Reklama
piątek, 24 stycznia 2025 02:53
Reklama
Reklama

Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy już po raz 22. przejechał przez Kociewie.

W miniony weekend ponad siedemdziesięciu rowerzystów poznawało uroki Kociewia z perspektywy rowerowego siodełka. 22. Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy to impreza, która przyciąga stałych bywalców oraz nowych śmiałków, którzy przyjeżdżają z różnych zakątków Polski z przyjaciółmi i z rodzinami. A nad całym wydarzeniem czuwa Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.
Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy już po raz 22. przejechał przez Kociewie.

Autor: fot. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

- Na naszych rajdach jeżdżą rowerzyści nie tylko z Kociewia, ale również z innych miejscowości województwa pomorskiego takich jak Kwidzyn, Malbork, Gdańsk, Sopot. – wspomina Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE - Stałymi bywalcami Kociewsko-Borowiackiego Rajdu Rowerowego są cykliści z Elbląga, Pobiedzisk w Wielkopolsce. W tym roku przybyły do nas także osoby z centralnej Polski: z Warszawy i Łodzi.

Rajd rowerowy wyruszył z Borzechowa w Gminie Zblewo, gdzie został przywitany przez Panią Sołtys oraz przedstawiciela Rady Gminy Pana Janusza Czubka. Następnie cykliści udali się przez Młynki do Ocypla. Tam zostali poczęstowani pyszną drożdżówką, a na obiad udali się do Osieka. Pierwszy dzień rajdu zakończył się w szkole w Lipinkach w Gminie Warlubie. Łącznie w sobotę rowerzyści przejechali ponad 72 km. W niedzielę również nie zabrakło atrakcji. Wymagającą, czasem piaszczystą trasę wynagradzały cyklistom piękne widoki oraz poczęstunki przygotowane przez Gminę Nowe, Morzeszczyn oraz Starogard Gdański. Drugiego dnia rajd pokonał 67 km.

- Bardzo jesteśmy wdzięczni wszystkim przedstawicielom gmin, którzy osobiście zaangażowali się w przygotowanie gościny dla naszych Radowiczów. Szczególne podziękowania kieruję do Gminy Zblewo, Lubichowo, Osiek, Warlubie, Nowe, Morzeszczyn oraz Starogard Gdański, które fantastycznie zadbały o to, aby rowerzyści miło spędzili ten weekend. Dziękuję również Powiatowi Starogardzkiemu, który udzielił nam wsparcia finansowego w rajdzie. – mówi Piotr Kończewski.

Trasa była wyczerpująca, nawet dla doświadczonych rowerzystów. Prowadziła przez lasy, drogi piaszczyste jak i asfaltowe. Była zaprojektowana w ten sposób by promować Kociewskie Trasy Rowerowe oraz pokazać piękno natury Kociewia w części leśnej. W tym roku rowerzyści mieli okazję przejechać obok pięciu jezior: w Borzechowie, Ocyplu, Osieku, Głodowie i Suminie, a także przez dwa rezerwaty na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy był ostatnim w tym roku wydarzeniem rowerowym organizowanym przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. Następne imprezy już 2020 roku, a po szczegółową fotorelację oraz więcej informacji o działalności LOT KOCIEWIE zapraszamy na fanpage stowarzyszenia www.facebook.com/lot.kociewie

fot. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie GRA RODZINNAPoszukajmy zimy w Tczewie.12 stycznia w godz. 10.00-16.00 odbędzie się gra miejska adresowana do dzieci. Motyw przewodni – to jeden z zimowych obrazów Piotra Bruegla, którego kopię można oglądać w Galerii Henryka Kudzio. Początek gry w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4, a koniec w kamienicy przy ul. Podmurnej 15. Orientacyjny czas na wykonanie zadań: 45 minut. Do wygrania kubki i inne gadżety Fabryki Sztuk. WARSZTATY RODZINNEOd wielu lat w Fabryce Sztuk organizowane są sobotnie warsztaty. To spotkania dla dzieci na ogół w wieku 3-8 lat i ich opiekunów. Wykonanie wspólnej pracy plastycznej wzmacnia relacje dziecka z rodzicem, a ponadto stanowi drogę do rozwoju artystycznego młodej warsztatowiczki / młodego warsztatowicza. Dzieci rysują, malują, wycinają, wyklejają, składają, dokonują wyboru kolorystyki. Każde spotkanie – to inny temat przewodni. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.Terminy:11.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – serce z wikliny papierowej18.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – plastyczna niespodzianka25.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – malowanie na szkleRaz w miesiącu organizowane są też spotkania dla młodych miłośników najsłynniejszych klocków świata. 26 stycznia o godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 12 na budowanie z klocków. Obowiązują zapisy telefoniczne: 607 471 550 Fabryka SztukData rozpoczęcia wydarzenia: 11.01.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 25.01.2025 15:00
Reklama