sobota, 28 grudnia 2024 13:11
Reklama
Reklama

Plany bazy do transportu odpadów w Subkowach. Mieszkańcy nie dają wiary i... protestują!

Urząd Gminy Subkowy ok. tydzień temu ogłosił dokument o planowanej inwestycji: „Zbieranie odpadów na terenie działki numer 163 łamane przez 11 obręb Subkowy gmina Subkowy”. Z informacji wynika, że w bliskim sąsiedztwie domostw będzie prowadzona działalność gospodarcza związana ze sprowadzaniem różnego rodzaju odpadów. Mieszkańcy m. Subkowy wpadli w konsternację. Inwestycja już na tym wstępnym etapie wzbudziła szereg pytań i wątpliwości, zwłaszcza że oddział firmy ma powstać na terenie dawnej chlewni, która znajduje się w otoczeniu ich domów Właściciel firmy jednak krótko określa planowaną działalność jako: „bazę transportową”. - Żadnego magazynowania czy przetwarzania – zapewnia.

Autor: W. Mocny

Mieszkańców zaniepokoiło, że informacje na temat nowego przedsięwzięcia pojawiły się na tablicy ogłoszeń i zaraz zostały zniszczone. Mieszkańcy uważają, że powiadomienia o inwestycji nie były skutecznie dostarczone. Była też informacja na gminnym BIP, ale z zaglądaniem tam przez mieszkańców... wiadomo jak jest. Pojawiły się pytania. Może ktoś chce nam wybudować wysypisko pod naszymi domami? A może nie ma być o tym zbyt głośno?


Spotkanie z wójtem i nerwy

23 sierpnia br. we wtorek odbyło się spotkanie wójta gminy Subkowy Mirosława Murzydło z mieszkańcami, w których mieszkańcy zgłaszali szereg wątpliwości i pytań nie uzyskując jednak wyczerpujących odpowiedzi. M.in. dlatego, że inwestycja jest na etapie uzyskiwania pozwoleń. Mimo tłumaczeń wójta jeszcze na tym samym spotkaniu do podpisania się pod petycją/protestem przeciw budowie zakładu ustawiła się długa kolejka. Po nim było już 200 podpisów.

Podpisy zbierała m.in. pani Bożena Bielińska, która ma dom jednorodzinny naprzeciwko planowanego zakładu. - Dlaczego ktoś chce nam wbudować wysypisko pod domami? Jak można planować taką inwestycję w środku miejscowości? Obawiamy się uciążliwości. Zwłaszcza zapachów. Gdy gmina sprzedawała nam nieruchomości nie było mowy o takich zakładach.


Gdy wójt przed spotkaniem zobaczył sporą grupę mieszkańców w urzędzie nie ukrywał zaskoczenia. Podczas spotkania tłumaczył grupie ponad 20 osób, że jak na razie to bardzo wczesne plany powstawania zakładu i gmina jest w trakcie badania czy firma spełnia wszystkie wymogi.


- W planie zagospodarowania przestrzennego m.in. na wniosek właściciela gruntów jest ścisły zapis o zabudowie handlowo – usługowej – zwrócił uwagę wójt Mirosław Murzydło. - W międzyczasie ówczesny właściciel dokonał sprzedaży terenów o których mowa. Firma, która chce zainwestować prowadzi działalność w zakresie transportu i zbiórki odpadów komunalnych. Rozmawiałem z przedstawicielem firmy i z naszej rozmowy wynikały plany powstania bazy transportowej. Powiedziałem, że nie jestem zwolennikiem tego. Z własnego doświadczenia wiem, że gdy zbudowałem dom, za jakiś czas za strugą powstała hala, która kiedyś miała być szwalniami, a teraz ktoś tam prowadzi tartak. Zdaje sobie sprawę, że mieszkacie tam, a niektórzy mają zamiar się budować, a powstaje tam firmA, która zajmuje się m.in. zbiórką odpadów. Zaznaczam, że przedstawiciel firmy mówił jedynie o działalności usługowo – transportowej. Spełnienie wszystkich warunków nie jest sprawą prostą. W międzyczasie wpłynęła do nas decyzja środowiskowa o uwarunkowaniach przedsięwzięcia.


