Tczewscy kryminalni, pracując nad sprawą kradzieży
Dzień później policjanci pionu kryminalnego ustalili miejsce przebywania drugiego mężczyzny mogącego mieć związek z tą kradzieżą i zatrzymali go w jednym z mieszkań w powiecie gdańskim. W wyniku przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli kilkanaście kanistrów z paliwem, węże gumowe oraz dwa wiadra z sadzonkami marihuany.
W trakcie ustaleń okazało się, że mężczyźni mogą mieć związek z kolejną kradzieżą, która miała miejsce w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, wtedy to doszło do kradzieży
Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem a 24-latek odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
~~~~
Działania patroli wodnych mają na celu wyeliminować jednostki wpływające na teren wyłączony z żeglugi
Patrole wodne policjantów z Posterunku Policji w Krynicy Morskiej oraz Komisariatu Wodnego z Gdańska będą cyklicznie prowadzić działania w okolicy przekopu Mierzei Wiślanej, których głównym celem jest wyeliminowanie wpływających jednostek na teren wyłączony z żeglugi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.
Przypominamy, że teren przekopu Mierzei Wiślanej jest nadal terenem budowy, gdzie obowiązuje zakaz wpływania i dotyczy wszystkich jednostek wodnych, które nie ralizują prac na terenie przekopu.
Niestety nie wszyscy rozumieją, że wpłynięcie na teren, w którym nadal trwają prace budowlane, jest niebezpieczne i zagraża ich życiu i zdrowiu oraz stwarza zagrożenie dla osób pracujących przy budowie przekopu. Informujemy, że trwają tam również prace podwodne i niezgłoszone jednostki pływające w tym rejonie stwarzają dodatkowe zagrożenie dla pracujących nurków.
Funkcjonariusze kontrolują jednostki poruszające się w okolicy przekopu, przypominają użytkownikom sprzętu wodnego o obowiązujących przepisach, a jeżeli te są łamane przekazują takie informacje do kapitanatu.
Pamiętajmy! Przepisy dot. bezpieczeństwa obowiązują również na wodzie.
ZŁOTE ZASADY UŻYTKOWANIA SKUTERÓW WODNYCH:
● Nigdy nie pływaj pod wpływem alkoholu.
● Sprawdzaj stan techniczny skutera jeszcze przed zwodowaniem.
● Przed wypłynięciem zakładaj zrywkę na nadgarstek lub mocuj ją do kamizelki, co pozwoli na jej prawidłowe działanie.
● Nie wytwarzaj fali w portach, w pobliżu plaż lub innych jednostek pływających np. kajaki, rowerki wodne, deski SUP.
● Pamiętaj, że do holowania narciarza lub statku powietrznego wymagana jest dodatkowa licencja.
● Pamiętajmy o prawie drogi, które mówi, że łodzie, w tym skuter o dużej prędkości, w hierarchii ustępują na wodzie innym jednostkom pływającym.
Napisz komentarz
Komentarze