Reklama
piątek, 24 stycznia 2025 02:46
Reklama
Reklama

Letnia odzież dla żeglarza

Wiosna w pełni i już wkrótce pełną para ruszy sezon żeglarski w Polsce. Cieszą się więc pasjonaci żeglowania, a jest ich coraz więcej. Żeglowanie staje się bowiem coraz bardziej popularną rozrywką i formą spędzania czasu wolnego. I nie ma się co dziwić, bo przecież jest to wspaniały sport, właściwie dla każdego, szukającego sposobu na aktywny i przyjemny wypoczynek na łonie przyrody. Tym bardziej, że w Polsce mamy doskonałe warunki do żeglowania, wystarczy wspomnieć Mazury.
Letnia odzież dla żeglarza

W czym na żagle latem?

Nie każdy jest doświadczonym żeglarzem, wiele osób dopiero zaczyna tę swoją największą przygodę życia. Dlatego też przed wyjazdem na żagle muszą zadbać o odpowiedni ekwipunek.

Najważniejsza jest stosowna odzież żeglarska, dzięki której niestraszne będą wszelkie zmiany pogody, wiatr i wilgoć. Rozważny i zapobiegliwy żeglarz zadba więc przede wszystkim o to, aby w jego ekwipunku znalazły się zarówno ciepłe, jak i wodoodporne ubrania. Jednocześnie muszą być one wygodne, by nie uciskały i nie krępowały ruchów. Żeglowanie bowiem to nie tylko przyjemność, ale także praca, w której ubranie nie może przeszkadzać.

  1. Dobrze dopasowane, wodoodporne obuwie to podstawa wyposażenia żeglarza. Najlepiej żeby było wyposażone w antypoślizgową podeszwę (doskonale sprawdza się podeszwa wykonana z kauczuku). Na szczęście nie ma problemu z zakupem takich butów pokładowych w sklepach z odzieżą żeglarską. Są przewiewne, nieprzemakalne, odporne na działanie wody, a ponadto świetnie dopasowują się do stopy. Bardzo popularne wśród żeglarzy są mokasyny lub lekkie botki żeglarskie zakrywające kostkę z pianki neoprenowej.
  2. Na niepogodę potrzebny będzie sztormiak, czyli nieprzemakalna kurtka z kapturem, która jest podstawowym elementem odzieży żeglarskiej i doskonale chroni przed wodą, deszczem i zimnem. Trzeba bowiem pamiętać, że wiosną i latem warunki pogodowe mogą się szybko zmieniać. Oczywiście sztormiak powinien być tak uszyty, by zapewniał swobodę ruchów i dobrze żeby miał dodatkowe kieszenie. Można też zdecydować się na jednoczęściowy żeglarski kombinezon. Ważne, by zabezpieczał przed wiatrem.
  3. Jeśli chodzi o spodnie, to muszą one być wykonane z szybko schnącego materiału i najlepiej wyposażone w szelki, dzięki którym możliwa będzie regulacja ich długości.
  4. Nawet latem żeglarzowi nie może zabraknąć ciepłej bluzy czy polaru z "oddychającego" materiału, który doceni się w chłodniejsze dni.
  5. Należy również zaopatrzyć się w szotówki, czyli rękawice żeglarskie, których zadaniem jest ochrona dłoni przed odciskami podczas wykonywania na łodzi niezbędnych czynności. Latem będą to lekkie rękawice, niezakrywające czubków palców z siatkowym wierzchem.
  6. Bardzo ważnym elementem stroju żeglarza jest czapka, której zadaniem, zwłaszcza w lecie, jest zabezpieczanie przed wiatrem i słońcem. Dodatkowo taka czapka złagodzi skutki ewentualnego uderzenia bomu przy zwrocie jachtu. Jeżeli chodzi o wybór czapek, trzeba przyznać, że jest on dość szeroki począwszy od bejsbolówek, poprzez kominiarki, a na kapeluszach skończywszy.

Dopiero tak wyposażony żeglarz może rozpocząć niezapomnianą, pełną emocji, letnią przygodę z żaglami. Po profesjonalną odzież żeglarską, wejdż na SklepWind.pl, w którym znajdują się produkty uznanych producentów.


Podziel się
Oceń

Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie GRA RODZINNAPoszukajmy zimy w Tczewie.12 stycznia w godz. 10.00-16.00 odbędzie się gra miejska adresowana do dzieci. Motyw przewodni – to jeden z zimowych obrazów Piotra Bruegla, którego kopię można oglądać w Galerii Henryka Kudzio. Początek gry w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4, a koniec w kamienicy przy ul. Podmurnej 15. Orientacyjny czas na wykonanie zadań: 45 minut. Do wygrania kubki i inne gadżety Fabryki Sztuk. WARSZTATY RODZINNEOd wielu lat w Fabryce Sztuk organizowane są sobotnie warsztaty. To spotkania dla dzieci na ogół w wieku 3-8 lat i ich opiekunów. Wykonanie wspólnej pracy plastycznej wzmacnia relacje dziecka z rodzicem, a ponadto stanowi drogę do rozwoju artystycznego młodej warsztatowiczki / młodego warsztatowicza. Dzieci rysują, malują, wycinają, wyklejają, składają, dokonują wyboru kolorystyki. Każde spotkanie – to inny temat przewodni. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.Terminy:11.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – serce z wikliny papierowej18.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – plastyczna niespodzianka25.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – malowanie na szkleRaz w miesiącu organizowane są też spotkania dla młodych miłośników najsłynniejszych klocków świata. 26 stycznia o godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 12 na budowanie z klocków. Obowiązują zapisy telefoniczne: 607 471 550 Fabryka SztukData rozpoczęcia wydarzenia: 11.01.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 25.01.2025 15:00
Reklama