Reklama
sobota, 8 lutego 2025 20:00
Reklama
Reklama

[WIDEO], [GALERIA ZDJĘĆ] Grand Club Paris otwarcie nowego klubu w Tczewie. Koncerty, odsłonięcie tablicy i mapping pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Grand Club Paris to nowa propozycja kulturalna w Tczewie. Po długim okresie prac przy przebudowie budynku dawnej mleczarni powstał elegancki klub, który z pewnością będzie przyciągał fanów dobrej muzyki, zabawy, ale też wielu artystów. W rocznicę śmierci Grzegorza Ciechowskiego - muzyka z Tczewa, zorganizowano wydarzenia upamiętniające związane z tym miejscem i nowootwartym klubem. Jego nazwa nawiązuje do pochodzenia właściciela z Paryża, a także do jego planów współpracy z klubami stolicy Francji.
Kliknij aby odtworzyć

Zanim zaproszono gości na część oficjalną z udziałem rodziny muzyka i zaproszonych gości, odsłonięto tablicę pamięci Grzegorza Ciechowskiego, umiejscowioną na ścianie byłej mleczarni. Odsłonięcie tablicy połączono z pokazem świetlnych animacji na ścianie budynku, które przygotował Robert Turło ze swoim zespołem (reżyser filmów animowanych, twórca nowych mediów, tczewianin).


 

Animacje w deszczu

Animacja prezentowała wizerunek muzyka w połączeniu z charakterystycznymi miejscami naszego miasta m.in. wnętrzem Mostu Tczewskiego z muzyką Republiki i Obywatela GC (rozbrzmiały m.in. „Arktyka” i „Śmierć na pięć”). Wszystko odbyło się przy deszczowej pogodzie, co w sumie pasowało, bo wspominaliśmy przecież odejście muzyka 23 lata temu (zmarł 22 grudnia 2001 w Warszawie). Dodajmy, że ta część otwarta była dla wszystkich chętnych. Same wydarzenia w klubie były dostępne za zaproszeniami.

 

- W założeniu właściciela i pomysłodawcy, ten klub ma być związany z innymi podobnymi w Europie: we Francji, we Włoszech, Holandii i innych takich miejscach. Imprezy odbywające się w niektórych z nich mogłyby się w jakiś sposób łączyć z tymi w Grand Club Paris – tłumaczy Józef Golicki, twórca i organizator corocznego Festiwalu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie, koordynator pierwszej imprezy w Grand Club Paris. - Idea była taka, by powstał w Tczewie klub w miejscu, w którym urodził się jeden z najważniejszych polskich artystów. Właściciel klubu zaproponował mi, bym zaplanował recitale, koncerty, które nawiązując do charakteru klubu, łączyłyby się z historią i twórczością Grzegorza Ciechowskiego. Stąd na scenie tego wieczoru (22 grudnia) zespół Sławka Ciesielskiego (Eurazja) z wokalistką Eurazją Srzednicką oraz artystki młodszego pokolenia Zuza Wiśniewska, która zdobyła nagrodę marszałka na festiwalu in Memorim G. Ciechowskiego i Luiza Ganczarska, laureatka specjalnej nagrody prezydenta Tczewa i nagrody fanów na wymienionym festiwali.


 

W klubie przygotowano małą scenę, na której zagrali wspomniani artyści. Kilka energetycznych utworów zaprezentował także zespół „Eurazja” ze Sławomirem Ciesielskim, który w latach 80-tych był współzałożycielem, perkusistą i autorem muzyki niektórych utworów grupy „Republika”, której liderem był Grzegorz Ciechowski.


 

Pomysł na międzynarodową kuźnię artystów

Zapytaliśmy właściciela Grand Club Paris skąd pomysł, by zaaranżować starą mleczarnię tczewską, która lata świetności ma już za sobą na klub.

- Szukając pomysłu na inwestycję zauważyłem, że ten budynek jest na sprzedaż i wiedziałem, że był domem Grzegorza Ciechowskiego. Chciałem stworzyć coś co byłoby związane z kulturą i jego dorobkiem – przyznaje Radosław Romanek, właściciel Grand Club Paris. - Znajomy, który pracował w biurze nieruchomości powiadomił mnie, że ta nieruchomość z ciekawą historią Grzegorza Ciechowskiego, duszą muzyka - jest na sprzedaż. Wiedział też, że wykonywałem remonty i przebudowy budynków na kluby w Paryżu. Stwierdziłem, że tu przy ul. Nowy Rynek mogłoby powstać tego typu świetne miejsce. Założyłem: jeśli strop nie będzie walił się na głowę, a ściany nie będą do wyburzenia: „biorę to”.


