W pionierskich mistrzostwach udział wzięli uczniowie z sześciu szkół. Na rękę siłowało się 35 uczniów (w tym także dziewczęta!), a sztangę wyciskało 20 osób; wszystkich dopingowali licznie zebrani koleżanki i koledzy. Zmagania rozpoczęło siłowanie się na rękę dyrektorów - zmierzyli się Piotr Cymanowski (ZKZ) i Jarosław Gołąbek (wicedyrektor Gim. nr 5). Obaj mogli liczyć na gromki doping, jednak żaden nie dał się przeciwnikowi, wobec czego siłowanie zakończyło się remisem! Przy okazji mistrzostw oddano uczniom do użytku świetnie wyposażoną nową siłownię.
Zawody zaszczycili obecnością m.in. Stanisław Ackerman (członek Zarządu Powiatu Tczewskiego) i Wiesława Quella (radna Powiatu Tczewskiego).
Fundatorami pucharów byli: starosta tczewski, przewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego, wójt gminy Tczew, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza Oddział w Tczewie, Wojciech Głowiński, dyrektor Zespołu Kształcenia Zawodowego w Tczewie.
Mistrzostwa odbyły się pod patronatem medialnym „GT”, a patronem honorowym był starosta tczewski.
Zwycięzcy I Mistrzostw
● Siłowanie na rękę - pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach - odpowiednio: dziewczęta, do 60 kg, do 70 kg, do 80 kg, powyżej 80 kg: Sara Błońska - Gimnazjum Nr 5 z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy w ZKZ w Tczewie; Oskar Kędziora - Gimnazjum Nr 5 z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy w ZKZ w Tczewie; Bartłomiej Konieczny – Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy w CKZ „NAUKA” w Tczewie; Mateusz Tomasik; Rafał Guz - obaj Gimnazjum w Dąbrówce Tczewskiej.
● Wyciskanie sztangi leżąc - pierwsze miejsca w kategoriach do 60 kg, do 70 kg, do 80 kg, powyżej 80 kg: Patryk Barczyński - Gimnazjum Nr 5 z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy; Paweł Puzio; Bartłomiej Witschling - obaj Gimnazjum Nr 2 im. mjr H. Sucharskiego w Tczewie, Dawid Śpica - Gimnazjum w Dąbrówce Tczewskiej.
Napisz komentarz
Komentarze