Kapituła postanowiła, iż od bieżącego roku nagrody wręczane będą, na przemian, raz w Tczewie, raz w Starogardzie Gd.
Kapituła Nagrody Literackiej i Wydawniczej „Kociewskie Pióro” pod przewodnictwem prof. Tadeusza Linknera, w składzie: Andrzej K. Waśkiewicz, Hanna Bielang, Michał Spankowski, Tadeusz Kubiszewski, Mirosław Kalkowski, Emilia Bielska, Józef Ziółkowski, Czesław Glinkowski, Janusz Kortas, Edwin Kreft, Urszula Domachowska, Edmund Stachowicz, Zyta Myszka i Józef Golicki, już po raz czwarty wyłoniła laureatów za działalność literacką, wydawniczą i w upowszechnianiu kultury.
W kategorii publicystyka wyróżniono Stanisława Sierko (Wydawnictwo Pomorskie) i Annę Sobecką.
W kategorii literatury wyróżniono Krzysztofa Kowalkowskiego, ks. dra Piotra Czapiewskiego, Gertrudę Pierzynowską i Jana Kulasa. Za działalność wydawniczą uhonorowano Urząd Miasta Starogard Gdański.
W kategorii animacja kultury wyróżniono: Starogardzkie Centrum Kultury, Zespół Folklorystyczny „Relaks” z Pinczyna, Jana Ejankowskiego, Jerzego Kubickiego, Tadeusza Abta i Alicję Gajewską.
Honorowe Złote Pióro Kociewskie otrzymał pośmiertne wywodzący się z Tczewa, znany muzyk, aranżer i poeta Grzegorz Ciechowski.
Uroczystość wręczenia „Kociewskich Piór” odbędzie się w Centrum Regionalno-Wystawienniczym Dolnej Wisły w Tczewie 10 grudnia br. o godz. 17.00.
Reklama
„Kociewskie Pióro” dla publicysty Wydawnictwa Pomorskiego
KOCIEWIE. Pomysłodawcą i realizatorem czterech kolejnych edycji nagród „Kociewskie Pióro” jest Stowarzyszenie im. Małgorzaty Hillar, skupiające swoich członków z terenu Kociewia i Trójmiasta. Patronat honorowy rokrocznie obejmują prezydenci Tczewa i Starogardu oraz starostwa powiatowe w Starogardzie i Tczewie.
- 24.10.2008 00:00 (aktualizacja 13.08.2023 17:42)
Napisz komentarz
Komentarze