Nie trzeba dodawać, że wszystkiemu winna jest panująca pandemia koronawirusa. Nie oznacza to jednak przedłużenia roku szkolnego.
Ministerstwo Edukacji Narodowej podało, że ze względów zdrowotnych odłożone zostaną matury i egzamin ósmoklasisty, a z co najmniej 3-tygodniowym wyprzedzeniem będzie informacja o nowym terminie.
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej już w marcu informował, że jeśli czasowe zawieszenie zajęć w szkołachprzedłuży się do okresu poświątecznego, trzeba będzie przesunąć terminy matur o egzaminy 8-klasistów. Jeśli te terminy zostaną przesunięte, to później nastąpi weryfikacja kandydatów na studia i do szkół średnich...
Okazuje się jednak, że także egzaminy próbne 8-klasistów organizowane zdalnie.
W Tczewie przeprowadzono próbne egzaminy 8-klasistów. Okazało się, że niektóre placówki miały pewne problemy z serwerami na początku egzaminu. Jest zatem czas by dobrze przygotować testy egzaminacyjne pod względem technicznym.
- Egzamin próbny dla ośmioklasistów dotyczył 5 szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały klas VIII tj. SP 1, SSP 2, SP 4, SP 7 i SP 10 - podaje Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie. - Udział w nim był dobrowolny. Wszystkich ośmioklasistów jest 512. Z informacji dyrektorów szkół, łącznie w egzaminach próbnych wzięło udział 230 uczniów (dane wynikające z prac, które wpłynęły do szkół celem sprawdzenia). Zapewne są również tacy uczniowie, którzy skorzystali z egzaminu nie przekazując kart do sprawdzenia. Nie wzięli udziału w egzaminie uczniowie z SP 10 (37 uczniów), którzy w ramach szkoły mieli taki egzamin próbny w grudniu 2019 r.
Do egzaminu próbnego w SP nr 1 w Tczewie przystąpiła część uczniów, chociaż informację o jego przeprowadzeniu otrzymali wszyscy (poprzez Dziennik Elektroniczny, stronę internetową i media).
- Próbne egzaminy 8-klasisty były u nas przeprowadzane zdalnie - podsumowała Aleksandra Jędrzejewska, dyr. SP nr 1 w Tczewie. - Dzieci odbierały od nas samodzielnie materiały, wcześniej oczywiście powiadomiliśmy jak należy je pobierać. Następnie odsyłały odpowiedzi w takiej formie w jakiej były w stanie. Testy zostały przygotowane poprzez Centralną Komisję Egzaminacyjną oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z tych stron można było pobrać arkusze i wydrukować, zapoznać się z nimi na ekranie. Zadania można było rozwiązywać poprzez wydrukowanie karty odpowiedz i naniesienie ich bądź poprzez wpisywanie ich przez ucznia na kartce lub poprzez wypełnianie elektronicznej karty odpowiedz na komputerze. Następnie przesłać skan lub zdjęcie wykonanego testu. Tych form jak widać było wiele i nie zawsze musiała być to karta odpowiedzi.
Wawrzyniec Mocny
Napisz komentarz
Komentarze