czwartek, 5 grudnia 2024 02:57
Reklama
Reklama

Nagrody prezydenta Tczewa za działalność kulturalną

Orkiestra Kameralna Progress, Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Wiesława Dolina-Niżyńska oraz Piotr Weintz otrzymali nagrody prezydenta Tczewa za działalność na rzecz kultury.
  • Źródło: UM Tczew
Nagrody prezydenta Tczewa za działalność kulturalną

Nagrody finansowe w wysokości od 800 do 1000 zł przekazane zostały 21 września. W imieniu prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego, wręczył je wiceprezydent Adam Urban.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z 2015 r., prezydent Tczewa każdego roku przyznaje nagrody i wyróżnienia za działalność w dziedzinie kultury. Nagrody mogą być przyznawane laureatom konkursów, olimpiad, festiwali, przeglądów lub innych form współzawodnictwa w dziedzinie kultury, organizowanych przez inne instytucje lub jednostki organizacyjne za dany rok kalendarzowy. Nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym lub osobom prawnym, a także innym podmiotom prowadzącym działalność na terenie Gminy Miejskiej Tczew, na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu.

Nagrody otrzymali:

– Orkiestra Kameralna Progress

Od dziesięciu lat Orkiestra Kameralna Progress współtworzy krajobraz kulturalny miasta rozsławiając Tczew na Pomorzu, w Polsce oraz poza jej granicami. Upowszechnianie kultury umożliwia mieszkańcom Tczewa spotkanie z wysoką kulturą muzyczną. W roku 2019 orkiestra wykonała cykl „ 4 pieśni kociewskich „ na sopran, fortepian i orkiestrę Macieja Zakrzewskiego – utwór napisany specjalnie na koncert finałowy XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Lewandowskiego, który odbył się w Tczewie.

– Wiesława Dolina- Niżyńska

Od wielu lat wykonuje zawód grafika komputerowego, projektuje najróżniejsze formy – począwszy od katalogów, folderów magazynów, gazet, poprzez systemy identyfikacji wizualnej (w tym logotypy) po pomoce naukowe dla dzieci, zabawki edukacyjne oraz projekty i skład książek. Jest autorką bajki „ Z Wróżką Samborską po Tczewie”. Czynnie działa na rzecz upowszechniania kultury w naszym mieście.

14 listopada 2019 w Fabryce Sztuk obchodziła 40 – lecie swojej pracy twórczej podczas specjalnego wieczoru zatytułowanego „ Bardziej, Bardziej ,Bardziej”, w ramach którego m.in. miała miejsce prapremiera, powstałego specjalnie na tę okoliczność, monogramu w jej wykonaniu zatytułowanego „Bardziej” autorstwo i w reżyserii Barbary Świąder – Puchowskiej.

Nagroda została przyznana za całokształt dotychczasowej pracy.

– Uniwersytet Trzeciego Wieku

Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, od 15 lat prowadzi działania kulturalne na rzecz społeczności powiatu tczewskiego i nie tylko.

Poprzez realizację założeń warsztatów teatralnych przeprowadzono i stworzono nowatorskie działania kulturowe, mające na celu promowanie aktywności artystycznej seniorów. W październiku 2019 roku Teatr TUTW otrzymał nagrodę główna w kategorii małe formy teatralne oraz Grand Prix VI Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów za przedstawienie spektaklu pt. „ Biuro ds. szczęśliwie naznaczonych” w ramach projektu Aktorzy Trzeciego Wieki Zarażają dobrym humorem.

– Piotr Weintz – laureat kilkunastu nagród, w tym głównych, zarówno w konkurach regionalnych i między narodowych, reżyser „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego dla Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz spektaklu pt. „Biuro ds. szczęśliwie naznaczonych”, który powstał w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Gminy i Powiatu Tczewskiego pod nazwą „Aktorzy Trzeciego Wieku zarażają dobrym humorem”; w październiku 2019 roku otrzymał nagrodę Grand Prix Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tczewski Jarmark Bożonarodzeniowy powraca na początku grudnia! Tczewski Jarmark Bożonarodzeniowy powraca na początku grudnia! Jarmark Bożonarodzeniowy już 7 i 8 grudnia na Starym Mieście w Tczewie. Smakołyki, rękodzieło, strefa gastro. A oprócz zakupów: spotkanie ze Świętym Mikołajem, animacje, muzyka na żywo i … karuzela.Program:7.12 / sobotaod 10.00 – handel (rękodzieło, swojskie jadło, mała gastronomia)*11.00 -20.00 – karuzela11.00 -16.00 – strefa świątecznych animacji13.30 – spotkanie ze Świętym Mikołajem16.00 -18.30 – strefa muzyczna8.12 / niedzielaod 10.00 – handel (rękodzieło, swojskie jadło, mała gastronomia)*11.00 -19.00 – karuzela11.00 -16.00 – strefa świątecznych animacji13.30 – spotkanie ze Świętym Mikołajem, wręczenie nagród w konkursach: plastycznym, fotograficznym „Wakacje z aparatem” oraz w konkursie na najpiękniejsze stoisko jarmarku15.00 -17.30 – strefa muzyczna* handel może trwać maks. do godz. 20.00 w sobotę, a w niedzielę do 19.00, ale niektóre stoiska będą czynne krócejMiejsce: plac Hallera, ul. Mickiewicza, ul. Krótka, ul. Jarosława Dąbrowskiego (deptak), ul. Wyszyńskiego (deptak), ul. Łazienna (fragment)Organizator: Fabryka Sztuk w TczewiePartnerzy: Zakład Usług Komunalnych w Tczewie, Straż Miejska w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Jasna Klubokawiarnia, Fundacja To i Co.Komunikaty:od 2 grudnia – prace montażowe (ustawianie  chat) na pl. Hallera, ul. Mickiewicza, Krótkiej, Wyszyńskiego, Dąbrowskiego – prosimy o nieparkowanie aut7 i 8 grudnia – już od godz. 7.00 w sobotę, a w niedzielę od 8.00 – rejestracja wystawców – prosimy o nieparkowanie aut7 i 8 grudnia – zmiana organizacji ruchu całkowite wyłączenie dwóch jezdni na pl. Hallera vis a vis kamienic nr 1-6 oraz 20-24 Data rozpoczęcia wydarzenia: 07.12.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.12.2024 19:00
Reklama
Reklama