Reklama
czwartek, 23 stycznia 2025 23:39
Reklama
Reklama

Przyciągnąć turystów nad Wisłę

TCZEW. W Centrum Wystawienniczo – Regionalnym Dolnej Wisły odbyło się spotkanie w ramach projektu: „Infrastruktura turystyczna drogi wodnej Berlin – Kaliningrad – Kłajpeda w Tczewie i Kłajpedzie”.
Przyciągnąć turystów nad Wisłę

Celem konferencji było przedstawienie informacji na temat realizacji programu przez współuczestniczących w nim partnerów. Uwagę skupiono głównie na szlaku wodnym biegnącym m.in. przez Tczew.

W dyskusji wypowiadali się ludzie, którym zależy na rozwoju szlaków wodnych w regionie tczewskim, jak również na wypromowaniu tych miejsc, by przyciągnąć miłośników wypoczynku nad Wisłę.
Jedną z takich osób jest prezydent Tczewa Zenon Odya, który odpowiedział na kilka pytań.
- Czemu służyło spotkanie?
- Dla nas ta konferencja ma pewien wymiar wewnętrzny. Chociaż Tczew jest stosunkowo niewielkim miastem w porównaniu z innymi miejscowościami z projektu, to jednak jesteśmy na tym szlaku wodnym, dzięki czemu zaznaczamy swoją obecność. Z pewnością jest to element promocyjny, jak również pokazujący, co my – jako miasto Tczew – zrobiliśmy w ramach tego programu. Myślę, że mamy się czym pochwalić, np. bulwarem nad Wisłą, na temat którego słyszę od ludzi wiele pozytywnych opinii.
- Co zrobić, by zachęcić ludzi do przyjeżdżania nad Wisłę?
- Pewnym elementem zastanowienia z mojego punktu widzenia jest to, czy uda się nam  zmienić Wisłę od strony wodnej, by postawić na rozwój turystyki. My nie mamy na to specjalnie wpływu. Muszą pojawić się armatorzy, którzy będą chcieli korzystać z tego wodnego szlaku. Widać jednak, że trend w tym kierunku postępuje.
- Dlaczego zaczęliście realizować tę przystań i ożywiać Wisłę?
- Uważam, że jeżeli będziemy mieli taką bazę, to wszyscy, którzy przez przypadek wpłyną na Wisłę i zobaczą przystań (ma powstać w 2008 r. - przyp. red.), zdecydują się tu powracać. Poza tym, w środowisku wodniaków przekażą, iż warto wpłynąć do Tczewa, bo tam nie jest źle... I to naturalnie będzie ludzi przyciągało. Myślę, że zrobiony przez nas krok jest właściwy i przyczyni się do rozwoju miasta i jego promocji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie GRA RODZINNAPoszukajmy zimy w Tczewie.12 stycznia w godz. 10.00-16.00 odbędzie się gra miejska adresowana do dzieci. Motyw przewodni – to jeden z zimowych obrazów Piotra Bruegla, którego kopię można oglądać w Galerii Henryka Kudzio. Początek gry w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4, a koniec w kamienicy przy ul. Podmurnej 15. Orientacyjny czas na wykonanie zadań: 45 minut. Do wygrania kubki i inne gadżety Fabryki Sztuk. WARSZTATY RODZINNEOd wielu lat w Fabryce Sztuk organizowane są sobotnie warsztaty. To spotkania dla dzieci na ogół w wieku 3-8 lat i ich opiekunów. Wykonanie wspólnej pracy plastycznej wzmacnia relacje dziecka z rodzicem, a ponadto stanowi drogę do rozwoju artystycznego młodej warsztatowiczki / młodego warsztatowicza. Dzieci rysują, malują, wycinają, wyklejają, składają, dokonują wyboru kolorystyki. Każde spotkanie – to inny temat przewodni. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.Terminy:11.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – serce z wikliny papierowej18.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – plastyczna niespodzianka25.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – malowanie na szkleRaz w miesiącu organizowane są też spotkania dla młodych miłośników najsłynniejszych klocków świata. 26 stycznia o godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 12 na budowanie z klocków. Obowiązują zapisy telefoniczne: 607 471 550 Fabryka SztukData rozpoczęcia wydarzenia: 11.01.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 25.01.2025 15:00
Reklama