sobota, 30 listopada 2024 00:58
Reklama
Reklama

Kolejna stracona szansa - stadion lekkoatletyczno-piłkarski

O stadionie lekkoatletycznym już pisałem. Postanowiłem jednak wrócić do tematu. Dlaczego właśnie teraz? Ponieważ nie chcę psuć radości w dniu otwarcia stadionu. Podobno stan zawansowania prac jest na poziomie ponad 80%. Co by nie pisać - patrząc na to, co było, czyli stadion doprowadzony do ruiny, a w zasadzie już klepisko oraz parcie włodarzy do tego, aby za wszelką cenę zrobić w tym miejscu kolejne blokowisko, obecny obiekt może cieszyć.
  • Źródło: Gazeta Tczewska
Kolejna stracona szansa - stadion lekkoatletyczno-piłkarski

O byciu dumnym z tego stadionu, jednak nie ma mowy. Jak manipuluje się ludźmi, jaki może być stan umysłu świetnie pokazuje mądrość poniższego dowcipu:  

-Rabe, mam małe problem... A mianowicie mam za ciasne mieszkanie..
-To weź do siebie na kwaterę jeszcze kozę
-Ale Rabe, ja nie mam miejsca!
-To nic, weź se kozę!
Po dwóch tygodniach
-Rabe, wziąłem te kozę i ciasno mam w domu jeszcze bardziej, nie da się wyżyć!
-To weź se drugo kozę!
-Ale rabe!
-Weź drugo kozę!
Po kolejnych dwóch tygodniach...
-Rabe, teraz to już naprawdę nie mam miejsca!
-To teraz sprzedaj obie kozy!
Następnego dnia
-I jak teraz?
-O Rabe!, nawet nie wiesz, jak teraz się luźno zrobiło, pięknie!...

Jest to żart, który doskonale pokazuje jak można wpływać na zachowania ludzi. Dokładnie tak jest ze stadionem lekkoatletycznym (lekkoatletyczno-piłkarskim) i zapewne będzie z przystanią czy parkiem. 

Opór włodarzy Tczewa przed powstaniem stadionu lekkoatletycznego był tak wielki, że do końca nie było pewności czy w ogóle powstanie. Efekt był taki, iż włodarze stali się „panami życia i śmierci„ stadionu, a społeczników walczących o stadion (chwała im za to) postawiono w sytuacji, że zaczęli zgadzać się na wszystko byleby w ogóle powstał. Jednak nie mogło powstać nic porządnego,  skoro na parking samochodowy przy dworcu wydano 13 milionów złotych, a na stadion około 7 milionów uzyskując najniższą możliwą kategorię PZLA – „V B”. Czy to są prawidłowe proporcje? Jest dokładnie tak jak w tym dowcipie, najpierw doprowadzono do ruiny stary stadion. Później blokowano jego powstanie aż w końcu na klepisku powstała kolorowa bieżnia, miejsca do siedzenia i zaplecze sanitarne. Mając na uwadze, że punktem wyjścia było klepisko można przytoczyć ten fragment dowcipu „…-O Rabe !, nawet nie wiesz, jak teraz się luźno zrobiło, pięknie!...”. Mieszkańcy zasługiwali na piękny obiekt z zapleczem na miarę dzisiejszych czasów, który byłby prowadzony przez sprawnego menedżera. To, że powstał taki słaby obiekt nie jest winą społeczników, tylko stanu umysłu włodarzy i miejsca, w jakim znajduje się obecnie miasto. Czyli głęboka dryfująca prowincja. Szkoda, liczyłem na piękny obiekt z profesjonalnym zapleczem, w którym znaleźliby miejsce lekkoatleci, działacze sportowi, społecznicy, sympatycy lekkoatletyki czy „Biegający Tczew”. Niestety tak się nie stanie.

Moją uwagę zwrócił również fakt, że zdemontowano już zamontowane bramki piłkarskie. Czy po to żeby kogoś nie drażniły, przecież to stadion lekkoatletyczny?  Niestety stadion lekkoatletyczno-piłkarski przy ul. Bałdowskiej, to stracona szansa na piękny nowoczesny obiekt. Tak naprawdę zafundowano nam dużego „Orlika”. Co najśmieszniejsze, a zarazem smutne zapewne w pierwszym szeregu przy otwarciu stadionu i przecięciu wstęgi będą stali ci, którzy blokowali powstanie tego obiektu, a kiedy to się nie udało wydali marne 7 milionów. Może włodarze uważają, że na więcej nie zasługujemy?

Przytoczony dowcip pasuje ogólnie do tego, co się dzieje w Tczewie. Może właśnie oto chodzi. Przystań doprowadzić do takiego stanu, że mieszkańcy sami będą chcieli sprzedaży, a po remoncie będzie „łał”!? Być może  park celowo doprowadzono do stanu, w którym wymaga rewitalizacji i znowu będzie zachwyt i „łał”!?  Chociaż nic szczególnego nie powstanie. 

 

[email protected]

https://www.facebook.com/olek.wojciechowski.1829/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tczewski Jarmark Bożonarodzeniowy powraca na początku grudnia! Tczewski Jarmark Bożonarodzeniowy powraca na początku grudnia! Jarmark Bożonarodzeniowy już 7 i 8 grudnia na Starym Mieście w Tczewie. Smakołyki, rękodzieło, strefa gastro. A oprócz zakupów: spotkanie ze Świętym Mikołajem, animacje, muzyka na żywo i … karuzela.Program:7.12 / sobotaod 10.00 – handel (rękodzieło, swojskie jadło, mała gastronomia)*11.00 -20.00 – karuzela11.00 -16.00 – strefa świątecznych animacji13.30 – spotkanie ze Świętym Mikołajem16.00 -18.30 – strefa muzyczna8.12 / niedzielaod 10.00 – handel (rękodzieło, swojskie jadło, mała gastronomia)*11.00 -19.00 – karuzela11.00 -16.00 – strefa świątecznych animacji13.30 – spotkanie ze Świętym Mikołajem, wręczenie nagród w konkursach: plastycznym, fotograficznym „Wakacje z aparatem” oraz w konkursie na najpiękniejsze stoisko jarmarku15.00 -17.30 – strefa muzyczna* handel może trwać maks. do godz. 20.00 w sobotę, a w niedzielę do 19.00, ale niektóre stoiska będą czynne krócejMiejsce: plac Hallera, ul. Mickiewicza, ul. Krótka, ul. Jarosława Dąbrowskiego (deptak), ul. Wyszyńskiego (deptak), ul. Łazienna (fragment)Organizator: Fabryka Sztuk w TczewiePartnerzy: Zakład Usług Komunalnych w Tczewie, Straż Miejska w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Jasna Klubokawiarnia, Fundacja To i Co.Komunikaty:od 2 grudnia – prace montażowe (ustawianie  chat) na pl. Hallera, ul. Mickiewicza, Krótkiej, Wyszyńskiego, Dąbrowskiego – prosimy o nieparkowanie aut7 i 8 grudnia – już od godz. 7.00 w sobotę, a w niedzielę od 8.00 – rejestracja wystawców – prosimy o nieparkowanie aut7 i 8 grudnia – zmiana organizacji ruchu całkowite wyłączenie dwóch jezdni na pl. Hallera vis a vis kamienic nr 1-6 oraz 20-24 Data rozpoczęcia wydarzenia: 07.12.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.12.2024 19:00
Reklama
Reklama