 

Już niedługo Grand Club Paris Festiwal

Właściciel GCP w rozmowie stwierdził, że celuje nie tylko w publiczność tczewską, ale i ogólnopolską.

 

- Chcielibyśmy działać także w Paryżu czy Brukseli, organizując wydarzenia promujące nowych artystów. Pomysłem jest zapraszanie znanych twórców, organizowanie warsztatów dla młodzieży, ale także by dawać szansę młodym muzykom na pokazanie się w innych krajach. Naszą flagową imprezą będzie „Grand Club Paris Festiwal” - konkurs muzyki, który będzie startował od początku stycznia. Każdy kto śpiewa będzie mógł wziąć w nim udział niezależnie od narodowości. Selekcja potrwa od stycznia do marca. Wiem, że to wysoka poprzeczka, ale współpracujemy już z kilkoma klubami w Paryżu. Są wstępne rozmowy w Brukseli. Trudno je było jednak prowadzić, gdy GCP jeszcze nie działał... Dzisiaj jest nasz pierwszy dzień (22 grudnia). Daliśmy znać, że istniejemy i śpiewamy. Nie będziemy jednak codziennie otwarci. Będą wyłącznie imprezy koncertowe, eventy, stand upy, a w czwartki konkursy karaoke. Jestem także otwarty na promocje książek, czytanie wierszy, wystawy obrazów. To ma być dom sztuki młodego artysty.

 

Podczas imprezy wszyscy wykonywali utwory z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Goście, którzy bawili w klubie reprezentowali różne środowiska od rodziny muzyka, polityków samorządowych po muzyków (m.in. Adam Wendt - skasofoniosta, Roman Puchowski - bluesmen), także wielu lokalnych, artystów malarzy (Jarosław Kukowski z ojcem), dziennikarzy i wielu innych.


Głosy uznania od włodarzy 

- Jest mi niezmiernie miło, że zostałem zaproszony na otwarcie Grand Club Paris. Dobrze widzieć tu tylu gości. Widzę, że są ludzie w Tczewie, którzy chcą inwestować w kulturę w naszym mieście z czego się bardzo cieszę – powiedział starosta Mirosław Augustyn podczas otwarcia imprezy. 

 Prezydent Tczewa - Łuksza Brządkowski dodał, że dzięki takim miejscom, pamięć o Grzegorzu Ciechowskim jest wciąż żywa.

- Tej pamięci by nie było gdyby nie wieloletnie starania wielu osób. Chciałbym abyśmy nagrodzili pana Radka – gospodarza tego obiektu brawami – powiedział prezydent (odpowiedziały mu oklaski). - W imieniu swoim i władz miasta Tczewa mogę powiedzieć tylko jedno: dziękuje Tobie Radku!


Właściciel Radosław Romanek witając gości, przeprosił, że nie wszyscy mogli dziś gościć w jego klubie bo „lokal jest malutki”. Klub jednak nie jest wcale taki mały. Cały budynek to spory kompleks z szatnią i pokojami gościnnymi. Wchodząc do klubu, mijając korytarz, mamy po lewej stronie niewielkie wnętrze z przodu miejsca na małą scenę (DJ-a), a po prawej drugą dłuższą część pomieszczenia z barem. Do tego możemy skorzystać z miejsc na piętrze, do którego prowadzą estetyczne, czarne schody. Co ważne wszystko można oglądać z góry. Podczas imprezy udostępniono w tej części ekran, na którym można było oglądać występujących artystów. Wszystko jest bardzo stylowe i przypomina znane „świątynie jazzu czy bluesa”.


 

Podczas spotkania wystąpiła Aleksandra Krzemińska, siostra G. Ciechowskiego, a później Małgorzata Potocka.

- Jest to niesamowite wrażenie – móc wrócić do swojego rodzinnego domu, w którym zaplanowano miejsce niezwykłe w Tczewie. Sam powrót do domu po tylu latach jest czymś niezwykłym, a wiedząc, że tyle rzeczy będzie się działo - to wielka uczta duchowa – mówiła wzruszona Aleksandra Krzemińska. - Nie mogą za bardzo się martwić, ani cieszyć z powodu słabego serca, ale... ogromnie się cieszę. Poznaje te mury. Poznaje te miejsca... Biura księgowość... Po prawej stronie gabinet tatusia... Niesamowicie wygląda pierwsze piętro, gdzie mieszkaliśmy. Tam były nasze pokoje i kuchnia. Na dużym korytarzu można było jeździć rowerem. W piwnicy, która została pogłębiona żyły nawet nietoperze i... czarne ślimaki. Ten dom istnieje nadal dzięki temu przedsięwzięciu. To nasze dzieciństwo jest wśród nas! Dziękuje wszystkim życzliwym osobom za przybycie, a Radkowi gratuluje ukończenia tego dzieła.


