Prezentowano m.in. tzw. łącznik, który po pierwsze umożliwił dzieciom naukę w jednym budynku, a przy okazji dał miejsca na powstanie nowych klas. To dodatkowe 600 m kw. (6 sal lekcyjnych, toalety), dzięki któremu nauka odbywa się w jednym budynku.
Atrakcje, gdy i konkursy
Dodajmy, że na korytarzu łącznika urządzono kiermasz gier, układanek oraz niezbędników każdego ucznia, co ważne w bardzo atrakcyjnej cenie. Szkoła przygotowała swój dzień w nietypowy sposób. W wielu klasach odbywały się eksperymenty naukowe, gdzie przyszli i obecni uczniowie ważyli i mierzyli różnego rodzaju przedmioty.
- To dla nas dzień szczególny, bo w tym dniu zapraszamy dzieci z rodzicami w swoje mury i prezentujemy naszą ofertę – mówi Robert Kraska, dyr. SSP nr 2. - Jesteśmy szkołą wyjątkową, bo jedyną o profilu sportowym w Tczewie. Oferujemy dzieciom możliwość edukacji w klasach sportowych, gdzie codziennie mogą uczestniczyć w lekcjach pływania. Już w pierwszym roku nauki w okolicaach grudnia organizowane są pierwsze zawody. Celem jest, by przez 4 lata uczniowie opanowali wszystkie cztery style pływackie. Umożliwiamy także wspólną edukację dzieci pełno - i niepełnosprawnych. Klasy integracyjne polegają na tym, że liczy on do 20 osób, w tym nie więcej niż 5 dzieci niepełnosprawnych. W takich klasach pracuje tzw. nauczyciel wspomagający. Wspiera on wszystkie dzieci.
Gry zespołowe na zajęciach dodatkowych
Dwójka jest znana z tradycji uprawiania piłki ręcznej. Niestety od 2 lat takie treningi nie są prowadzone. Nauka “ręcznej” odbywa się za to na zasadzie ciekawostki sportowej. Jest ku temu okazja, bo część wuefistów jest lub było trenerami tej dyscypliny. Tradycja jest zatem zachowana i jest kultywowana w ramach grup usportowionych, m.in. w ramach zajęć dodatkowych.
Na terenie szkoły dziła UKS “Dwójka” Tczew, klub sportowy zrzeszający pływaków.
- Przynależność do tego klubu jest niezbędna, by mogli oni otrzymać licencję sportową – uzupełnia dyrektor. - Uczniowie klas sportowych rywalizują w ramach zawodów organizowanych przez Polski Związek Pływacki.
- Nasza szkoła ma tradycje sportowe. Wspólnie z kolegą staramy się prowadzić dodatkowe zajęcia z zakresu gier zespołowych, na których uczę też piłki ręcznej – mówi Robert Karnowski (W-F). - Czasami nasi uczniowie biorą udział w zawodach gier zespołowych, zwłaszcza miejskich i powiatowych. Trenuje poza pracą w szkolę juniorki piłki ręcznej. Wcześniej trenowałem zawodniczki, grające m.in. w ekstraklasie. Piłka ręczna zawsze była mi bliska.
Sale, które odwiedzaliśmy były pelne rodziców i dzieci. Wydaje się, że szkołą najbardziej zainteresowani byli rodzice przyszłych pierwszaków.
- Jak widać jest to zupełnie nowy budynek wykonany dla dzieci – stwierdziła Sylwia Kamień, nauczycielka j. polskiego. - Cała szkoła dysponuje w ten sposób, że najmłodsi w tym skrzydle mają swoją, bezpieczną przestrzeń wraz ze świetlicą. Piękne okna, wyposażenie, szuflady dla każdego ucznia i do tego sprzęt elektroniczny jak np. tablica multimedialne, projektory, multibooki. Są one we wszystkich klasach młodszych. Mamy się czym pochwalić.
Dzieci podczas dnia bawiły się w gry interkatywne poprzez rzutnik, który wyświetlał plansze na podłodze. Nauczyciele są przeszkoleni do pracy z uczniami niepełnosprawnymi. Szkoła dysponuje m.in. Salami teraputycznymi dla dzieci autystycznych czy pobudzające.
Placówka dysponuje dwoma orlikami, dwiema salami gimsntycznymi. Obiekty te są udostępniane tczewskim klubom sportowym.
50-lecie szkoły
Szkoła w październiku będzie obchodziła swoje 50-lecie. Z tej okazji z uwagi na tradycje sportowe zostaną zorganizowane zawody absolwentów w pływaniu. Trener Sławomir Gdaniec zaprasza wszystkich chętnych do zapisów. Na wydarzenie można zapisać się przez specjalnych formularz na Facebooku szkoły. W tej zakłądce znajdziemy też informacje na temat zawodów.
Tekst i fot. (tomm)
Napisz komentarz
Komentarze