wtorek, 3 grudnia 2024 21:00
Reklama
Reklama

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie - aktywne pół roku szkolnego za nimi!

Rok szkolny w Specjalnym Ośrodku - Wychowawczym rozpoczął się w trybie stacjonarnym. Przestrzegając starannie wytycznych MEN i GIS, system kształcenia stacjonarnego udało się zachować do chwili obecnej. Za nami już pół roku nauki. Po pięciomiesięcznej przerwie wynikającej z nauki zdalnej, z radością wszyscy się spotkaliśmy. W mury budynku wróciło życie szkolne. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele z zaangażowaniem przystąpili do swoich zadań. Mimo stanu epidemicznego, życie szkoły nie zwolniło tempa. Pojawiły się ciekawe pomysły, które przeobraziły się w konkretne inicjatywy. Poszerzony został zakres nauki o nowe innowacje pedagogiczne pod nazwą: „Dni inne niż wszystkie”, „Zabawy kreatywne z klockami Lego Duplo”, „Odkrywamy tajemnice miasta Pelplina”.
  • Źródło: SOSW Pelplin
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie - aktywne pół roku szkolnego za nimi!

Ze względu na pandemię, wiele z dotychczasowych działań przybrało nową formę – online lub też zostało przeprowadzonych w innej formule organizacyjnej. Ważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w mijającym półroczu to: organizacja akademii z okazji DEN - występ teatralny uczniów, obchody Święta Niepodległości (przystąpienie do akcji MEN: Szkoła Pamięta, Szkoła do Hymnu, warsztaty „Niepodległość uskrzydla” oraz Apel Online), coroczny Koncert Kolęd będący okazją do podziękowań i złożenia życzeń. Uczniowie Ośrodka brali także liczny udział w warsztatach, konkursach, na których zdobywali czołowe miejsca, m.in. trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych w Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim, wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym „Klimat na Czytanie”, wyróżnienie w Konkursie Piosenki Turystycznej i Przygodowej oraz wyróżnienie w XXIX Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową.

 

Ośrodek przystąpił także do kampanii społecznej „Ja Nie Widzę Ciebie, Ty Zobacz Mnie”
z myślą o dzieciach słabo widzących i niewidomych, promował zdrowy styl życia poprzez warsztaty kulinarne, wyjazdy na basen i kręgielnię w ramach projektu „Wesoła Stonoga promuje zdrowie”.

Ciekawą inicjatywą nauczycieli było pozyskanie z Zakładów Farmaceutycznych Polpharma paczek świątecznych dla wszystkich wychowanków Ośrodka, których zawartość była zgodna z życzeniami dzieci wyrażonymi w listach do Świętego Mikołaja. Sprawiło to uczniom ogromną radość.

Podjęte w Ośrodku działania dotyczyły także polepszenia warunków nauki uczniów poprzez: zakup 10 laptopów, doposażenie w sprzętu AGD Szkoły Przysposabiającej do Pracy pozyskany od pracowników Zakładu Farmaceutycznego Polpharma oraz montaż aneksu kuchennego
w sali lekcyjnej, zakup ławek rekreacyjnych na plac zabaw oraz konsoli w wyniku rozstrzygniętego Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, przystąpienie do projektu PFRON na zakup autobusu do przewozu uczniów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tczewski Jarmark Bożonarodzeniowy powraca na początku grudnia! Tczewski Jarmark Bożonarodzeniowy powraca na początku grudnia! Jarmark Bożonarodzeniowy już 7 i 8 grudnia na Starym Mieście w Tczewie. Smakołyki, rękodzieło, strefa gastro. A oprócz zakupów: spotkanie ze Świętym Mikołajem, animacje, muzyka na żywo i … karuzela.Program:7.12 / sobotaod 10.00 – handel (rękodzieło, swojskie jadło, mała gastronomia)*11.00 -20.00 – karuzela11.00 -16.00 – strefa świątecznych animacji13.30 – spotkanie ze Świętym Mikołajem16.00 -18.30 – strefa muzyczna8.12 / niedzielaod 10.00 – handel (rękodzieło, swojskie jadło, mała gastronomia)*11.00 -19.00 – karuzela11.00 -16.00 – strefa świątecznych animacji13.30 – spotkanie ze Świętym Mikołajem, wręczenie nagród w konkursach: plastycznym, fotograficznym „Wakacje z aparatem” oraz w konkursie na najpiękniejsze stoisko jarmarku15.00 -17.30 – strefa muzyczna* handel może trwać maks. do godz. 20.00 w sobotę, a w niedzielę do 19.00, ale niektóre stoiska będą czynne krócejMiejsce: plac Hallera, ul. Mickiewicza, ul. Krótka, ul. Jarosława Dąbrowskiego (deptak), ul. Wyszyńskiego (deptak), ul. Łazienna (fragment)Organizator: Fabryka Sztuk w TczewiePartnerzy: Zakład Usług Komunalnych w Tczewie, Straż Miejska w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Jasna Klubokawiarnia, Fundacja To i Co.Komunikaty:od 2 grudnia – prace montażowe (ustawianie  chat) na pl. Hallera, ul. Mickiewicza, Krótkiej, Wyszyńskiego, Dąbrowskiego – prosimy o nieparkowanie aut7 i 8 grudnia – już od godz. 7.00 w sobotę, a w niedzielę od 8.00 – rejestracja wystawców – prosimy o nieparkowanie aut7 i 8 grudnia – zmiana organizacji ruchu całkowite wyłączenie dwóch jezdni na pl. Hallera vis a vis kamienic nr 1-6 oraz 20-24 Data rozpoczęcia wydarzenia: 07.12.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.12.2024 19:00
Reklama
Reklama