Reklama
środa, 5 lutego 2025 01:06
Reklama

Peletonem za kominiarzami na rowerze

TCZEW. Jak uczynić miasto zdrowszym i przyjaznym. Spotkanie partnerów programu „Zielony Rozwój Doliny Dolnej Wisły”. - Tczew ma predyspozycje, aby zostać modelowym miastem rowerowym - mówił podczas spotkania w Urzędzie Miejskim Piotr Kuropatwiński z Pomorskiego Stowarzyszenia „Wspólna Europa”.
Peletonem za kominiarzami na rowerze

 - Co więcej, ruch rowerowy może się tu rozwijać niekoniecznie wzdłuż tras rowerowych – mówi Kuropatwiński. - Wszak mówić, że rowerzyści mogą poruszać się tylko trasami rowerowymi to jak mówić, że kierowcy samochodowi mogą jeździć wyłącznie po autostradach.

Spotkanie z udziałem przedstawicieli instytucji wchodzących w skład konsorcjum programu partnerskiego „Zielony Rozwój Doliny Dolnej Wisły” było okazją, by omówić niewykorzystany potencjał rowerowy naszego miasta. Ale nie tylko: podczas debaty poruszono także kwestie związane z projektem Pomorskiej Internetowej Telewizji Rowerowej, miejską bazą rowerową, promocją Tczewa i Kociewia w rezerwatach indiańskich oraz z kwestią oszczędności energii i niebezpiecznego dla zdrowia ogrzewania starych mieszkań.

Peletonem za kominiarzami
- Nasze spotkanie jest efektem porozumienia podpisanego 19 lipca br. przez 10 różnych (m.in. tczewskich – przyp. red.) podmiotów - przypomniał Ludwik Kiedrowski z biura promocji miasta. - Trzeba zaznaczyć, że PSWE razem z przedstawicielami pozostałych gremiów tworzy żywe działania programowe (…). Dziś mamy już namacalne skutki ich aktywności.
- Zastanawiałem się jakie będą skutki naszego porozumienia - dodał Piotr Kuropatwiński. - Jestem pod wrażeniem tego, co udało nam się dotychczas uzyskać.
Co takiego udało się osiągnąć członkom programu? M.in. zorganizować tczewski Dzień Bez Samochodu. „Zestaw refleksji” na temat współorganizowanego przez PSWE przedsięwzięcia przedstawiono podczas spotkania w Urzędzie Miejskim. Organizatorzy przyznali, że nie wszystko poszło po ich myśli: niewykorzystano szansy przejazdu przez tczewski most, nie udało się zamknąć ruchu na wybranych ulicach, a także zabrakło szerszej współpracy z innymi instytucjami, np. z policją i PKP.
- Zamierzamy przygotować towarzyszące imprezie koncerty, np. występ orkiestry - zapowiadał Kuropatwiński. - Chcielibyśmy urozmaicić także sam peleton.
W jaki sposób? Np. - bo padł i taki pomysł - poprzez udział jedynej grupy zawodowej, która korzysta z rowerów w pracy - kominiarzy.
W tym roku w rajdzie wzięło udział 258 osób. Ludwik Kiedrowski jest dobrej myśli.
- W przyszłym roku weźmie udział 1000 osób, a za 5 lat 30 tys.!

Smutny? Wskakuj na rower!
Poza kolejnym Dniem Bez Samochodu PSWE ma w zanadrzu kilka innych projektów. Jednym z nich jest Pomorska Internetowa Telewizja Rowerowa.
- Taka telewizja byłaby istotnym czynnikiem promocji zarówno miasta, jak i zrównoważonego podejścia w rozwiązywaniu problemów mobilności - informował Piotr Kuropatwiński. - Chcielibyśmy oprzeć projekt o proste formy komunikacyjne: filmy (amatorskie programy), galerie, dyskusje itp.
Taka promocja zdrowego trybu życia dotarłaby - co istotne - do masowego odbiorcy.
- W USA wielu promotorów ruchu rowerowego wskazuje na problem polegający na tym, że 90 proc. dzieci jest dowożona do szkoły samochodami. Taki trend w dłuższym okresie powoduje bardzo niekorzystne skutki w postaci chorób cywilizacyjnych (siedzący tryb życia, powodujący obniżenie poczucia humoru i zadowolenia z życia oraz otyłość).
Co jeszcze czeka na realizację? Baza rowerów publicznych. Piotr Kuropatwiński tłumaczy konieczność takiej inwestycji podstawowym argumentem:
- Pierwszoplanowym zadaniem jest zmniejszenie ruchu samochodowego w mieście, ponieważ powoduje on zanieczyszczenia, wypadki oraz zapełnianie coraz szybciej kurczącej się przestrzeni.
Zdaniem Kuropatwińskiego rowery oddane do użytku publicznego byłyby podstawowym środkiem w realizacji postawionego celu.

