Reklama
piątek, 24 stycznia 2025 09:28
Reklama
Reklama

Wstęga Kociewia przyznała dofinansowania. Na świetlice i aktywizację wsi

KOCIEWIE. 22 projekty biorące udział w konkursach „Odnowa i rozwój wsi” oraz „Małe projekty”, ogłoszonych przez Lokalną Grupę Działania Wstęga Kociewia, otrzymają łączną dotację w wysokości prawie miliona zł.
Wstęga Kociewia przyznała dofinansowania. Na świetlice i aktywizację wsi
Ostatnie posiedzenie Rady Programowej LGD, poświęcone rozpatrzeniu złożonych wniosków, odbyło się w piątek, 18 grudnia, w Urzędzie Miasta i Gminy w Pelplinie. Ponieważ żaden z wnioskodawców nie odwołał się od uchwał Rady zatwierdzających „Listy Rankingowe” głosowania miały charakter formalny.

Oni otrzymają pieniądze

„Odnowa i rozwój wsi”: budowa centrum rekreacyjno-sportowego w Morzeszczynie (ścieżki, plac zabaw, oświetlenie, roślinność); modernizacja świetlicy wiejskiej w Jeleniu wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego; adaptacja budynku w Wielgłowach pod potrzeby świetlicy wiejskiej; doposażenie świetlicy wiejskiej i placu zabaw w Czatkowach.

„Małe projekty”: „Nasza historia – nasza tożsamość” Lipia Góra; „Punkt widokowy – pejzaż na wstęgę” Jaźwiska; „Szlak dolnej Wisły na Nizinie Walichnowskiej” Polskie Gronowo, Kuchnia, Wielkie Walichnowy; „Husaria z Ziemi Kociewskiej” Gniew; „Studio Radio Gniew.pl” Gniew; warsztaty regionalne „Kociewie bliżej znane” Dzierżążno; „Integracja kobiet na wsi” Gogolewo; „Kultura w różnych odsłonach” Subkowy, Gorzędziej, Mały Garc, Radostowo, Brzuśce; „III Festiwal Kultury Kociewskiej” Pelplin; „Aktywne Jaźwiska”; „Od przeszłości do przyszłości” Gniew; „Młodzież umie i chce efektywnie spędzać czas” Polskie Gronowo; „Młodzi lotnicy” Gniew; „Pięć razy K jak Kociewie” Subkowy; aktywizacja mieszkańców Bałdowa i Knybawy; warsztaty z tworzenia stron internetowych dla młodzieży w Morzeszczynie; aktywizacja i integracja mieszkańców wsi Bielawki i Rombark; „Dzień rycerski w dawnym opactwie cysterskim” Pelplin.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie GRA RODZINNAPoszukajmy zimy w Tczewie.12 stycznia w godz. 10.00-16.00 odbędzie się gra miejska adresowana do dzieci. Motyw przewodni – to jeden z zimowych obrazów Piotra Bruegla, którego kopię można oglądać w Galerii Henryka Kudzio. Początek gry w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4, a koniec w kamienicy przy ul. Podmurnej 15. Orientacyjny czas na wykonanie zadań: 45 minut. Do wygrania kubki i inne gadżety Fabryki Sztuk. WARSZTATY RODZINNEOd wielu lat w Fabryce Sztuk organizowane są sobotnie warsztaty. To spotkania dla dzieci na ogół w wieku 3-8 lat i ich opiekunów. Wykonanie wspólnej pracy plastycznej wzmacnia relacje dziecka z rodzicem, a ponadto stanowi drogę do rozwoju artystycznego młodej warsztatowiczki / młodego warsztatowicza. Dzieci rysują, malują, wycinają, wyklejają, składają, dokonują wyboru kolorystyki. Każde spotkanie – to inny temat przewodni. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.Terminy:11.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – serce z wikliny papierowej18.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – plastyczna niespodzianka25.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – malowanie na szkleRaz w miesiącu organizowane są też spotkania dla młodych miłośników najsłynniejszych klocków świata. 26 stycznia o godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 12 na budowanie z klocków. Obowiązują zapisy telefoniczne: 607 471 550 Fabryka SztukData rozpoczęcia wydarzenia: 11.01.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 25.01.2025 15:00
Reklama
Reklama