Musimy procedować wniosek”

- W dokumencie złożonym do gminy jest mowa, że przedsięwzięcie będzie polegało na zbieraniu odpadów w przedmiotowej lokalizacji wnioskodawca planuje także budowę myjni pojazdów. Czyli o zbieraniu odpadów mamy tutaj mowę – zwróciła uwagę Bożena Bielińska. - W miejscowym planie jest mowa o usługach jest mowa o usługach, ale one nie mogą być uciążliwe! A tu niestety...

Z sali słychać było głosy, że działalność można łatwo zmienić. - Czy to nie jest logiczne, że tam będą mieszkać ludzie?! - Woreczek po mięsie zwyczajnie śmierdzi! A przecież tego będą tam tony! Przecież nie będą przywozić tam czystych butelek. - denerwował się jeden z mężczyzn.


- Jeżeli został złożony wniosek jako gmina i Rada Gminy musimy go procedować – stwierdził wójt. - Przypuszczam, że jeśli nadal będzie duży opór społeczny inwestor się wycofa. Obowiązuje prawo budowlane i jest obowiązek informowania o budowie, ale teraz sprawa inwestycji jest na etapie procedury środowiskowej.


- Pojawiła się informacja, że ma być firma transportowa z myjnią. U nas wody gruntowe są bardzo wysoko podniesione, że nawet szpadla nie można bić na 1,2 m, bo od razu się po kolana stoi – stwierdził inny mieszkaniec.


- Zdaje sobie sprawę, że ktoś może planować firmę, która będzie transportowała odpady, a życie pokaże całkiem coś innego – mówił wójt Murzydło. - Już przeżyliśmy zdarzenie, w którym ktoś do Małej Słońcy wwiózł nam 5 tys. ton odpadów. Dobrze, że Państwo są. Zachęcam do wyboru przedstawiciela do rozmów. Musimy czekać na decyzję urzędów. Powinniśmy zorganizować spotkanie z przedstawicielem firmy. W raporcie oddziaływania inwestycji na środowisko jest zapis o uwzględnieniu opinii mieszkańców.


 

Zgromadzeni przyznali, że obawiają się o swoje zdrowie i obniżenie wartości swoich nieruchomości.

- W planie zagospodarowania jest zakaz prowadzenia działalności uciążliwej! Nawet blaszanego garażu nie można postawić powyżej 2,20 m wysokości... A przychodzi ktoś z zasobnym portfelem i stawia śmietnisko 20 m od naszych domów!


 

Zdaniem właściciela 

Skontaktowaliśmy się z właścicielem Zakładu Wielobranżowego Wiązar, który ostro zaprzeczył, by miał zamiar kiedykolwiek przeprowadzać przetwarzanie, a nawet gromadzenie odpadów w miejscu, o którym mowa. Być może spotkanie z mieszkańcami rozwiałoby wszystkie wątpliwości, jednak to takiego nie doszło.


 

- Rozmawiałem w dniu 29.08.2022 r. z urzędniczką z Urzędu Gminy w Subkowach i powiedziała mi o inicjatywie spotkania z mieszkańcami, ale nie wyrazili oni na to zgody – stwierdził Wiesław Menard, właściciel ZW Wiązar. - Planujemy mimo to takie spotkanie. Chcieliśmy je jednak zorganizować po uzyskaniu decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Wówczas wiadomo by już było, że nie zamierzamy łamać żadnych przepisów. Jeśli wychodzi decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych przedsięwzięcia, to chcielibyśmy wiedzieć jaka jest sytuacja. Jeśli będą nadal tak duże i gwałtowane protesty – odpuścimy. Nie chcemy na siłę nikogo uszczęśliwiać. Jeżeli wiedziałbym o spotkaniu 23 sierpnia, na pewno pojechałbym na nie ja lub mój pełnomocnik. Takie spotkanie jest moim zdaniem potrzebne.


 

Inwestor zaznaczył, że działalność ma mieć głównie charakter transportowy, a nie magazynowo – przetwórczy, ale jeśli mieszkańcy nadal będą tak gwałtowanie protestować to zrezygnuje. Tymczasem warto wiedzieć, że jak się dowiedzieliśmy firma w Subkowach mogłaby zatrudnić 16 osób z okolicznych terenów inwestując przy tym ok. 7 mln zł. W same tylko samochody transportowe ok. 5,5 mln zł. Do tego zniknęłaby rudera w postaci starej, rozpadającej się chlewni...


Zwróciliśmy uwagę właścicielowi, że planuje zakład w miejscu po dawnym PGR, który był wybudowany w latach, gdy cała ta zabudowa była poza osiedlem mieszkaniowym.


- Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla terenu, który wybraliśmy umożliwia prowadzenie usług transportowych. Naszym celem nie jest budowa zakładu, ale raczej bazy transportowej, która musi spełniać wymogi ujęte w rozporządzeniu Ministerstwa Ochrony Środowiska z dn. 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Przepisy te obowiązują od 25 stycznia 2013 r. 

 

w naszym przypadku te wymogi dotyczą bazy transportowej m.in. utwardzenia nawierzchni parkingowej, odpowiedniego zabezpieczenia przed wsiąkaniem wód opadowych (urządzenia wodne

oczyszczające wodę). W przepisach jest m.in. obowiązek mycia śmieciarek co dwa tygodnie. Nieprawdą jest, że nasza działalność ma być w krótkim czasie zamieniona w przetwarzanie odpadów. To bzdura totalna! Groziłoby to kolejnymi obostrzeniami i uwarunkowaniami, którym musielibyśmy sprostać. Jesteśmy doświadczoną firmą, która od 1995 r. zajmuje się gospodarką odpadami zarówno stałymi, jak też odpadami ciekłymi. Nie było w tym czasie problemów z ochroną środowiska. Chcemy działać zgodnie z prawem i nie być uciążliwymi dla mieszkańców. W Wielkim Komorsku (rodzinna baza firmy) przed laty zajmowaliśmy się przetwarzaniem odpadów, ale miało to odzwierciedlenie w tamtych latach i w obowiązujących normach na przetwarzanie i gromadzenie odpadów. Teraz zajmują się tym specjalistyczne i uprawnione zakłady – instalacje, tzw. RIPOKI. 


 

Wiesław Menard poproszony o opis działalności określa ją, jako wyłącznie odbiór i transport odpadów. Pojazdy parkowałyby na utwardzonym terenie i nad ranem po upływie maksymalnie nocy wyruszałyby w trasę.

- W Subkowach odpady komunalne byłby odbierane taniej i mieszkańcy by na tym skorzystali – uzupełnia inwestor. – oczywiście w przypadku wygrania przetargów, ale z pewnością poprawiło by to konkurencyjność na lokalnym rynku gospodarki odpadami. Podkreślam, że pojazdy śmieciarki nie mogą parkować na terenie bazy załadowane. W dni robocze rano, śmieciarki puste wyjeżdżają z terenu bazy i w terenie dokonywana jest zbiórka odpadów, po załadowaniu odpadów, śmieciarki kierowane są do uprawnionych instalacji, RIPOKów gdzie są rozładowywane, a na teren bazy wracają puste. Na to są procedury opisane w przepisach prawa i nie możemy tych przepisów łamać. Odpady do momentu przetransportowania, zwłaszcza tych uciążliwych (np. plastiki) byłyby na terenie bazy od rana i w ciągu dnia byłyby odbierane i oddawane do instalacji przetwórczych i tam dokonywałyby zrzutu i puste na koniec dnia roboczego powracały do Subków. Plastików nie mogłoby być jednocześnie w bazie więcej niż 10 ton, a jedna śmieciarka jednorazowo przewozi 8 t. Dodam, że ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach zabrania mieszania odpadów pod groźbą kary ok. 10 tys. zł. dla przewoźnika, który złamie te zasady. Wystarczy o to zapytać urzędników w Urzędzie Gminy, którzy zajmują się gospodarką odpadami. Oni dysponują odpowiednią wiedzą na ten temat. Ponoszenie takich niepotrzebnych kosztów byłoby zupełnie nieuzasadnione ekonomicznie.

