Na dziedzińcu czekało dla zwiedzających wiele atrakcji. Na stoisku pszczelarskim i bartniczym można było obserwować 10-ramkowy ul z całą rodziną. Obok w Pracowni Rzemiosł Dawnych zapoznawano się z całym cyklem życia lnu włóknistego i konopi włóknistych. Niedaleko na odważnych czekała sztuczna krowa, odciąganie śmietany od mleka za pomocą centryfugi oraz ubijanie masła, które potem można degustować z młynarskim chlebem na zakwasie. Na stoisku edukacyjno-kulinarne „Dzika kuchnia” wyeksponowano jadalne rośliny rosnące „pod naszymi nogami”, które każdy mógł posmakować w kilku prostych potrawach.. Na warsztatach wiklinowych wyplatano serduszka, podkowy i inne cudeńka z wikliny i siana.
Z dziedzińca, gdzie dla najmłodszych czekały gry i zabawy, można było również bezpośrednio wejść do jednego z budynków, w którym odbywały się warsztaty motania lalek. Uczestnicy tworzyli magiczną, słowiańską lalkę do zadań specjalnych.
Więcej atrakcji było w „małym budynku”, gdzie na każdym z pięter czekały warsztaty, pokazy. Już przy wejściu tłum uczestników ustawiał się w kolejce, aby wziąć udział w warsztatach świec żelowych i kolorowych butelek. Piętro wyżej na warsztatach kosmetyków naturalnych, każdy mógł stworzyć naturalne, pozbawione chemii kosmetyki dla siebie lub bliskich.
Muzeum Wisły oraz Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, także przygotowało wiele atrakcji dla uczestników. Zaproszenie do wzięcia udziału zachęcały pokazy walk historycznych wojowników w wykonaniu Drużyny Wojów Wikińskich GAUTAR z Brus i Stowarzyszenia Grupa Młodych Archeologów z Brus. Dla najmłodszych czekały warsztaty Świat trolli kolorowe zajęcia z nagrodami.
FILMY:
Napisz komentarz
Komentarze