Reklama
sobota, 22 lutego 2025 08:15
Reklama

[ZDJĘCIA] Topola spadła na garaż, a wieczorem strach przejść! Psia toaleta, butelki po alkoholu i dziurawe boisko

W ostatnim czasie do redakcji Gazety Tczewskiej zwrócili się mieszkańcy/rodzice dzieci uczęszczających do SP nr 1 w Tczewie na Czyżykowie, informując o fatalnym stanie boiska i terenu wokół ich szkoły. Teren jest niebezpieczny. Wysokie topole stwarzają zagrożenie dla okolicznych garaży i przechodniów (bawiących się dzieci) miejsce jest bardzo zaniedbane. Walają się śmieci, porzucone są worki z butelkami i puszkami po alkoholu, zdarzają się i stare sprzęty. Boisko jak i teren wokół niego są od rana do wieczora psią toaletą. Do tego dzieci bawią się tu na sankach; boisko dziurawe i zaniedbane. Prócz tego modernizacji wymaga boisko do koszykówki i siatkówki. Potrzebne jest nowe ogrodzenie!
[ZDJĘCIA] Topola spadła na garaż, a wieczorem strach przejść! Psia toaleta, butelki po alkoholu i dziurawe boisko

Autor: W. Mocny

„Ewenementem na skalę kraju jest to, że teren ten jest wybiegiem dla psów, gdyż od strony ul. Konarskiego i ul. Polnej brakuje ogrodzenia, więc posiadacze psów od godzin rannych aż do późnego wieczoru przychodzą masowo na boisko (…) a potem nasze dzieci na nim mają zajęcia, co się z tym wiąże, wszyscy wiedzą.”. Dalej czytamy, że dzieci wracają do domu brudne zimą, a latem z brudnymi butami.

Zbierając materiał natknęliśmy się na kilka osób wyprowadzających psy, a wracając zauważyliśmy dwójkę dzieci, z których jedno ciągnęło sanki z drugim... Słowem, przykry widok!

Stan obiektu i terenu wokół jest zawstydzający, by nie powiedzieć dosadniej. Jedynym obiektem od strony boiska, którego mieszkańcy Czyżykowa nie muszą się wstydzić jest plac zabaw. Tylko, że... stanowi on ułamek tego terenu.


 

Czy tak powinna wyglądać nowoczesna szkoła na miarę XXI w.?


 

Na terenie szkoły spotkaliśmy właścicielkę sympatycznego, pekińczyka. Zapytaliśmy o problem z „psią toaletą” i całą resztę, w tym brak pełnego ogrodzenia.


 

- Faktycznie to nowe boisko mogłoby powstać. Od lat wszystko tak samo wygląda – oceniła pani Karolina, (31 lat) mieszkanka Czyżykowa od 10 lat. - A mogłoby to być fajne miejsce dla dzieci np. z „orlikiem”. Przy innych tczewskich szkoła to już jest, a tu taki zapomniany teren. Latem widzę czasem grupki dzieci jak grają w piłkę. Tu też nie jest za bezpiecznie. Bezdomni i inne osoby piją tu po krzakach piwo i inny alkohol... Przydałyby się kontenery na odchody (jak te popularne w kształcie dalmatyńczyków), a nie ma żadnego. To by rozwiązało chociaż ten problem, a ludzie bardziej by dbali o otoczenie.


 

Zapytaliśmy o sprawę „rozdmuchanego projektu”, o którym rodzice napisali w gazecie, że „wizją był i wizją pozostał”.

- Za dużo się nie zmieniło. Pomysł zanikł. Od 10 lat jest tu tak samo. A kasa na projekt? Znikła. A przydałaby się nowa ścieżka, ogrodzenie, porządne boiska do kosza, siatkówki – ocenia.


 

Inny mieszkaniec, starszy pan wyraził się dużo dosadniej, stwierdzając, że na teren szkoły wieczorami przychodzi patologia.

