Potwierdziła to niedawna wizyta przedstawicieli tczewskiego Urzędu Miejskiego w Warszawie w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Na liście „priorytetu II – gospodarka odpadami oraz ochrona powierzchni ziemi” umieszczono 57 projektów podstawowych. Mają one za zadanie wypełnić dyrektywy Unii Europejskiej dotyczące odpadów oraz doprowadzić do wykonania zobowiązań wskazanych w Krajowym Planie Gospodarki Odpadami.
- Wprawdzie nie oznacza to 100-procentowego przyznania nam środków z funduszy unijnych na budowę zakładu utylizacyjnego, to jednak stanowi rezerwację środków na jego realizację – mówi wiceprezydent Tczewa ds. gospodarczych Mirosław Pobłocki. - Oczywiście niezbędnym do osiągnięcia tego celu jest dobrze przygotowany projekt wraz z wnioskiem o dofinansowanie. Sądzę, że po naszych trudnych dotychczasowych zmaganiach z „problemem śmieciowym”, podejmiemy właściwą decyzję po zapoznaniu się z kompletnym opracowaniem pomocy technicznej, które jest już na ukończeniu. Obecnie trwają końcowe uzupełnienia w kwestii tej pomocy, dzięki której wybierzemy najbardziej optymalny i przyjazny mieszkańcom Tczewa wariant.
Ostateczną decyzję o dofinansowaniu - w przypadku wniosków powyżej 25 mln euro - podejmować będzie Komisja Europejska. Tczewski projekt znalazł się na liście projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.
Reklama
Tczewskie odpady na „kluczowej” liście
TCZEW. Projekt budowy nowoczesnego zakładu utylizacji odpadów w Tczewie został wpisany na „Listę Projektów Kluczowych – projekty z zakresu środowiska”. Zatem budowa tej inwestycji jest (prawie) pewna.
- 01.12.2007 09:30 (aktualizacja 17.08.2023 11:52)
Napisz komentarz
Komentarze