Te szlaki to kontynuacja inwestycji z udziałem środków unijnych w ramach projektu pod nazwą Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego starego miasta w Tczewie.
- Do Urzędu Miejskiego wpłynęło pięć ofert – mówi Martyna Link z Biura Prasowego Prezydenta Tczewa. – Wybrana została najkorzystniejsza cenowo – firmy „Trakt” Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Bogdan Staniszewski z Gdańska. Firma zaoferowała wykonanie zadania za 1 597 770 zł.
Wiele niepokoju wzbudza fakt kradzieży metalowych krążków, oznaczających szlaki, umieszczonych w chodnikach. Czy i tym razem staną się łatwą pokusa dla wandali i złomiarzy?
- Te, które zamówiliśmy teraz, wyglądają całkiem inaczej – informuje Adam Burczyk, wiceprezydent Tczewa. – Chodzi zarówno o „stare” krążki do uzupełnienia na ul. Podgórnej czy ul. Krótkiej oraz Okrzei, jak i na nowo budowane szlaki. Teraz trudno je będzie wyrwać, bo zostaną zabezpieczone przed kradzieżą.
Droga Spacerowa rozciąga się od dawnej Bramy Wodnej (ul. Chopina), przez wzgórze poklasztorne z zabytkowym kościołem farnym, wzdłuż płotu parku Centrum Kultury i Sztuki, do projektowanego pl. Sambora i ul. Zamkowej. Szlak forteczny to ciąg od ul. J. Dąbrowskiego (miejsce dawnego mostu zwodzonego), ul. Podmurna, między farą a CKiS, przecina Drogę Spacerową, dochodząc do ul. Zamkowej. Przez krótki odcinek przy ul. Podgórnej szlak nakłada się na Drogę Widokową. Następnie prowadzi ul. Wodną i ul. Rybacką.
Reklama
Przetarg na budowę szlaków turystycznych rozstrzygnięty
TCZEW. Rozstrzygnięto przetarg na „Wykonanie odcinka Szlaku Fortecznego oraz Drogi Spacerowej w Tczewie”. Koszt zadania wyniesie blisko 1,6 mln zł.
- 24.03.2012 00:00 (aktualizacja 08.08.2023 09:05)
Napisz komentarz
Komentarze