- To i tak mało powiedziane. Piją i śmiecą i nie tylko, a może co gorszego. Kobietom stanowczo odradzam przechodzenie tędy po zmroku! - mówi. - Wulgaryzmy są na co dzień. Młodzież gra w kosza na polbruku, a boisko do piłki ręcznej jest pofałdowane i pełne dziur! Wysokie topole to problem i zagrożenie. Raz topola spadła na garaż, gdyby facet był w środku to by mogło mu się coś stać! Plac zabaw jest ogrodzony i na szczęście tam psy nie „robią”. Nie wiem czy to, że dzieci przychodzą brudne to aż taki problem. A jakie mają wracać do domu po zabawie? Widzę jak robią sobie orzełka albo rzucają się śniegiem.


 

- Powinni coś zrobić z tym przejściem na ul. Konarskiego. Można przecież przejść z drugiej strony chodnikiem od przedszkola!


 

Działania szkoły i stary projekt

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Krzysztofem Sibigą, dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Tczewie. Jak stwierdził informuje na bieżąco prezydenta Tczewa o tym co szkoła robi w sprawie infrastruktury przyszkolnej, w tym boiska i terenów przyległych. Jak się okazuje poprzedni wielomilionowy projekt z 2019 r. na budową kompleksu sportowego z Polskiego Ładu upadł z powodu zbyt wysokich kosztów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pomysł nie zyskał aprobaty ówczesnego Ministerstwa Sportu. Od jednego z polityków usłyszeliśmy, że wywołał rozbawienie. Pytano nawet czy Tczew jest tak małym i pozbawionym terenów miastem, że trzeba szukać na siłę rozwiązań w rodzaju kompleks sportowy z boiskiem na dachu... 


 

- Wnioskuje obecnie o środki na sporządzenie projektów budowy sali gimnastycznej i boisk wielofunkcyjnych. Obecnie dysponujemy obowiązującym pozwoleniem na wycinkę drzew. Poprzedni szeroko zakrojony projekt na budowę podziemnej hali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego na dachu kompleksu okazał się za drogi na budżet miasta. Teraz chcemy wykonać prace etapami. Powstaną boiska z poprawioną infrastrukturą szkolną


 

O koszty projektu z 2019 r. zapytaliśmy w tczewskim ratuszu, ale przed oddaniem Gazety Tczewskiej do druku nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Niestety nie udało nam się potwierdzić informacji o jego szczegółowym koszcie. Wygląda jednak na to, że była to kwota znaczna i ktoś teraz będzie musiał odpowiedzieć za niegospodarne wydanie pieniędzy.


 

Dyrektor usłyszał od nas o uwagach mieszkańców odnośnie wysokich topoli przy boisku szkolnym od strony przedszkola i garaży, które stwarzają zagrożenie oraz o psach, które są codziennie wyprowadzane na teren szkoły. Od jednego z mieszkańców usłyszeliśmy, że jedna z topoli powaliła się na garaż.


 

- W zeszłym roku wydałem decyzję o podcięciu 5-6 topoli na wniosek jednego z mieszkańców, informowałem władze o problemie z tymi drzewami. Oczywiście kolejnym krokiem powinno być ich wycięcie, ale jest to kosztowne. Co do śmieci, to za każdym razem gdy otwieramy szkołę teren jest sprzątany, zwłaszcza wiosną i jesienią. W tym czasie teren wygląda estetycznie. Szukam firmy, która wykona ogrodzenie i to ogrodzenie będzie postawione wzdłuż chodnika. Tereny przyszkolne nie są zamykane. Wiele dzieci i osób, chcących pograć w piłkę przy różnych tczewskich szkołach może to swobodnie robić.


 

Dwóch prezydentów obiecywało halę...

Temat boiska przy SP1 pojawiał się już w tej kadencji podczas pracy radnych.

- Jako Komisja Edukacji, Kultury i Sportu zwracaliśmy się z wnioskiem do budżetu o boisko wielofunkcyjne na tym terenie i prezydent, go nie uwzględnił i to pytania w zasadzie do prezydenta Tczewa – powiedział nam radny Tomasz Tobiański, także członek Komisji Finansowo – Budżetowej, który kandydował z okręgu Czyżykowo. - Złożyliśmy taki wniosek, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że poprzedni pomysł był „rozdmuchany” i nieosiągalny. Obecnie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Mieszkam obok tej szkoły i zależy mi na niej. To pytanie do prezydenta o to jaką ma wizję rozbudowy tego terenu. Była obietnica budowy hali wielofunkcyjnej obecnego prezydenta...


