piątek, 1 listopada 2024 22:41
Reklama
Reklama

Hospicja potrzebują wolontariuszy

TCZEW. Śmierć dotyka każdego z nas. Czasem jest to śmierć bliskiej osoby, krewnych, znajomych. Przyczyny bywają różne. Czasem śmierć zabiera nagle (zawał, wypadek), czasem każe na siebie czekać w cierpieniu.
Hospicja potrzebują wolontariuszy
Gdy zdarza się to drugie, wszelkiej pomocy i ulgę niosą hospicja. W Tczewie jest to Oddział Paliatywny Szpitala Rehabilitacyjnego i Opieki Długoterminowej.

Poświęcić czas innemu człowiekowi
- Każdy z nas może wnieść światełko w życie osób przebywających w oddziale lub potrzebujących wsparcia w domach – informuje dyrektor Szpitala Rehabilitacyjnego i Opieki Długoterminowej w Tczewie Marzena Mrozek. - Wystarczy zostać wolontariuszem. To oznacza poświęcanie swojego czasu innemu człowiekowi. Niby niewiele dla nas, zdrowych, a tak dużo dla osób cierpiących.
Wolontariusze mogą wspierać osoby lub rodziny, które tej pomocy potrzebują. Oznacza to przede wszystkim bycie z nimi, towarzystwo i motywowanie do aktywności. Można z nimi wyjść na spacer, do kina, czy po prostu porozmawiać. Często są to osoby samotne, które otrzymują pomoc specjalistyczną, ale brakuje im zwykłego kontaktu z drugą osobą.
Informacje o wolontariacie znajdziemy m.in. na stronach internetowych: www.hospicjum.info, www.hospicja.pl, www.wolontariat.org.pl, www.wolontariat.pl, www.wolontariat.biz.pl, www.wolontariat.diplomacy.pl, www.wolontariat.ops.pl, www.wolontariatstudencki.pl, www.pozytek.gov.pl.

Można wspierać materialnie
- Przy naszym szpitalu powstało w tym roku Stowarzyszenie ,,Ogród Nadziei”, poprzez które (jeśli nie dysponujemy czasem) możemy wesprzeć potrzeby oddziałów w sposób finansowy lub rzeczowy poprzez dostarczenie np. pieluch dla dorosłych, pościeli, materacy przeciwodleżynowych itd. – mówi dyrektor Mrozek.
O potrzebach można dowiedzieć się na miejscu lub dzwoniąc pod nr telefonu szpitala: (058) 531-33-18, wew. 35
Stowarzyszenie ma już za sobą pierwsze imprezy charytatywne i pierwsze sukcesy. Tegoroczny festyn zorganizowany przy szpitalu potrafił nie tylko przynieść wpłaty finansowe od mieszkańców naszego miasta, ale i zintegrować wielu z nas. Tłumnie w niedzielny dzień na plac szpitalny przychodziły całe rodziny często w żaden sposób nie związane z tą placówką medyczną. Jest to dowód na wrażliwość społeczności tczewskiej na potrzeby i cierpienie innych ludzi. Stowarzyszenie obiecuje cykliczne imprezy tego typu.

O hospicjach i akcjach hospicyjnych
Wszelkich informacji o hospicjach i akcjach hospicyjnych można zasięgnąć na wspaniale przygotowanej stronie internetowej w serwisie: www.hospicja.pl. Można tu znaleźć pomoc w żałobie, adresy grup wsparcia, specjalistów terapeutów, jak możemy pomóc itp.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama