Zgodnie z regulaminem, każdy ośrodek występujący w lidze ma prawo wystawić jedną lub więcej drużyn, składających się minimalnie z dwóch zawodników niepełnosprawnych i jednego opiekuna (trenera), który również bierze udział w rozgrywkach. Turniej zaczął się meczem Vip-ów - debel Damaszka kontra Kobysewo. Wygrała Damaszka 2:1 w setach.
Równa rywalizacja
- Pomorska Liga Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych to inicjatywa mająca na celu upowszechnianie sportu i rekreacji w środowisku niepełnosprawnych mieszkańców woj. pomorskiego poprzez dyscyplinę jaką jest tenis stołowy – stwierdził Arkadiusz Kiemczyński, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Damaszce. - Niepełnosprawni mieszkańcy Pomorza od 13 lat uczestniczą w tych rozgrywkach. Dyscyplina ta pokazuje, iż tenis stołowy jest dziedziną, w której osoby niepełnosprawne potrafią odnosić sukcesy i na równi rywalizować z osobami pełnosprawnymi. Realizacja rozgrywek pozwala na integrację osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych na płaszczyźnie sportowej, na współzawodnictwo sportowe o zasięgu regionalnym oraz promocję tego sportu wśród mieszkańców Pomorza.
Będą kolejne imprezy
Uczestnicy PLTSON to: Dzienny Ośrodek Adaptacyjny w Sopocie, Dom Pomocy Społecznej w Rudnie, DPS w Rokicinie, DPS w Szpęgawsku, DPS w Strzebielinku, DPS w Kwidzynie, DPS w Ryjewie, DPS w Gniewie, DPS w Kobysewie, DPS w Starogardzie Gdańskim, DPS w Damaszce, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, WTZ w Kolniku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie. Gościnnie zagrali mieszkańcy DPS Wyręby Wielkie. Sędzią głównym turnieju był Wojciech Rogaczewski, a sędziami pomocniczymi: Tomasz Chojnacki i Witold Opczyński.
Kolejne rozgrywki zaplanowane zostały: na wrzesień w Gniewie, w październiku w Ryjewie, w listopadzie w Kwidzynie, a w grudniu - w Kostkowie lub w Gniewinie. Na koniec sezonu nagrodzone zostaną wszystkie drużyny.
Napisz komentarz
Komentarze