 

Przypomnieliśmy, że poprzedni prezydent Mirosław Pobłocki, także mówił o planach budowy podziemnej hali sportowej z boiskiem na dachu budynku.


 

- Skoro teren jest ogrodzony, to dyrektor powinien zadbać o porządek. Nie mówię o zasypywaniu dziur w boisku... - dodał Tomasz Tobiański. - Myślę, że zajmę się tym tematem. Nie pamiętam ile kosztowało sporządzenie poprzedniego, bardziej kosztownego projektu. Jest to do sprawdzenia.

Podobnego zdania był Piotr Antczak, działacz PiS i radny z tej partii Jarosław Kowalczyk. Będą działali na rzecz budowy kompleksu sportowego.


 


 

Z pewnością sprawa tego terenu nie powinna być pozostawiona dalej sama sobie. Otrzymaliśmy zapewnienie od radnych z obu stron sceny samorządowej Tczewa, że będą działać, by poprawić tę niedobrą, przede wszystkim dla dzieci sytuację. Z drugiej strony usłyszałem od jednej ze starszych mieszkanek Tczewa, że choć dobrze jest, że mieszkańcy piszą do redakcji list, to szkoda, że robią to anonimowo i bez poparcia podpisami. Są narzędzia by działać skutecznie w swojej sprawie. Można zawiązać protest w ramach Rady Rodziców SP nr 1 i walczyć wspólnie o swój interes. Wówczas głos wspólnie z apelem medialnym byłby bardziej skuteczny i słyszalny.


 

Tekst i fot. Wawrzyniec Mocny


 

W odpowiedzi na list rodziców

Szanowni Państwo,

Dziękuję za Państwa list i zgłoszenie problemu dotyczącego boiska. Chciałbym na wstępie podkreślić, że problem ten jest mi dobrze znany – mówiłem o nim już w trakcie kampanii wyborczej i od początku swojej kadencji staram się podejmować działania zmierzające do poprawy tej sytuacji. Państwa obawy są w pełni uzasadnione, dlatego chciałbym zapewnić, że sprawa boiska jest dla mnie jednym z priorytetów.

Zgadzam się, że obecny stan boiska, w tym braki w ogrodzeniu, powoduje wiele problemów – zarówno tych związanych z bezpieczeństwem, jak i z wykorzystaniem tego miejsca jako wybiegu dla psów. Niestety, w poprzednich latach przygotowano kosztowny projekt modernizacji oparty na drogiej koncepcji, którego realizacja wiązałaby się z ogromnymi nakładami finansowymi. W efekcie, przez lata nie podjęto żadnych działań, a stan boiska pozostawał bez zmian.

W odpowiedzi na Państwa uwagi chciałbym podkreślić, że podejmę ponownie działania mające na celu zabezpieczenie boiska przed osobami, które wykorzystują je jako wybieg dla psów. Problemem pozostaje jednak kwestia braku ogrodzenia w niektórych miejscach, co jest wynikiem tego, że dla części mieszkańców boisko stanowi wygodny skrót komunikacyjny przez osiedle. Musimy uwzględnić te różne potrzeby w dalszych pracach nad koncepcją tego miejsca.

Ponadto, zwrócę się do odpowiednich służb z prośbą o sprawdzenie stanu drzew zlokalizowanych w pobliżu boiska, aby upewnić się, że nie zagrażają one bezpieczeństwu dzieci bawiących się w tym miejscu. Jest to równie istotny element poprawy bezpieczeństwa na tym terenie.

W ubiegłym roku przymierzaliśmy się do przygotowania projektów modernizacji tego obiektu, jednak ze względu na czasochłonne procedury przetargowe i konieczność dopasowania działań do budżetu, nie udało się zrealizować tych planów w minionym roku. W tym roku planujemy przygotowanie projektów obejmujących zarówno koncepcję boiska wielofunkcyjnego, jak i osobnej sali gimnastycznej. Będzie to krok, który pozwoli nam być gotowym na pozyskanie dodatkowych środków z programów zewnętrznych.