 

Pani Małgorzata odczytała list Weroniki Ciechowskiej Polanco, córki Grzegorza Ciechowskiego, mieszkającej w USA.

Podczas imprezy wśród ok. 150 gości byli także przyjaciele Grzegorza Ciechowskiego. Jednym z nich był, tczewski muzyk – Zbyszek (wujek) Sylwestrowicz. Jak wspomina Obywatela GC?


 

- Z Grzegorzem się znałem jeszcze w szkolnych czasach – mówi. - Kolegowaliśmy się. Pożyczałem od niego płyty. Kilka razy zaprosił mnie do tego domu. Czasami wspólnie z jego siostrą Olą słuchaliśmy płyt. Grzegorz z Jackiem Klińskim słuchali trochę ambitniejszej muzyki niż my. Miałem grać w Nocnym Pociągu, ale nie wyszło... Z Grzegorzem zagrałem w 1993 r. w „Kolejarzu” (Domu Kultury Kolejarza w Tczewie – dop. red.). Wspominam go jako zdecydowanego chłopaka, który od początku wiedział czego chce. Pamiętam, że gdy grał na flecie muzykę bluesowo – folkową, robił to bardzo zadziornie, ostro. Interpretował trochę w stylu Iana Scotta Andersona z Jethro Tull.


 

Tekst i fot. Wawrzyniec Mocny


 

Zapraszamy do obejrzenia wideo na naszym kanale Gazeta Tczewska/YouTube, na którym nagraliśmy fragment koncertu i pełen zapis projekcji graficznej (mappingu) na budynku w dniu imprezy 22 grudnia w Tczewie.


 


Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

muzyk 07.01.2025 16:06
Jakie ma powiązanie Paris z Ciechowskim i Tczewem. GC nawet nie koncertował w Paryżu. Takiego typu nazwy to leczenie kompleksów prowincji, co ja jeszcze bardziej ośmiesza.

Gość 29.12.2024 18:14
Sugeruję dowiedzieć się jakie faktycznie nazwiska mają osoby wspomniane w tekście...kim jest Małgorzata Bukowska?

KASIA 29.12.2024 23:38
Kurcze, dobrze wiedzieć l, że to nierzetelny tekst. Które nazwiska są przekręcone? Daj znać chciałabym wiedzieć ...

W
Autor 30.12.2024 11:37
Pani Kasiu, w tym harmidrze klubowym źle dosłyszałem nazwisko. Panią Małgorzatę przepraszam. Cóż poprawione, a błędy się zdarzają. Dla pokolenia Grzegorza Ciechowskiego pewne rzeczy są oczywiste, no ale już niestety nie dla mojego...

Tczewianin 29.12.2024 17:41
Nadal nic nie wiem kiedy to będzie otwarte i dla kogo ? Na otwarciu było 150 osób sama „elita”!

Kx 29.12.2024 23:37
To przeczytaj dokładnie artykuł. Pan Radek Romanek tak jak to piszą dokładnie o tym mowi...

Kx 17.01.2025 06:55
Wszyscy, którzy przyszli na mapping mogli wejść...

Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie ***CLOSTERKELLERClosterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny styl, dzięki czemu zdecydowanie wyróżnia się od innych zespołów w pierwszej lidze polskiego rocka. Choć gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory (takie jak "Violette", "Cisza w jej domu", "Ogród półcieni" czy "Viridiana"), ma na koncie także przeboje, które na stałe wpisały się do kanonu polskiego rocka ("Władza", "Agnieszka", "Scarlett", "Na krawędzi", "W moim kraju" czy niezwykła ballada "Czas komety").Zespół jest nieprzerwanie bardzo aktywny koncertowo od ponad 30 lat, a jednak każdy ich koncert brzmi energetycznie i świeżo tak jakby czas o nich zapomniał. Nie inaczej będzie na trasie Abracadabra Tour 2024, podczas której zespół oprócz swoich największych przebojów zaprezentuje przedpremierowo próbkę materiału, który w przyszłości znajdzie się na kolejnym - jedenastym już - albumie studyjnym.***STATE OF MINDZespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. Muzyka zespołu to mikstura rockowo -metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży, malowanych dźwiękami instrumentów klawiszowych. Teksty zespołu poruszają tematy uniwersalne, takie jak poszukiwanie sensu, miłości, samotności i wewnętrznego odkrywania siebie, co w całości staje się podróżą przez różnorodne emocje, od euforycznych wzlotów po melancholijne i introspektywne momenty.Dzięki swojej charyzmie zespół na scenie tworzy atmosferę bliskości, zachowując jednocześnie intensywność rockowego koncer Closterkeller + State of Mind - koncert8 lutego 2025 godz. 19:00BILETY: Przedsprzedaż - 60 zł , w dniu koncertu - 70 zł /sprzedaż na bramce/https://www.biletomat.pl/.../closterkeller-state-of-mind.../Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.02.2025 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.02.2025 21:00
ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe 24-28 lutego 2025r.Zapraszamy na Artystyczne Ferie Zimowe z Centrum Kultury i Sztuki. Instruktorzy przgotowali atrakcyjne warsztaty dla dzieci. W tym roku ferie będą kręcić się wokół tematyki robotów, sztucznej inteligencji i morza możliwości oraz zagrożeń, jakie są z tym związane. Przenieście się z nami do przyszłości! Nie obędzie się bez zajęć Minecrafta.Zapraszamy w podróż, gdzie robot może być najlepszym przyjacielem – nie człowieka, ale sympatycznego psa, gdzie J@ś i M@łgosia będą musieli przeciwstawić się AI Jadze, a dzieciaki chodzą do szkoły z androidem. To wszystko znajdziecie w proponowanych przez nas filmach i spektaklu, oprócz tego zapraszam na warsztaty z druku 3D, minecrafta oraz zajęcia taneczne. Ci z Was, którzy lubią coś tworzyć będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Świat przyszłości – ludzie i roboty”.Na wszystkie zajęcia, filmy i spektakl obowiązują zapisy. START ZAPISÓW – 22 stycznia 2025r. godz. 10.00 Warsztaty taneczne Hip-Hop24 lutego 2025r. g.11.00, g.12.00, g.13.00Zapraszamy wszystkie dzieci na energiczne i pełne rytmu warsztaty hip-hopowe! To doskonała okazja, aby w czasie ferii zimowych nauczyć się nowych ruchów, poznać kulturę hip-hopu i spędzić czas w kreatywnej atmosferze.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 do 17 latLiczba uczestników : 20 osób w grupieMiejsce: Sala taneczna na tarasieWstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757  Warsztaty Minecraft25 – 28 lutego 2025r. g.15.00, g.16.00, g.17.00, g.18.00Uczestnicy warsztatów Minecraft oprócz szeregu wyzwań związanych z korzystaniem z bloków komend będą mogli podjąć zdrową rywalizację w przeróżnych konkurencjach, w których przewodnim motywem będą roboty. Konieczna jest umiejętność czytania i pisania, ponieważ duży nacisk położymy na programowanie bloków.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 lat do 17 latLiczba uczestników :  6 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów- Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757 „J@ś i M@łgosi@”– spektakl dla dzieci /Teatr Czwarte Miasto26 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 10 złAutorska wersja bajki na motywach braci Grimm. Las oraz słodycze z klasycznej wersji zastąpione zostały zagrożeniami cyfrowymi. Zanurzając się w świat internetu Jaś i Małgosia będą musieli stawić czoła wyzwaniom i korzystając z pomocy mieszkańców cyber świata odnaleźć wiedźmę AI Jagę - sztuczną inteligencję, z którą będą musieli się zmierzyć. Czy uda im się wrócić bezpiecznie do realnego świata? Czy możliwe jest znalezienie przyjaźni w cyfrowym świecie? Tego właśnie dowiecie się z Naszej autorskiej bajki J@ś i M@łgosi@. Serdecznie zapraszamy na pełen przygód spektakl teatralny wykorzystujący nowe media i poruszający tematy zagrożeń płynących z Internetu.  Scenariusz: Piotr Srebrowski, Martyna JanczewskaReżyseria: Piotr SrebrowskiObsada: Martyna Janczewska, Jakub PiprowskiMuzyka: Sówka SowińskaProjekt lalek Jasia i Małgosi: Olga Ryl-KrystianowskaWideo: Łukasz Rat CzerwińskiObrazy: Beniamin Straszewski Spektakl lalkowy przeznaczony dla dzieci od 6 lat.Czas trwania spektaklu: 45min + rozmowa z widzami (60min)Zapisy na spektakl – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Pies i robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 zł Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.Jak się skończy ta przygoda?