Tematem przewodnim były przede wszystkim zagadnienia dotyczące ochrony i porządku w miejscach publicznych, przeciwdziałanie dewastacjom, agresji i przemocy. Zgromadzona młodzież zadawała pytania odnośnie przepisów dotyczących powyższych zagadnień, oraz związaną z tymi wątkami odpowiedzialnością prawną.
Zwrócono uwagę, że dzięki miejskiemu monitoringowi łatwiej koordynować działania służb publicznych, a także rejestrować zdarzenia takie jak wypadki, kolizje, bójki, zniszczenia mienia, nie mówiąc już o poważnych przestępstwach. Podkreślono, że kamery są wykorzystywane nie tylko do bieżącego monitorowania zagrożeń i wykrywania przestępstw oraz wykroczeń, ale również spełniają inne, nie mniej ważne funkcje. Działają prewencyjne i odstraszają potencjalnych sprawców od popełnienia czynów niezgodnych z obowiązującymi przepisami i stanowią cenne źródło informacji o zdarzeniach wymagających interwencji służb i instytucji odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo.
Podczas spotkania strażniczka podkreśliła, że obraz z monitoringu obserwują specjalnie przeszkoleni do tego pracownicy przez 24 godziny na dobę. Pracujący w Centrum operator na bieżąco informuje dyżurnego Straży Miejskiej o zdarzeniach wymagających interwencji i wspomaga jego działania dostarczając aktualnych informacji o rozwoju sytuacji.
Napisz komentarz
Komentarze