Chciałbym również podkreślić, że tempo realizacji tego zadania zależy od dostępnych środków finansowych. Jesteśmy zobowiązani do zakończenia już rozpoczętych inwestycji, jednak modernizacja tego boiska pozostaje jednym z naszych priorytetów.

Dziękuję za Państwa zaangażowanie w tę sprawę. Wspólnie możemy działać na rzecz poprawy warunków w naszym otoczeniu, dlatego zachęcam do dalszego kontaktu i współpracy w tej kwestii.


 

Z wyrazami szacunku,

Michał Wieczorkowski 

Radny Miasta Tczewa


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PROGRAM INSCENIZACJI Bitwy o Tczew 1807. Atrakcji wizualnych i pirotechnicznych nie zabraknie PROGRAM INSCENIZACJI Bitwy o Tczew 1807. Atrakcji wizualnych i pirotechnicznych nie zabraknie Organizatorzy zapowiadają, że 22 lutego, w sobotę odtwórcy historii zapowiadają, iż po raz pierwszy będzie odtworzona tzw. ZŁOTA GODZINA czyli rabowanie miasta. Może być zatem... bardzo niebezpiecznie. W informacji poniżej prezentujemy program inscenizacji Bitwy o Tczew 1807 r. Dodajmy, że wątek rabowania Tczewa i jego mieszkańców, boleśnie odczuły tczewianki, żołdacy Napoleona (głównie Francuzi;) dopuszczali się bowiem licznych gwałtów.Na domiar złego w bitwie kula dosięgnęła polskiego generała Jana Henryk Dabrowskiego.Jak czytamy we wspomnieniach Jana Weyssenhoffa, majora 4 p. piechoty: „Dywizja gen. Dąbrowskiego otrzymała asygnację na gratyfikację i razem rozkaz ruszenia natychmiast do wielkiej armii wraz z VIII korpus Mortiera. Gen. Dąbrowski, który wyleczony z ran poniesionych podczas zdobywania Tczewa od pruskiej kuli 1807 już był i wrócił do wojska, zebrał jak najspieszniej rozrzuconą po przykopach dywizję i ruszył na Kwidzynę i Zalewo, gdzie wtenczas znajdowała się wielka armia i cesarz. (…).” PROGRAM WYDARZENIA godz. 12.30 - przemarsz z Fabryki Sztuk na pl. Halleragodz. 12.45-13.45 - obozowisko na pl. Hallera godz. 14.00-14.50 - inscenizacja bitwy - mury obronne ul. Wąska - widownia: ul. Ogrodowa, a potem pl. Hallera (wycofywanie się wojsk pruskich i złota godzina - po raz pierwszy)uwaga: zmiana organizacji ruchu - głównie: całkowite wyłączenie ul. Wąska (od Stromej do Krętej), pl. Hallera DODATKOWE ATRAKCJE wycieczka rowerowa śladami Napoleona. Trasa: Tczew-Subkowy-Narkowy + powrót, termin: 15.02 godz. 9.00-13.00, zapisy: tel. 607 472 550gra miejska - zdobądź wiedzę, przybij piątkę rekonstruktorom oraz wygrywaj nagrody, termin: 15.02 godz. 11.00-13.00 Fabryka SztukData rozpoczęcia wydarzenia: 22.02.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 22.02.2025 16:00
Przeżyj ferie na sportowo, korzystaj razem z dzieckiem z rekreacji w ramach propozycji TCSiR Przeżyj ferie na sportowo, korzystaj razem z dzieckiem z rekreacji w ramach propozycji TCSiR Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty bachaty, które odbędą się 15 lutego 2025 roku na salce fitness Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji!  Warsztaty Bachaty w TCSiR! Czym jest bachata? To zmysłowy i pełen emocji taniec pochodzący z Dominikany. Charakteryzuje się bliskością partnerów, płynnymi ruchami bioder i romantycznymi rytmami. To doskonały sposób na poprawę koordynacji, pewności siebie i świetną zabawę!Warsztaty poprowadzi: Monika Iwicka-Waruszewska – doświadczona instruktorka, która wprowadzi Was w magiczny świat bachaty! Nie przegapcie okazji, by nauczyć się tego niezwykłego tańca i spędzić aktywnie czas w świetnej atmosferze!Miejsce: TCSiR – salka fitnessData: 15 lutego 2025Godz. 14:00 - 17:00119zl/os* Istnieje możliwość przyprowadzenia osoby towarzyszącej i skorzystania z promocji.Ale nie tylko z oferty tanecznej będzie można skorzystać. Instruktorzy TCSiR zapraszają na ferie z unihokejem, badmintonem, tenisem, piłką nożną. A to wszystko w grupach mniej i bardziej zaawansowanych. Jak się dowiedzieliśmy dla dzieci, którym nie odpowiadają akurat takie gry zespołowe albo są po prostu za małe przygotowano gry i zabawy ruchowe. Przez cały czas będzie można korzystać z lodowiska i basenu małego i dużego. Na basenie dzieciaki będą mogły skorzystać z wodnego toru przeszkód (duża pływalnia) oraz przyspieszonego kursu nauki pływania pod okiem instruktorów. TCSiRData rozpoczęcia wydarzenia: 15.02.2025 14:00 – Data zakończenia wydarzenia: 24.02.2025 14:43
ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe 24-28 lutego 2025r.Zapraszamy na Artystyczne Ferie Zimowe z Centrum Kultury i Sztuki. Instruktorzy przgotowali atrakcyjne warsztaty dla dzieci. W tym roku ferie będą kręcić się wokół tematyki robotów, sztucznej inteligencji i morza możliwości oraz zagrożeń, jakie są z tym związane. Przenieście się z nami do przyszłości! Nie obędzie się bez zajęć Minecrafta.Zapraszamy w podróż, gdzie robot może być najlepszym przyjacielem – nie człowieka, ale sympatycznego psa, gdzie J@ś i M@łgosia będą musieli przeciwstawić się AI Jadze, a dzieciaki chodzą do szkoły z androidem. To wszystko znajdziecie w proponowanych przez nas filmach i spektaklu, oprócz tego zapraszam na warsztaty z druku 3D, minecrafta oraz zajęcia taneczne. Ci z Was, którzy lubią coś tworzyć będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Świat przyszłości – ludzie i roboty”.Na wszystkie zajęcia, filmy i spektakl obowiązują zapisy. START ZAPISÓW – 22 stycznia 2025r. godz. 10.00 Warsztaty taneczne Hip-Hop24 lutego 2025r. g.11.00, g.12.00, g.13.00Zapraszamy wszystkie dzieci na energiczne i pełne rytmu warsztaty hip-hopowe! To doskonała okazja, aby w czasie ferii zimowych nauczyć się nowych ruchów, poznać kulturę hip-hopu i spędzić czas w kreatywnej atmosferze.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 do 17 latLiczba uczestników : 20 osób w grupieMiejsce: Sala taneczna na tarasieWstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757  Warsztaty Minecraft25 – 28 lutego 2025r. g.15.00, g.16.00, g.17.00, g.18.00Uczestnicy warsztatów Minecraft oprócz szeregu wyzwań związanych z korzystaniem z bloków komend będą mogli podjąć zdrową rywalizację w przeróżnych konkurencjach, w których przewodnim motywem będą roboty. Konieczna jest umiejętność czytania i pisania, ponieważ duży nacisk położymy na programowanie bloków.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 lat do 17 latLiczba uczestników :  6 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów- Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757 „J@ś i M@łgosi@”– spektakl dla dzieci /Teatr Czwarte Miasto26 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 10 złAutorska wersja bajki na motywach braci Grimm. Las oraz słodycze z klasycznej wersji zastąpione zostały zagrożeniami cyfrowymi. Zanurzając się w świat internetu Jaś i Małgosia będą musieli stawić czoła wyzwaniom i korzystając z pomocy mieszkańców cyber świata odnaleźć wiedźmę AI Jagę - sztuczną inteligencję, z którą będą musieli się zmierzyć. Czy uda im się wrócić bezpiecznie do realnego świata? Czy możliwe jest znalezienie przyjaźni w cyfrowym świecie? Tego właśnie dowiecie się z Naszej autorskiej bajki J@ś i M@łgosi@. Serdecznie zapraszamy na pełen przygód spektakl teatralny wykorzystujący nowe media i poruszający tematy zagrożeń płynących z Internetu.  