„Pies i robot” reż. Pablo Bergerkraj produkcji Hiszpania/Francja 2023gatunek animowanyczas trwania 102 mindystrybucja w Polsce: Best Film COKategoria wiekowa od 9 lat. Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Mój brat robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 11.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 złŚwiat się zmienił. Niedawno zażegnano kryzys klimatyczny, więc wszystko jest ekologiczne i zrównoważone. Ludzie mają osobistych asystentów, humanoidalne androidy. 12-letnia Alberte dostaje na urodziny najnowszy model robota. Konrad wygląda i zachowuje się jak człowiek. Jest o wiele lepszy od poprzedniej wersji, która wyglądem bardziej przypominała misia. Wszyscy zazdroszczą jej nowego modelu. Popularność Alberte w szkole rośnie, a ona coraz bardziej zbliża się do Konrada. Ale czy można przyjaźnić się z robotem, nawet gdy wygląda jak człowiek?„Mój brat robot” reż. Frederik NørgaardProdukcja: DaniaCzas trwania: 84 minKategoria wiekowa 10+ Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 Warsztaty RoboLab: Druk 3D i Lego27 – 28  lutego 2025r. g. 9.00, g. 11.00, g.13.00Zapraszamy na fascynujące warsztaty, podczas których połączymy magię nowoczesnych technologii z kreatywnością i nauką! Nasze zajęcia to idealne miejsce dla młodych inżynierów i wynalazców, którzy chcą odkryć  robotyki oraz możliwości, jakie daje druk 3D.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 6 do 15 latLiczba uczestników: 5 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów - Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757   „Świat przyszłości – ludzie i roboty”  - konkurs plastycznySerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznympt. „Świat przyszłości – ludzie i roboty”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych z  Powiatu Tczewskiego.Tematem konkursu jest Świat przyszłości – ludzie i roboty. Uczestnicy konkursu wyobraźcie sobie i namalujcie świat przyszłości, w którym funkcjonują roboty i ludzie.Przedstawcie świat, w jakim chcielibyście żyć. – zachęca Marta KrynickaW konkursie należy stworzyć pracę plastyczną w formacie A3przy wykorzystaniu następujących technik do wyboru:rysunek, praca malarska kolaż (stworzony z wyłączeniem ziaren i plasteliny).Każda praca powinna być opisana: Imię i nazwisko uczestnika, , Kategoria: klasy 1-3 lub klasy 4-6, nazwa szkoły, kontakt telefoniczny do opiekuna lub nauczycielaPrace należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w nieprzekraczalnym terminie do 2 marca 2025.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 marca 2025. Wyniki konkursu dostępne będą na stronie www.ckis.tczew.pl i Facebooku CKiS. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe. REGULAMIN dostępny jest na stronie internetowej CKiS.Informacji o konkursie udziela: Marta Krynicka, tel. 535-368-105, e-mail [email protected] Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.02.2025 09:44 – Data zakończenia wydarzenia: 27.02.2025 13:00
ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki Chciałbyś wziąć ptasznika do ręki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie? Przyjdź na Wystawę Pająków w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zabierz swoje pociechy, przyjaciół lub drugą połówkę i zrealizujcie wspólnie to marzenie!WYSTAWA PAJĄKÓW I SKORPIONÓW18.02 - 2.03.2025 godz. 10.00 - 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: od 20 złTermin wystawy: od 18 lutego do 2 marca 2025Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00Odwiedź Wystawę Pająków i zobacz na żywo:legendarne CZARNE WDOWY (Latrodectus sp.) - jedne z NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH pająków na Ziemi,Theraphosa stirmi - jednego z NAJWIĘKSZYCH pająków na świecie,skorpiony, które zmieniają swój kolor pod wpływem... światła UV!Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie na Ciebie czekają!Na Wystawie Pająków będziesz mieć możliwość wzięcia ptasznika na ręce i szansę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia!O każdej pełnej godzinie, prowadzone są także fascynujące prelekcje, z których dowiesz się więcej na temat interesujących Cię gatunków pajęczaków. Prelegenci Wystawy Pająków opowiadają o nich z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Dzięki ich słowom szybko pozbędziesz się arachnofobii i zapragniesz potrzymać ptasznika na ręce! Cennik biletów:normalny: 24 złulgowy: 20 złwycieczki szkolne: 16 zł (minimalnie 10 osób)rodzinny: 68 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),dzieci w wieku do 4 lat - wejście GRATIS (nie dotyczy grup zorganizowanych).Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (akceptujemy płatność kartą) oraz online na stronie: https://www.wystawapajakow.pl/aktualne-wystawy/Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacje dla grup zorganizowanych: tel. +48 780 758 476, e-mail: [email protected]Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.02.2025 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 02.03.2025 18:00
Reklama
Reklama