Odstaw samochód - wypożycz rower
Gdyby się udało, Tczew byłby pierwszym miastem w Polsce z takim systemem. Gród Sambora jest jednym z członków szerokiego konsorcjum (w jego skład wchodzi m.in. Berlin, Barcelona, Paryż, Londyn), które wzięło na siebie zadanie promocji pomysłu, który w Niemczech i Francji osiągnął już zaawansowany poziom.
- Mowa o systemie wypożyczalni rowerów uruchamianych przy pomocy telefonu komórkowego albo kart chipowych - relacjonował Kuropatwiński. - Taka wypożyczalnia umożliwiałaby korzystanie z rowerów na podobnej zasadzie na jakiej używa się wózki w hipermarketach.
Ludwik Kiedrowski zauważył, że system zarządzania taką bazą powinien być systemem przewidywalnym.
- Rodzi się bardzo dużo pytań: jakie rowery, jak je zabezpieczyć przed kradzieżą, jak zapobiec oszustwom oraz co na to transport publiczny?
To pytania, na które można znaleźć odpowiedzi. Najważniejsza w tej chwili jest istota tego ambitnego projektu.
- Chodzi o to, by przez wprowadzenie tego systemu uświadomić mieszkańcom, że jeśli brakuje miejsc parkingowych, nie oznacza to wcale, że trzeba budować ich więcej – oznajmił Piotr Kuropatwiński. - Są alternatywne formy dojeżdżania. Przejazd rowerem przez miasto na odcinku 5 km jest konkurencyjny w stosunku do jazdy samochodem: nie zanieczyszcza, nie zajmuje miejsca itp.
Idea publicznej bazy rowerowej  spodobała się szefowi Biura Promocji.
- Projekt jest rewelacyjny i w tym przyszłościowym kierunku należy dążyć. Tak jak się rozwijają komputery, tak się będą rozwijać rowery. To akcja do natychmiastowego wprowadzenia.

Mapa rowerowa jeszcze niepotrzebna
Z „rowerowych” projektów warto wspomnieć o planie wydania rowerowej mapy Tczewa. Miałaby być ona przygotowana na podstawie danych o „obecnych i potencjalnych” warunkach ruchu rowerowego wzdłuż wszystkich ulic miasta. Piotr Kończewski z Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie uważa, że z takim wydawnictwem nie ma sensu się spieszyć.
- Najpierw trzeba stworzyć udogodnienia dla rowerzystów, a dopiero potem pokazać je na mapie. Dziś borykamy się z niedostatkiem dróg rowerowych, a te które już powstały są fatalnie zaprojektowane. Brak też stojaków na rowery itp.
Przedstawiciel LOT zwrócił także uwagę, że istnieją inne podmioty, które chciałyby zająć się także obszarami pozamiejskimi.
- Warto wykorzystać ich doświadczenie - zaapelował.

Zatrute Stare Miasto
Zeszłotygodniowe spotkanie nie dotyczyło jedynie rowerów. Podczas rozmowy pojawił się także problem oszczędności energii. Anna Dworak z Wydziału Spraw Komunalnych zwróciła uwagę, że ”nasze wysypisko wymaga albo zupełnie nowej lokalizacji albo działań, które przynajmniej spowodowałby zniwelowanie skutków tego, że jest to wysypisko bez jakiegokolwiek uszczelnienia (…). Potrzeba na to wielkich pieniędzy.”
Kolejna kwestia związana z gospodarką komunalną – energia.
- Wszystkie państwa członkowskie UE zobowiązały się do 2020 r. o 20 proc. zmniejszyć udział nieodnawialnych źródeł energii - powiedziała Anna Dworak. - Nasze Stare Miasto jest prawie w całości ogrzewane węglem. Często idąc ulicą brudzimy twarz czymś czarnym. To widoczne gołym okiem pyły P10, bardzo szkodliwe.
- To jest temat tak ekologicznie ważny, że już najwyższa pora, aby przestać o tym rozmawiać, a zacząć działać - stwierdził Ludwik Kiedrowski. - Nie zapominajmy też o temacie eternitu, który jest poważnym problemem. Samorząd, niestety, nie da sobie sam z tym rady.

Co uda się zrealizować, czego nie
Pomysłów podczas debaty pojawiło się więcej, jednak - z całym szacunkiem dla tych szlachetnych idei - niech uda się zrealizować choć część z nich.
Czy takie akcje przynoszą efekty? Ludwik Kiedrowski zaskoczył wszystkich gotową odpowiedzią.
- Akcja rowerowa już przyniosła pewne efekty! Dzisiaj dostałem odpowiedź na złożoną przeze mnie interpelację dotyczącą wyznaczenia na jezdniach (przy których nie ma ścieżek rowerowych) pasów dla rowerzystów. Powiatowy zarząd dróg otrzymał już zalecenie, aby przygotować pełną informację i opinię na temat jakie są możliwości wyznaczenia takich miejsc. Czyli jest już jakaś jaskółeczka

Indianie w Tczewie, Tczew u Indian
Najbardziej egzotycznym (w dosłownym tego słowa znaczeniu) pomysłem PSWE jest promocja Tczewa i Kociewia… w rezerwatach indiańskich w USA.
Bartek Stranz, osoba która od 1992 r. przebywa w rezerwacie Czarnych Stóp w Montanie, w dniu spotkania w Urzędzie Miejskim, jako członek ekipy dyplomatycznej, wystartował w kierunku Polski. Przywiózł ze sobą starą broń oraz eksponaty objęte konwencją waszyngtońską: części zwierząt, skóry, kolce, rogi itp. Organizatorzy już przymierzają się do wystawy. Chcieliby zorganizować ją w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły, jednak - jak już pisaliśmy - dyrektor placówki Alicja Gajewska ma zarezerwowane terminy do… połowy 2009 r.
- To tak atrakcyjna propozycja, że jeśli nie w Centrum, to na pewno znajdziemy miejsce, by otworzyć wystawę gdzie indziej - zapewnił Ludwik Kiedrowski.
Promocja będzie obopólna. Plany są ambitne.
- Planujemy utworzenie skansenu, zagospodarowanej powierzchni w terenie. Tam mogłaby mieć swoje miejsce stała ekspozycja - zapowiada szef Biura Promocji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie ***CLOSTERKELLERClosterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny styl, dzięki czemu zdecydowanie wyróżnia się od innych zespołów w pierwszej lidze polskiego rocka. Choć gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory (takie jak "Violette", "Cisza w jej domu", "Ogród półcieni" czy "Viridiana"), ma na koncie także przeboje, które na stałe wpisały się do kanonu polskiego rocka ("Władza", "Agnieszka", "Scarlett", "Na krawędzi", "W moim kraju" czy niezwykła ballada "Czas komety").Zespół jest nieprzerwanie bardzo aktywny koncertowo od ponad 30 lat, a jednak każdy ich koncert brzmi energetycznie i świeżo tak jakby czas o nich zapomniał. Nie inaczej będzie na trasie Abracadabra Tour 2024, podczas której zespół oprócz swoich największych przebojów zaprezentuje przedpremierowo próbkę materiału, który w przyszłości znajdzie się na kolejnym - jedenastym już - albumie studyjnym.***STATE OF MINDZespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. Muzyka zespołu to mikstura rockowo -metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży, malowanych dźwiękami instrumentów klawiszowych. Teksty zespołu poruszają tematy uniwersalne, takie jak poszukiwanie sensu, miłości, samotności i wewnętrznego odkrywania siebie, co w całości staje się podróżą przez różnorodne emocje, od euforycznych wzlotów po melancholijne i introspektywne momenty.Dzięki swojej charyzmie zespół na scenie tworzy atmosferę bliskości, zachowując jednocześnie intensywność rockowego koncer Closterkeller + State of Mind - koncert8 lutego 2025 godz. 19:00BILETY: Przedsprzedaż - 60 zł , w dniu koncertu - 70 zł /sprzedaż na bramce/https://www.biletomat.pl/.../closterkeller-state-of-mind.../Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.02.2025 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.02.2025 21:00
ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe 24-28 lutego 2025r.Zapraszamy na Artystyczne Ferie Zimowe z Centrum Kultury i Sztuki. Instruktorzy przgotowali atrakcyjne warsztaty dla dzieci. W tym roku ferie będą kręcić się wokół tematyki robotów, sztucznej inteligencji i morza możliwości oraz zagrożeń, jakie są z tym związane. Przenieście się z nami do przyszłości! Nie obędzie się bez zajęć Minecrafta.Zapraszamy w podróż, gdzie robot może być najlepszym przyjacielem – nie człowieka, ale sympatycznego psa, gdzie J@ś i M@łgosia będą musieli przeciwstawić się AI Jadze, a dzieciaki chodzą do szkoły z androidem. To wszystko znajdziecie w proponowanych przez nas filmach i spektaklu, oprócz tego zapraszam na warsztaty z druku 3D, minecrafta oraz zajęcia taneczne. Ci z Was, którzy lubią coś tworzyć będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Świat przyszłości – ludzie i roboty”.Na wszystkie zajęcia, filmy i spektakl obowiązują zapisy. START ZAPISÓW – 22 stycznia 2025r. godz. 10.00 Warsztaty taneczne Hip-Hop24 lutego 2025r. g.11.00, g.12.00, g.13.00Zapraszamy wszystkie dzieci na energiczne i pełne rytmu warsztaty hip-hopowe! To doskonała okazja, aby w czasie ferii zimowych nauczyć się nowych ruchów, poznać kulturę hip-hopu i spędzić czas w kreatywnej atmosferze.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 do 17 latLiczba uczestników : 20 osób w grupieMiejsce: Sala taneczna na tarasieWstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757  Warsztaty Minecraft25 – 28 lutego 2025r. g.15.00, g.16.00, g.17.00, g.18.00Uczestnicy warsztatów Minecraft oprócz szeregu wyzwań związanych z korzystaniem z bloków komend będą mogli podjąć zdrową rywalizację w przeróżnych konkurencjach, w których przewodnim motywem będą roboty. Konieczna jest umiejętność czytania i pisania, ponieważ duży nacisk położymy na programowanie bloków.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 lat do 17 latLiczba uczestników :  6 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów- Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757 „J@ś i M@łgosi@”– spektakl dla dzieci /Teatr Czwarte Miasto26 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 10 złAutorska wersja bajki na motywach braci Grimm. Las oraz słodycze z klasycznej wersji zastąpione zostały zagrożeniami cyfrowymi. Zanurzając się w świat internetu Jaś i Małgosia będą musieli stawić czoła wyzwaniom i korzystając z pomocy mieszkańców cyber świata odnaleźć wiedźmę AI Jagę - sztuczną inteligencję, z którą będą musieli się zmierzyć. Czy uda im się wrócić bezpiecznie do realnego świata? Czy możliwe jest znalezienie przyjaźni w cyfrowym świecie? Tego właśnie dowiecie się z Naszej autorskiej bajki J@ś i M@łgosi@. Serdecznie zapraszamy na pełen przygód spektakl teatralny wykorzystujący nowe media i poruszający tematy zagrożeń płynących z Internetu.  Scenariusz: Piotr Srebrowski, Martyna JanczewskaReżyseria: Piotr SrebrowskiObsada: Martyna Janczewska, Jakub PiprowskiMuzyka: Sówka SowińskaProjekt lalek Jasia i Małgosi: Olga Ryl-KrystianowskaWideo: Łukasz Rat CzerwińskiObrazy: Beniamin Straszewski Spektakl lalkowy przeznaczony dla dzieci od 6 lat.Czas trwania spektaklu: 45min + rozmowa z widzami (60min)Zapisy na spektakl – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Pies i robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 zł Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.Jak się skończy ta przygoda?„Pies i robot” reż. Pablo Bergerkraj produkcji Hiszpania/Francja 2023gatunek animowanyczas trwania 102 mindystrybucja w Polsce: Best Film COKategoria wiekowa od 9 lat. Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Mój brat robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 11.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 złŚwiat się zmienił. Niedawno zażegnano kryzys klimatyczny, więc wszystko jest ekologiczne i zrównoważone. Ludzie mają osobistych asystentów, humanoidalne androidy. 12-letnia Alberte dostaje na urodziny najnowszy model robota. Konrad wygląda i zachowuje się jak człowiek. Jest o wiele lepszy od poprzedniej wersji, która wyglądem bardziej przypominała misia. Wszyscy zazdroszczą jej nowego modelu. Popularność Alberte w szkole rośnie, a ona coraz bardziej zbliża się do Konrada. Ale czy można przyjaźnić się z robotem, nawet gdy wygląda jak człowiek?„Mój brat robot” reż. Frederik NørgaardProdukcja: DaniaCzas trwania: 84 minKategoria wiekowa 10+ Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 Warsztaty RoboLab: Druk 3D i Lego27 – 28  lutego 2025r. g. 9.00, g. 11.00, g.13.00Zapraszamy na fascynujące warsztaty, podczas których połączymy magię nowoczesnych technologii z kreatywnością i nauką! Nasze zajęcia to idealne miejsce dla młodych inżynierów i wynalazców, którzy chcą odkryć  robotyki oraz możliwości, jakie daje druk 3D.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 6 do 15 latLiczba uczestników: 5 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów - Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757   „Świat przyszłości – ludzie i roboty”  - konkurs plastycznySerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznympt. „Świat przyszłości – ludzie i roboty”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych z  Powiatu Tczewskiego.Tematem konkursu jest Świat przyszłości – ludzie i roboty. Uczestnicy konkursu wyobraźcie sobie i namalujcie świat przyszłości, w którym funkcjonują roboty i ludzie.Przedstawcie świat, w jakim chcielibyście żyć. – zachęca Marta KrynickaW konkursie należy stworzyć pracę plastyczną w formacie A3przy wykorzystaniu następujących technik do wyboru:rysunek, praca malarska kolaż (stworzony z wyłączeniem ziaren i plasteliny).Każda praca powinna być opisana: Imię i nazwisko uczestnika, , Kategoria: klasy 1-3 lub klasy 4-6, nazwa szkoły, kontakt telefoniczny do opiekuna lub nauczycielaPrace należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w nieprzekraczalnym terminie do 2 marca 2025.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 marca 2025. Wyniki konkursu dostępne będą na stronie www.ckis.tczew.pl i Facebooku CKiS. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe. REGULAMIN dostępny jest na stronie internetowej CKiS.Informacji o konkursie udziela: Marta Krynicka, tel. 535-368-105, e-mail [email protected] Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.02.2025 09:44 – Data zakończenia wydarzenia: 27.02.2025 13:00
ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki Chciałbyś wziąć ptasznika do ręki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie? Przyjdź na Wystawę Pająków w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zabierz swoje pociechy, przyjaciół lub drugą połówkę i zrealizujcie wspólnie to marzenie!WYSTAWA PAJĄKÓW I SKORPIONÓW18.02 - 2.03.2025 godz. 10.00 - 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: od 20 złTermin wystawy: od 18 lutego do 2 marca 2025Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00Odwiedź Wystawę Pająków i zobacz na żywo:legendarne CZARNE WDOWY (Latrodectus sp.) - jedne z NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH pająków na Ziemi,Theraphosa stirmi - jednego z NAJWIĘKSZYCH pająków na świecie,skorpiony, które zmieniają swój kolor pod wpływem... światła UV!Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie na Ciebie czekają!Na Wystawie Pająków będziesz mieć możliwość wzięcia ptasznika na ręce i szansę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia!O każdej pełnej godzinie, prowadzone są także fascynujące prelekcje, z których dowiesz się więcej na temat interesujących Cię gatunków pajęczaków. Prelegenci Wystawy Pająków opowiadają o nich z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Dzięki ich słowom szybko pozbędziesz się arachnofobii i zapragniesz potrzymać ptasznika na ręce! Cennik biletów:normalny: 24 złulgowy: 20 złwycieczki szkolne: 16 zł (minimalnie 10 osób)rodzinny: 68 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),dzieci w wieku do 4 lat - wejście GRATIS (nie dotyczy grup zorganizowanych).Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (akceptujemy płatność kartą) oraz online na stronie: https://www.wystawapajakow.pl/aktualne-wystawy/Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacje dla grup zorganizowanych: tel. +48 780 758 476, e-mail: [email protected]Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.02.2025 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 02.03.2025 18:00
Reklama
Reklama