Scenariusz: Piotr Srebrowski, Martyna JanczewskaReżyseria: Piotr SrebrowskiObsada: Martyna Janczewska, Jakub PiprowskiMuzyka: Sówka SowińskaProjekt lalek Jasia i Małgosi: Olga Ryl-KrystianowskaWideo: Łukasz Rat CzerwińskiObrazy: Beniamin Straszewski Spektakl lalkowy przeznaczony dla dzieci od 6 lat.Czas trwania spektaklu: 45min + rozmowa z widzami (60min)Zapisy na spektakl – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Pies i robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 zł Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.Jak się skończy ta przygoda?„Pies i robot” reż. Pablo Bergerkraj produkcji Hiszpania/Francja 2023gatunek animowanyczas trwania 102 mindystrybucja w Polsce: Best Film COKategoria wiekowa od 9 lat. Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Mój brat robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 11.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 złŚwiat się zmienił. Niedawno zażegnano kryzys klimatyczny, więc wszystko jest ekologiczne i zrównoważone. Ludzie mają osobistych asystentów, humanoidalne androidy. 12-letnia Alberte dostaje na urodziny najnowszy model robota. Konrad wygląda i zachowuje się jak człowiek. Jest o wiele lepszy od poprzedniej wersji, która wyglądem bardziej przypominała misia. Wszyscy zazdroszczą jej nowego modelu. Popularność Alberte w szkole rośnie, a ona coraz bardziej zbliża się do Konrada. Ale czy można przyjaźnić się z robotem, nawet gdy wygląda jak człowiek?„Mój brat robot” reż. Frederik NørgaardProdukcja: DaniaCzas trwania: 84 minKategoria wiekowa 10+ Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 Warsztaty RoboLab: Druk 3D i Lego27 – 28  lutego 2025r. g. 9.00, g. 11.00, g.13.00Zapraszamy na fascynujące warsztaty, podczas których połączymy magię nowoczesnych technologii z kreatywnością i nauką! Nasze zajęcia to idealne miejsce dla młodych inżynierów i wynalazców, którzy chcą odkryć  robotyki oraz możliwości, jakie daje druk 3D.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 6 do 15 latLiczba uczestników: 5 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów - Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757   „Świat przyszłości – ludzie i roboty”  - konkurs plastycznySerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznympt. „Świat przyszłości – ludzie i roboty”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych z  Powiatu Tczewskiego.Tematem konkursu jest Świat przyszłości – ludzie i roboty. Uczestnicy konkursu wyobraźcie sobie i namalujcie świat przyszłości, w którym funkcjonują roboty i ludzie.Przedstawcie świat, w jakim chcielibyście żyć. – zachęca Marta KrynickaW konkursie należy stworzyć pracę plastyczną w formacie A3przy wykorzystaniu następujących technik do wyboru:rysunek, praca malarska kolaż (stworzony z wyłączeniem ziaren i plasteliny).Każda praca powinna być opisana: Imię i nazwisko uczestnika, , Kategoria: klasy 1-3 lub klasy 4-6, nazwa szkoły, kontakt telefoniczny do opiekuna lub nauczycielaPrace należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w nieprzekraczalnym terminie do 2 marca 2025.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 marca 2025. Wyniki konkursu dostępne będą na stronie www.ckis.tczew.pl i Facebooku CKiS. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe. REGULAMIN dostępny jest na stronie internetowej CKiS.Informacji o konkursie udziela: Marta Krynicka, tel. 535-368-105, e-mail [email protected] Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.02.2025 09:44 – Data zakończenia wydarzenia: 27.02.2025 13:00
Reklama
Reklama