Dzięki szybkiej reakcji zawiadamiającej i funkcjonariuszy będących na miejscu, kierującego bezpiecznie przetransportowano do szpitala.
Do zdarzenia doszło 4 września br. Wówczas o godz. 11.33 Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformowało dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie o pilnej potrzebie udzielenia pomocy na terenie Tczewa. Na numer telefonu 112 zadzwoniła kobieta prosząca o udzielenie pomocy kierującemu, który zatrzymał się na skrzyżowaniu przy jednej z restauracji.
Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący jest chory, nie może mówić, a jego zachowanie wskazuje na atak padaczki. Zgłaszająca przekazała również wiadomość, że włączyła kierującemu światła awaryjne, gdyż jego pojazd marki VW Sharan stoi na środku skrzyżowania. Na miejsce zdarzenia pilnie zostali wezwani policjanci z ruchu drogowego tj. asp. Arkadiusz Ruciński i st. post. Karol Szwarc, którzy udzielili pomocy 28-letniemu mężczyźnie oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.
- Bardzo dziękujemy za czujność i spostrzegawczość zgłaszającej – stwierdza mł. asp. Wioleta Maras-Dudyńska z Zespołu Prasowego KPP w Tczewie. - W takich chwilach należy pomyśleć o naszych bliskich, którzy mogliby znaleźć się w podobnej sytuacji. To pokazuje, że wspólnymi siłami możemy zdziałać dwa razy więcej. I pamiętajmy, że pierwsza pomoc przedmedyczna to taka, która w założeniu może być udzielana przez osoby bez przygotowania medycznego. Najważniejszymi jej elementami jest rozpoznanie zagrożenia, ocena stanu poszkodowanego, rozpoznanie nagłego zatrzymania krążenia, wezwanie pomocy medycznej oraz prowadzenie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych do czasu przyjazdu ratownictwa medycznego.
KPP Tczew
Napisz komentarz
Komentarze