Dodajmy, że właściciel zadeklarował w szybkim tempie wymienić ok. 2 tys. m kw. azbestu na pokrycie z blachy... 


INWESTOR ZAPOWIADA INWESTYCJE: 

- Dodam, że ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach zabrania mieszania odpadów pod groźbą kary ok. 10 tys. zł – dodaje właściciel ZW Wiązar. - Dla przewoźnika, który złamie te zasady. Wystarczy o to zapytać urzędników w Urzędzie Gminy, którzy zajmują się gospodarką odpadami. Oni dysponują odpowiednią wiedzą na ten temat. Ponoszenie takich niepotrzebnych kosztów byłoby zupełnie nieuzasadnione ekonomicznie.


Ponad to pragnę nadmienić, że zamierzamy zainwestować w przygotowanie planowanej inwestycji 

następujące środki finansowe na:

- przygotowanie miejsc postojowych, parkingów, komunikacji wewnętrznej, instalacji wodnych do podczyszczania i przechwytywania wód opadowych i roztopowych;

- wyposażenie bazy transportowej w odpowiednie urządzenia i pojazdy specjalistyczne;

- modernizację (ewentualnie rozbiórkę istniejących zabudowań i wybudowanie nowych zabudowań);

- w szczególności za priorytet przyjąłem, aby w możliwie szybkim czasie dokonać utylizacji istniejącego pokrycia dachów z płyt azbestowych na istniejących zabudowaniach, przy czym podkreślić należy, że powierzchnia dachów pokrytych azbestem na terenie przedmiotowej nieruchomości wynosi około 2000 m2 i zastąpić je pokryciem z blachy;

- przygotowanie nowych miejsc pracy docelowo na 11-16 stanowisk pracy.

Szacowany koszt planowanej inwestycji wynosi około 12 milionów zł.

 

Wawrzyniec Mocny


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Lokalny 19.09.2022 11:15
To, że firma chce zaparkować na działce kilka pustych pojazdów specjalistycznych, to Wam przeszkadza, ale to, że jeszcze przez co najmniej kolejne 10 lat będziemy wdychać rakotwórczy az***, już do ludzi nie przemawia. To całe pokrycie dachu starego budynku gospodarczego zawiera ponad 20 ton rakotwórczych pierwiastków i to przesączonych amoniakiem. Ciekawe ilu z nas, naszych dzieci i wnuków może zapaść na raka zanim w tym czasie. Nie wiem, czy wiecie, ale płyty az***owe mają to do siebie, że im bardziej są zużyte, tym węcej emitują rakotwórczego az***u do powietrza. Może czas się ogarnąć?

Andzia 15.09.2022 15:18
Ooo, a te blaszane garaże to nowy wlasciciel pobudował, czy to jest samowola budowlana przeciwników inwestycji dokonana na cudzym terenie ?

Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski Gdańsk 2024/2025 Sylwester Miejski 2024/2025 odbędzie się w Gdańsku w dwóch miejscach - w Jarze Wilanowskim w dzielnicy Chełm oraz przy molo w nadmorskiej dzielnicy Brzeźno - nad samym morzem. Wiemy kto zagra i wystąpi 31 grudnia.Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski 2024/2025 - program🎇Gdańsk Brzeźno (Molo) - nad morzem, na plaży - rozpoczęcie o godz. 22.00. Dla miłośników muzyki tanecznej  przygotuje swoje energetyczne , elektroniczne sety DJ Hiena.DJ Hiena –  to znana polska DJ-ka i współzałożycielka projektu "Twin Heart", pasjonatka terrarystyki i tatuażu. Więcej ...🎇Gdańsk Chełm (Jar Wilanowski) - rozpoczęcie o godz. 22.40. Dla fanów alternatywnego popu wystąpi ze swoimi największymi przebojami - Wiktor Dyduła. Wiktor Dyduła - to pochodzący z Przywidza, a urodzony w Gdańsku, znany piosenkarz i kompozytor samouk, który jest także autorem tekstów. Nagrał kilkanaście singli i albumów. Więcej ...Wstęp wolny. Dalsze szczegóły wkrótce ...Planujących zabawę w Gdańsku, a mieszkających poza miastem, zapraszamy do przyjazdu nieco wcześniej. Gdańsk przygotowuje co roku efektowne iluminacje świetlne, które dostarczają unikalnych wrażeń wizualnych. Oprócz przystrojonych lamp i drzew pojawiają się oryginalne akcenty nawiązujące do historii i charakteru Gdańska.Sylwester Gdański - Sylwester miejski pod gołym niebemPo koncertach przedstawiciele władz miasta składają zgromadzonym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne.🚌 Nie trzeba martwić się o powrót z zabawy sylwestrowej. Zakład Transportu Miejskiego w Gdańsku uruchamia specjalne, bezpłatne, dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2024
Zapraszamy na Orszak Trzech Króli w Gniewie! PODAJEMY PROGRAM Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Gminą Gniew serdecznie zapraszają wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Gniew na obchody Święta Trzech Króli, które odbędą się, 6 stycznia 2025 roku. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 11:00 w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie. Po mszy wyruszy kolorowy orszak, który przejdzie ulicami miasta, niosąc radość i śpiew. Dla wszystkich uczestników przygotowano wiele atrakcji. Po orszaku, w Sali Kameralnej, odbędzie się wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszy strój orszakowy oraz wyjątkowy Koncert Kolęd zespołu „De Colores”, który wprowadzi zebranych w świąteczny nastrój. „De Colores” to gniewski zespół w którym grają: Piotr Schulz, Marek Kaffka oraz Wiesław Igielski. Muzycy często zajmują się oprawą muzyczną mszy świętych, a także licznych wydarzeń organizowanych na terenie gminy oraz poza nią. Ponadto podczas koncertu będzie można ogrzać się wyjątkową, zimową herbatą. Uczestnicy obchodów Święta Trzech Króli obdarowani zostaną koronami, które nawiązują do królewskiej wędrówki mędrców ze Wschodu. Przed koncertem rozdane zostaną także śpiewniki, dzięki którym uczestnicy wydarzenia głośno i wesoło oznajmią dobrą nowinę. Dla uczestników orszaku przewidziane są konkursy. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko rodziny z dziećmi, choć te mają duże pole do popisu, biorąc udział w konkursie na najlepiej przebraną rodzinę. Ciekawymi i kolorowymi strojami, nawiązującymi do jasełkowej tradycji, pochwalić się będą mogły także grupy zorganizowane. Za udział w konkursie przewidywane są ciekawe nagrody.Przebierajcie się i przybywajcie! Organizatorami wydarzenia są: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Gmina Gniew, Parafia pw. Św. Mikołaja w Gniewie oraz Fundacja Orszak Trzech Króli.ATRAKCJE PO ORSZAKU: Sala Kameralna Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie:Wręczenie nagród dla uczestników orszakuPoczęstunek ciepłą herbatą 12:15 – Wyjątkowy koncert zespołu De ColoresKONKURS Z NAGRODAMIZapraszamy do udziału w konkursie na najciekawsze stroje! Zainspirujcie się jasełkową tradycją.Zachęcamy do udziału zarówno rodziny, jak i grupy zorganizowane.Nagrody czekają! Organizatorzy:Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w GniewieGmina GniewParafia pw. Św. Mikołaja w GniewieFundacja Orszak Trzech KróliPrzebierzcie się, dołączcie do wspólnego świętowania i przeżyjcie ten wyjątkowy dzień razem z nami!Data rozpoczęcia wydarzenia: 06.01.2025 11:03 – Data zakończenia wydarzenia: 06.01.2025 14:00
26.12.2024 - 6.01.2025 - Sopockie Miasteczko Świąteczno-Noworoczne Od 20 grudnia 2024 r. do 6 stycznia 2025 r. skwer Kuracyjny w Sopocie zamieni się w miejsce, gdzie każdy poczuje wyjątkową atmosferę świątecznego czasu. W Sopockim Miasteczku Świąteczno-Noworocznym na mieszkańców i gości będzie czekać moc atrakcji.– Serdecznie zapraszam do Sopockiego Miasteczka Świąteczno-Noworocznego – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. – To wyjątkowe miejsce, gdzie spotkamy się, aby wspólnie cieszyć się nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, które sprawią, że przedświąteczny czas będzie pełen ciepła i radości, a w nowy rok wejdziemy w doskonałych nastrojach. Szczególnie zapraszam na świąteczno-noworoczne spotkanie w sobotę, 21 grudnia o godz. 16.00. Bądźmy przez chwilę razem, złóżmy sobie życzenia, nacieszmy się świąteczną atmosferą.Świąteczny klimat, koncerty i aktywności sportoweW piątek, 20 grudnia o godz. 14.00 prezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim uroczyście otworzy Sopockie Miasteczko Świąteczno-Noworoczne. Na ustrojonych przez dzieci choinkach zostaną zapalone światełka. Wspólnie zaśpiewamy kolędy.W kolejnych dniach na sopocian i gości czeka mnóstwo atrakcji. Lodowisko, karuzela, wirtualna podróż z Mikołajem oraz magiczne projekcje na latarni to tylko niektóre z atrakcji. Dla miłośników aktywności fizycznych przygotowano “Bieg Renifera” ze świątecznymi przeszkodami oraz zajęcia sportowe. W programie znalazły się także spektakle teatralne, koncerty gwiazd i lokalnych artystów oraz animacje dla dzieci.Smaki świąt i prezenty pod choinkęW miasteczku nie zabraknie pysznych, świątecznych przysmaków, rozgrzewających napojów i słodkości, które będzie można skosztować w stoiskach gastronomicznych. Jeśli ktoś szuka prezentu dla najbliższych, na stoiskach w arkadach będzie można kupić m.in. gustowną biżuterię, pamiątki, wyjątkowe wyroby sopockich artystów i ręcznie robione czapki.Rodzinny sylwesterW sylwestrowe popołudnie na skwerze Kuracyjnym zaplanowano rodzinne pożegnanie 2024 roku. Zacznie się już o godz. 13.00 od przedstawienia „Szkolne przygody Tosi i Plastusia” oraz bajkowego koncertu dla dzieci. O godz. 14.45 rozpocznie się zabawa dla dzieci. Będą wspólne tańce i animacje w wykonaniu cyrkowej grupy Mosaic. Dorośli będą się bawić przy muszli koncertowej od godz. 17.00 do godz. 21.00.Sopockie Miasteczko Świąteczno-Noworoczne – PROGRAM:28 grudnia (sobota)Scena w muszli koncertowej przy molo11.00 – Noworoczne postanowienie – relaksacyjne ćwiczenia z