Reklama
piątek, 24 stycznia 2025 09:40
Reklama
Reklama

Promują region na autostradzie. Jedenaście tablic o Kociewiu z myślą o kierowcach

KOCIEWIE. Od kilkunastu dni korzystający z kociewskiego odcinka autostrady A1, podczas postoju w czasie podróży, mogą zapoznać się z nowocześnie podaną informacją turystyczną. Kociewskie MOP (Miejsca Obsługi Podróżnych) zostały wyposażone w specjalnie przygotowane dwustronne tablice.
Promują region na autostradzie. Jedenaście tablic o Kociewiu z myślą o kierowcach
Całość inwestycji i przedsięwzięcia jest efektem wspólnych działań Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie, gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Gdańsk Transport Company.

Polska po drodze
- W ramach działań w obszarze pilotażowym, na który wybrano m. in. fragment Kociewia w korytarzu autostrady A1 i drogi krajowej 91, zaplanowano uzupełnienie infrastruktury parkingów przydrożnych o elementy informacji turystycznej - mówi Karol Markowski, zastępca dyrektora GDDKiA oddział w Gdańsku. - Tablice na A1 są pierwszym krokiem do realizacji tego zamierzenia. Jeszcze w tym roku podobnie zagospodarowane parkingi przywitają turystów w Pruszczu Gdańskim, Rudnie (gm. Pelplin) i w Gniewie. Trwają rozmowy z samorządami w sprawie określenia ostatecznego harmonogramu prac. Strategia programu „Polska po Drodze” zakłada działania wielotorowe.

Zachęcić do atrakcji
- Na koncesyjnym odcinku autostrady A1 brakowało tablic z informacją turystyczną - przyznaje Ewa Łydkowska, marketing manager Gdańsk Transport Company S. A. - Od dłuższego czasu myśleliśmy o przygotowaniu informatorów, zwłaszcza, że autostrada jest jednym z głównych korytarzy transportowych dla osób podróżujących w okresie wakacji nad Bałtyk. Aby uzmysłowić znaczenie A1 w ruchu turystycznym, powiem, że w sezonie letnim natężenie ruchu wzrasta o blisko 70 proc. w porównaniu z okresem zimowym. Tak więc, kiedy pojawiła się możliwość współpracy z GDDKiA przy projekcie „Polska po Drodze”, z ochotą włączyliśmy się do programu. W lutym autostrada wzbogaciła się o 11 tablic. Mam nadzieję, że zamieszczone na nich informacje będą przydatne podróżnym, a przede wszystkim zachęcą ich do odwiedzania promowanych obiektów i atrakcji turystycznych na terenie Kociewia.

Zaostrzyć turystyczny apetyt
W czasie konsultacji z GDDKiA oraz GTC opracowany został optymalny model, zgodny ze standardem konstrukcyjnym oraz wizualno-kolorystycznym już istniejącym na MOP-ach. Pylony kociewskie tworzą integralną całość z linią marki AmberOne. Jednak twórcy postarali się, aby wypadły w oczach kierowców i ich pasażerów jak najbardziej ciekawie i niebanalnie.
- Staramy się reklamować Kociewie, a nie serwować je na talerzu - mówi dyrektor LOT Kociewie Piotr Kończewski. - Dlatego nie podajemy na tacy pełnych widoków, lecz zachęcamy poprzez zdjęciowe detale. Hasła i teksty także nie są po prostu definicjami encyklopedycznymi, lecz mówią o najbliższej kociewskiej okolicy językiem i zwrotami obiecującymi niezapomnianą przygodę w czasie podróży pojazdem. Będziecie na A1 – zapraszamy do Kleszczewka, Olsza i Gajewa. Poczytajcie o Kociewiu i zaostrzcie sobie na nie turystyczny apetyt!
Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie, Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej, ul. 30 Stycznia 4, 83-110 Tczew, tel. 58/ 531 37 41.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie GRA RODZINNAPoszukajmy zimy w Tczewie.12 stycznia w godz. 10.00-16.00 odbędzie się gra miejska adresowana do dzieci. Motyw przewodni – to jeden z zimowych obrazów Piotra Bruegla, którego kopię można oglądać w Galerii Henryka Kudzio. Początek gry w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4, a koniec w kamienicy przy ul. Podmurnej 15. Orientacyjny czas na wykonanie zadań: 45 minut. Do wygrania kubki i inne gadżety Fabryki Sztuk. WARSZTATY RODZINNEOd wielu lat w Fabryce Sztuk organizowane są sobotnie warsztaty. To spotkania dla dzieci na ogół w wieku 3-8 lat i ich opiekunów. Wykonanie wspólnej pracy plastycznej wzmacnia relacje dziecka z rodzicem, a ponadto stanowi drogę do rozwoju artystycznego młodej warsztatowiczki / młodego warsztatowicza. Dzieci rysują, malują, wycinają, wyklejają, składają, dokonują wyboru kolorystyki. Każde spotkanie – to inny temat przewodni. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.Terminy:11.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – serce z wikliny papierowej18.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – plastyczna niespodzianka25.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – malowanie na szkleRaz w miesiącu organizowane są też spotkania dla młodych miłośników najsłynniejszych klocków świata. 26 stycznia o godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 12 na budowanie z klocków. Obowiązują zapisy telefoniczne: 607 471 550 Fabryka SztukData rozpoczęcia wydarzenia: 11.01.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 25.01.2025 15:00
Reklama
Reklama