! Jarmark Bożonarodzeniowy już 7 i 8 grudnia na Starym Mieście w Tczewie. Smakołyki, rękodzieło, strefa gastro. A oprócz zakupów: spotkanie ze Świętym Mikołajem, animacje, muzyka na żywo i … karuzela.Program:7.12 / sobotaod 10.00 – handel (rękodzieło, swojskie jadło, mała gastronomia)*11.00 -20.00 – karuzela11.00 -16.00 – strefa świątecznych animacji13.30 – spotkanie ze Świętym Mikołajem16.00 -18.30 – strefa muzyczna8.12 / niedzielaod 10.00 – handel (rękodzieło, swojskie jadło, mała gastronomia)*11.00 -19.00 – karuzela11.00 -16.00 – strefa świątecznych animacji13.30 – spotkanie ze Świętym Mikołajem, wręczenie nagród w konkursach: plastycznym, fotograficznym „Wakacje z aparatem” oraz w konkursie na najpiękniejsze stoisko jarmarku15.00 -17.30 – strefa muzyczna* handel może trwać maks. do godz. 20.00 w sobotę, a w niedzielę do 19.00, ale niektóre stoiska będą czynne krócejMiejsce: plac Hallera, ul. Mickiewicza, ul. Krótka, ul. Jarosława Dąbrowskiego (deptak), ul. Wyszyńskiego (deptak), ul. Łazienna (fragment)Organizator: Fabryka Sztuk w TczewiePartnerzy: Zakład Usług Komunalnych w Tczewie, Straż Miejska w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Jasna Klubokawiarnia, Fundacja To i Co.Komunikaty:od 2 grudnia – prace montażowe (ustawianie  chat) na pl. Hallera, ul. Mickiewicza, Krótkiej, Wyszyńskiego, Dąbrowskiego – prosimy o nieparkowanie aut7 i 8 grudnia – już od godz. 7.00 w sobotę, a w niedzielę od 8.00 – rejestracja wystawców – prosimy o nieparkowanie aut7 i 8 grudnia – zmiana organizacji ruchu całkowite wyłączenie dwóch jezdni na pl. Hallera vis a vis kamienic nr 1-6 oraz 20-24 Data rozpoczęcia wydarzenia: 07.12.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.12.2024 19:00
Reklama
Reklama