Konkursem młodych talentów rozpoczęły się obchody Pierwszego Gminnego Dnia Dziecka. Zanim jednak mikrofon został oddany najmłodszym, włodarze gminy w towarzystwie dzieci i prowadzącego wydarzenie Tomasza Kordunowskiego dokonali oficjalnego otwarcia imprezy. Inicjator przedsięwzięcia, burmistrz Maciej Czarnecki życzył zebranym na rynku m.in. siły supermena i empatii Kubusia Puchatka.
Wariacje animacje
Przez cały czas trwania imprezy na najmłodszych czekały przeróżne atrakcje. Stacja zabaw zapraszała do zabawy z balonami, bańkami mydlanymi i do zajęć ruchowych. W Tłoczni Soków Owocowych, przygotowanej przez Sudoł Cooperation i Eko-Centrum Heliantus można było poznać tajniki produkcji zdrowych soków, a w namiocie Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie czekały animacje kociewskie. Na kolejnych stoiskach można było wziąć udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Renatę Muller. Do pomalowania buziek i paznokci zapraszali za to wolontariusze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, którymi kierowała Justyna Waśniewska. W Strefie programowania z robotami Photon zgłębić można było tajemnice robotyki, którą odkrywali dla zainteresowanych Fundacja Obywatelska i wolontariusze biblioteki w Morzeszczynie. Pod urzędem miasta natomiast rozbił się kącik Muzeum Kapsla, gdzie królowały zabawy zręcznościowe z kapslami.
Ponadto na wszystkie dzieci czekały darmowe dmuchane zjeżdżalnie oraz stoiska wystawców.
Mewa Gniewka
W przerwie między występami, a ogłoszeniem wyników konkursu na scenie wystąpiły dwa teatry i solistka Weronika Sobczak. Uczniowie SP nr 1 w Gniewie wystąpili na dużej scenie z przedstawieniem „Calineczka”.Grupa teatralna Koko-Teatr przygotowała spektakl „Kopciuszek”.
Czerwcowa impreza stała się okazją, aby wręczyć nagrody osobom, które zaproponowały najciekawszą nazwę dla gniewskiej maskotki. Burmistrz zdecydował, że maskotka mewa będzie się nazywała Gniewka, a takie właśnie imię dla pluszaka zaproponowały dwie osoby: Aleksandra Sadowska i Nina Jackowska.
Napisz komentarz
Komentarze