Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu. Autorami scenariusza są prof. dr hab. Jerzy Eisler, Anna Piekarska, Agnieszka Rudzińska oraz Paweł Sasanka we współpracy z Tomaszem Gleb z Ośrodka Karta.
- To kolejna wystawa, która organizujemy przy współpracy z IPN – przypomina Urszula Wierycho, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Wystawa jest skierowana przede wszystkim do ludzi młodych.
- Dla niektórych z nas był to okres, w którym żyliśmy, dla młodzieży z kolei to czas praktycznie nieznany – mówi Barbara Męczykowska z gdańskiego oddziału IPN. - Na ponad 40 panelach, rok po roku, przedstawiliśmy to, co działo się w PRL. Staraliśmy się wybrać bardzo symboliczne zdjęcia, które przedstawiają zarówno to, co działo się w polityce, kulturze, jak i gospodarce. Chcieliśmy do minimum ograniczyć podpisy, żeby nie przytłoczyć zwiedzających informacjami oraz, aby wystawa była oglądana wraz ze starszymi członkami rodziny, którzy mogli by opowiedzieć młodszym co działo się w czasach PRL-u.
Ekspozycję można oglądać do 1 października, od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00, a w środy od godz. 10.00 do 15.00. Grupy zorganizowane (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne) proszone są o kontakt telefoniczny pod nr (58) 531-36-37 wew. 19.
Polska Ludowa w pigułce - wystawa „PRL - tak daleko, tak blisko”
TCZEW. W miniony czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy „PRL - tak daleko, tak blisko”. Na 43 planszach przedstawiono, rok po roku, najważniejsze wydarzenia z dziejów minionego ustroju (1944-1989).
- 11.09.2010 00:00 (aktualizacja 07.08.2023 17:46)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze