Zderzenie opla i peugeota na „jedynce”
GM. SUBKOWY. 11 stycznia w Wielgłowach na DK nr 91 doszło do wypadku. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochodów osobowych marki Opel i Peugeot. Jedna osoba została
poszkodowana i udzielono jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Czynności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz sprzątnięciu jezdni z porozbijanych części karoserii. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz zastęp z OSP Gniszewo.
Płonąca altana i... rozbiórka
TCZEW. 13 stycznia przy ul. Bolesława Chrobrego strażacy podejmowali interwencje do pożaru altany. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ogień rozwinięty na działkach ogrodniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu palącej się nieruchomości. Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono prace rozbiórkowe nadpalonych elementów konstrukcji. W zdarzeniu udział brał zastęp z JRG Tczew.
Niebezpieczny pożar sadz...
TCZEW. 14 stycznia w budynku przy ul. Staszica doszło do zapalenia się sadz w kominie. Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego. Ratownicy ugasili ogień oraz przewietrzyli zadymione pomieszczenia. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz z OSP Miłobądz.
Kilku rannych w wypadku
TCZEW. 15 stycznia tczewscy strażacy usuwali skutki wypadku drogowego na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Wojska Polskiego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych marki Opel Meriva i VW na miejskiej części DK nr 91. 4 osoby zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz sprzątnięciu jezdni z porozbijanych części karoserii. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG.
Na podstawie art. 62 ust. 1 prawa budowlanego właściciel, zarządca lub użytkownik ma obowiązek raz w roku skontrolować sprawność przewodów wentylacyjnych, dymowych oraz spalinowych. Taką kontrolę może tylko przeprowadzić osoba z uprawnieniami mistrza kominiarskiego lub budowlanymi.
Częstotliwość czyszczenia kominów reguluje § 34 rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Zgodnie z nim należy czyścić zarówno przewody wentylacyjne, jak i dymowe oraz spalinowe. Cztery razy w roku należy czyścić przewody kominowe w domach opalanych węglem, drewnem lub innym paliwem stałym. Dwa razy w roku czyści się przewody w domach opalanych gazem, olejem lub innym paliwem ciekłym.
W domach wielorodzinnych kominy muszą czyścić co najmniej czeladnicy kominiarscy lub osoby z uprawnieniami budowlanymi. W domach jednorodzinnych mogą to robić we własnym zakresie właściciele.
Opr. (tomm)/
KP PSP Tczew
Napisz komentarz
Komentarze