poniedziałek, 20 maja 2024 18:24
Reklama
Reklama

Znaleziska skarbem dla gniewian. Radni chcą „czuwać” nad rewitalizacją

Odkrycia archeologiczne związane z pracami rewitalizacyjnymi na gniewskiej starówce rozbudziły apetyty na stworzenie produktu turystycznego. Na razie są dwa atrakcyjne znaleziska - dębowa droga, biegnąca od ulicy Wąskiej do kościoła św. Mikołaja i najprawdopodobniej pozostałości paleniska. 
Znaleziska skarbem dla gniewian. Radni chcą „czuwać” nad rewitalizacją

Radny Grzegorz Wasielewski złożył wniosek, aby w to co się dzieje wokół twardej rewitalizacji, czyli prowadzonej inwestycji, jak i w to co dzieje się z odkryciami włączyć radnych. Tych, którzy chcą w tym uczestniczyć.

- Teraz była kwestia odkrywki drogi drewnianej – mówi radny Grzegorz Wasielewski. - Jest to atrakcja turystyczna sama w sobie. Powinniśmy umieć zareagować na to co będzie działo się dalej podczas  prac ziemnych, a należy się spodziewać, że będą wydobyte na światło dzienne różne inne atrakcje, skarby architektoniczne. Trzeba systemowo ustalić co będziemy eksponować u siebie, a co będzie wywożone do Gdańska.

Zdaniem radnego należy nawiązać współpracę panią archeolog, która zajmuje się dzisiaj pracami  wokół kościoła i wspólnie z Muzeum Archeologicznym w Gdańsku powołać zespół, który wypracuje kilka elementów możliwych do wyeksponowania w Gniewie. Mają stanowić atrakcje przyciągającą turystów. (...)

 


 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
15.07.2016 21:04
Radni eksperci ? Tego nam trzeba było?

Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama