Potrzebne zgodne uchwały
Szpila Powiatowy podlega Staroście Tczewskiemu (jest on jego organem założycielskim), natomiast dla Szpitala Rehabilitacyjnego jest nim Urząd Marszałkowski. Te ważne kwestie stanowią o tym, iż na połączenie obu placówek potrzeba nie tylko czasu, ale przede wszystkim zgodnych uchwał: Sejmiku Województwa Pomorskiego i Rady Powiatu Tczewskiego.
- Dodatkowo te ewentualne zgody poprzedzić musi szereg czynności prawnych; dokonać ich powinni dyrektorzy tczewskich placówek medycznych – mówił wicemarszałek Czarnobaj. - Chodzi np. o wycenę majątku i inne ważne sprawy formalno – prawne. Następnie należy przygotować kompletną dokumentację i opracować biznesplan. Z takim zbiorem dokumentów i z precyzyjnym wykazaniem pozytywnych efektów połączenia można pukać do Sejmiku Wojewódzkiego i Rady Powiatu Tczewskiego - po pozwolenie. Wydaje się, że takie połączenie może dać tylko dodatni wynik, więc z ewentualnym „zielonym światłem” dla tych planów ze strony decydentów nie powinno być kłopotu.
Jeszcze w tym roku
- Istotne jest to, że sytuacja obu szpitali jest identyczna, biorąc pod uwagę zakończone procesy restrukturyzacyjne – stwierdził dyr. Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tczewie Janusz Boniecki. - I to pozwala na pozytywne działania oraz dalszy rozwój usług medycznych na naszym terenie.
Wicemarszałek Leszek Czarnobaj powiedział, że po przedstawieniu planów Sejmikowi Wojewódzkiemu przez dyr. Janusza Bonieckiego, radni mogą podjąć strategiczną decyzję jeszcze pod koniec tego roku. Natomiast decyzje dotyczące wyceny i sposobu realizacji tego zamierzenia powinny nastąpić w znacznie krótszym czasie.
Napisz komentarz
Komentarze