piątek, 18 października 2024 06:22

Dobre i pomoce kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy

Żeby kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy, były dobre i pomocne muszą mieć odpowiedni skład oraz formułę. Istnieją bowiem pewne znane od lat substancje, o których wiadomo, że świetnie radzą sobie w niwelowaniu objawów tej choroby. Jakie zatem kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy pomogą szybko uporać się z trudnymi do usunięcia zmianami? Co ważnego musisz wiedzieć o ŁZS, by lepiej sobie radzić z tą dermatozą? Tego wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.
  • 28.08.2024 13:47
  • Autor: Farmacia Verde
Dobre i pomoce kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – co to za choroba?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy(w skrócie ŁZS), jest przewlekłą dermatozą. Oznacza to, że ma swoje okresy nawrotów i remisji, ale nie da się z niej wyleczyć. Schorzenie należy do chorób sezonowych – nasila się szczególnie jesienią oraz zimą. Odpowiedzialne za chorobę są najprawdopodobniej nadmiernie pracujące gruczoły łojowe. Wytwarzany łój jest natomiast pożywką dla normalnie bytujących na naszym ciele drożdżaków malassezia – grzyby te wchodzą w skład fizjologicznej flory bakteryjnej każdego człowieka. U osób zdrowych nie wywołują żadnych dolegliwości, ale jeśli dojdzie do osłabienia układu immunologicznego, namnażają się w sposób niekontrolowany, a na skórze łojotokowej wywołują przykre objawy. 

Typowe objawy ŁZS to:

  • podrażnienia,

  • delikatny rumień,

  • złuszczanie się naskórka,

  • tłuste łuski w kolorze żółtym, albo brązowym, a nawet strupy,

  • świąd, pieczenie, ból. 

  • wypadanie włosów, łysienie.

 

Trzeba wiedzieć, że na początku objawy występują w obrębie owłosionej skóry głowy, ale potem przenoszą się na sąsiadującą skórę i atakują: uszy, czoło, brwi (może nawet dość do zapalenia brzegów powiek), fałdy wargowo-nosowe, twarz, a nawet okolice mostka oraz lokalizują się wzdłuż kręgosłupa – tworząc tak zwaną „rynnę łojotokową”.

Choroba może szczególnie nasilać się u osób z: obniżoną odpornością, zakażonych wirusem HIV, cierpiących na choroby przewlekłe, neurologiczne, zaburzenia psychiczne, z cukrzycą. Zagrożone są również chorzy na: Parkinsona, zapaleniem trzustki i wątroby typu C oraz nowotwory.

Istotny okazuje się regularny kontakt z dermatologiem, który odpowiednio prowadzi chorego. 

 

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

 

Żeby leczenie było skuteczne, lekarz określa przyczynę nasilenia choroby, stopień rozsiania i nasilenia zmian, okres ich trwania oraz wiek chorego. Leczenie łojotokowego zapalenia skóry może być miejscowe albo ogólne. Zdarza się jednak w ciężkich przypadkach, że jest skojarzone. Leczenie ŁZS jest bardzo trudne i długotrwałe, może trwać nawet kilka lat, ma bowiem częste nawroty, a uzyskana poprawa jest niestety tylko przejściowa mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Dobre i pomocne kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – zestaw Seborh

Jeśli dokucza Ci ŁZS głowy, zacznij stosować komplet trzech wysokiej jakości kosmetyków ze skrupulatnie dobranymi składnikami, by pozbyć się uciążliwych objawów. 

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij


 

  • Szampon Seborh – ma w sobie np.: ichtiol, siarczek selenu, biolin, witaminę E. Zabija grzyby i bakterie. Łagodna, ale skuteczna formuła, szybko złuszcza martwy naskórek, pomaga pozbyć się łusek. Oczyszcza, odświeża skórę głowy oraz włosy, dodatkowo chroni ją i regeneruje.

  • Emulsja Seborh – znajdziesz w niej, m.in.: mocznik, olej konopny, pirokton olaminy, siarkę. Lekka konsystencja emulsji odkaża skórę głowy, niweluje podrażnienia oraz stany zapalne. Zmiękcza naskórek, ale także ogranicza nadmierne jego złuszczanie. Preparat nie zatyka porów, normalizuje pracę gruczołów łojowych. Co ważne likwiduje uciążliwe pieczenie i świąd. 

  • Płyn Seborh – ta wyjątkowa mgiełka ma wyjątkowy skład, znajdziesz w niej, np.: glukonolakton, argininę, kwas jabłkowy i migdałowy. Szybko reguluje proces złuszczania naskórka oraz pracę gruczołów łojowych. Dogłębnie nawilża, odbudowuje skórę, wzmacnia naczynia krwionośne oraz mikrokrążenie.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

Sprawdź więcej na seborh.pl

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry?

Jeżeli pielęgnacja ŁZS ma wyglądać prawidłowo, nie można pominąć wizyty w gabinecie lekarskim u dermatologa, bo tylko on może podjąć leczenie. Jeśli nie jest pewny, jaka to dokładnie choroba, zleca przeprowadzenie biopsji, która pozwala zbadać wycinki histopatologiczne. 

Lekarz, po upewnieniu się co do choroby, może przepisać preparaty doustne, jak, np.: antybiotyki, sterydy, pochodne imidazolowe albo retinoidy. Miejscowo specjalista zleca stosowanie produktów przeciwgrzybiczych i przeciwzapalnych i na początku leczenia, złuszczające, żeby w ogóle ułatwić dostęp substancji leczniczych do naskórka. Istotna jest właściwa higiena osobista i pielęgnacja skóry objętej ŁZS. Nawet w okresie poprawy warto stosować dermokosmetyki z przeznaczeniem do walki właśnie z tą chorobą. Dobrze, aby zwierały naturalne składniki aktywne, typu: siarka, selen, cynk i kwasy. Takie działanie pozwoli regulować łojotok, zabić nadmiernie produkujące się pasożyty, zmniejszyć ogniska zapalne i wzmocnić barierę ochronną skóry. 

Podsumowanie

ŁZS wymaga regularnych wizyt u dermatologa oraz stosowania specjalnych kosmetyków z przeznaczeniem do pielęgnacji skóry objętej łojotokowym zapaleniem skóry – ważny jest ich skład oraz konsystencja. Dobrym rozwiązaniem jest również zestaw takich produktów, by szybciej pozbyć się uciążliwych objawów i utrzymać stan remisji na dłużej.

Materiał partnera