rehabilitantem z Uzdrowiska Sopot12.00 – Tanecznym krokiem w nowy rok – zumba z Sopocianami Zawsze w Formie15.00 – Finał rodzinnego konkursu na najładniejszą choineczkę15.00 – pokaz na lodowisku30 grudnia (poniedziałek)Scena w muszli koncertowej przy molo11.00 – Noworoczne postanowienie – relaksacyjne ćwiczenia z rehabilitantem z Uzdrowiska Sopot12.00 – Tanecznym krokiem w nowy rok – zumba z Sopocianami Zawsze w Formie31 grudnia (wtorek)Scena w muszli koncertowej przy molo13.00-17.00 – Sylwester dla dzieci13.00 – „Szkolne przygody Tosi i Plastusia” – spektakl dla dzieci Teatru Czwarte Miasto14.00 – Bajkowy koncert dla dzieci – Ewa Walczak i Marcin Słabowski z Teatru Muzycznego14.45 – Sylwester dla dzieci (muzyka i animacje cyrkowej grupy Mosaic)17.00-21.00 – FISZ dj set & ROS addiction (tempoWdół set) & SICCO (perkusjonalia)1 stycznia (środa)WEJŚCIE NA PLAŻĘ NR 2312.00 – Noworoczne morsowanie (zbiórka o 11.30)4 stycznia (sobota)Skwer Kuracyjny (POD ARKADAMI)12.00 – 16.00 Animacje dla dzieci6 stycznia (poniedziałek)14.00 – Warsztaty bębniarskie dla dzieci, pokaz LED – grupa cyrkowa Mosaic16.00 – Świąteczno-noworoczny koncert Piotra KosewskiegoCodziennie od godz. 16.00 świąteczne projekcje na latarni organizowane przez SOT.Oferta handlowo-gastronomicznaStoiska czynne:20-23.12 oraz 25.12-6.01 w godz. 12.00-21.0024.12 w godz. 12.00-14.00Domki i stoiska:Nr 1 – golonka w kapuście, kiełbasa z grilla, ziemniak w przyprawach, czekolada na gorąco, grzaniec;Nr 2 – pączucie, frytki, pajda, kulki serowe, kurczaki, zapiekanki, corn dog, grzane wino, grzaniec, ciepłe napoje;Nr 3 – pączucie, frytki, pajda, kulki serowe, kurczaki, zapiekanki, corn dog, grzane wino, grzaniec, ciepłe napoje;Nr 4 – gofry z dodatkami, zapiekanki, hot dog, gorące napoje i wino;Nr 5 – gofry z dodatkami, zapiekanki, hot dog, gorące napoje i wino;Nr 6 – oscypki, sery gazdowskie, chleb ze smalcem, wełniane wyroby z PodhalaNr 7 – bigos, pierogi, kiełbasa, kaszanka, frytki, czekolada, grzaniec, kiełbasa i kaszanka z grillaNr 8 – Bar Przystań – zupa rybna, grzanki z serem i łososiem, grzane piwo/winoNr 9 – polskie wina ekologiczne z truskawki, wiśni, aronii, gruszki, porzeczki, bzu, dzikiej róży, jarzębiny, śliwki; grzańceNr 10 – rozgrzewające herbaty, belgijskie czekolady, kawa w wydaniu zimowym, grzane wino;Nr 11 – rozgrzewające herbaty, belgijskie czekolady, kawa w wydaniu zimowym, grzane wino;Nr 12 – wina mołdawskie z brzoskwini, granatu, ananasa, wiśni, gruszki, poziomki, grzane wina z wiśni, brzoskwini, ananasa, poziomki;Nr 13 – domek SOT;Nr 14 – hot dog z oscypkami, drwal z ciągnącym się serem, hot dog z kapustą i boczkiem;Nr 15 – pamiątki z Sopotu, drobna biżuteria;Nr 16 – oryginalne ciepłe czapki;Nr 17 – oryginalna biżuteria;Nr 18 – oryginalna biżuteria;Nr 19 – gorące napoje, grzaniec, pajda;Nr 20 – oryginalne rękodzieło artystyczne, drobne upominki i pamiątki z logo Sopotu;Nr 21 – punkt Sheraton Hotel;Nr 22 – kaszanka duszona na kiszonej kapuście, smażone ziemniaki z sosem czosnkowym, bigos staropolski, żurek na zakwasie, golonka duszona w piwie, pajda ze smalcem, gorąca czekolada z bitą śmietaną, grzaniec z goździkami, churrosy;Nr 23 – Cafe Bike – gorące napoje;Nr 24 – grzane wino, gofry, hot dog, belgijska czekolada, zapiekanki, kawa.Arkady lewe – 7 stoisk z pamiątkami, 7 stoisk z bursztynemOrganizatorami Miasteczka są Miasto Sopot i MOSiR Sopot.Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.12.2024
Reklama
Reklama