Uczniowie z ZSBiO, którzy zakwalifikowali się do finału to Marek Młynarz, Kamil Myrda i Artur Szymikowski. Walka o miejsce w finale odbyła się 7 grudnia w 14 okręgowych ośrodkach. Z ponad 730 uczestników II etapu, 62 osoby najlepiej poradziły sobie z zestawem 25 pytań wielokrotnego wyboru. W marcowym finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej dominującą siłą będą uczniowie z południowej i wschodniej Polski – aż ośmiu z województwa świętokrzyskiego, po siedmiu z opolskiego i lubelskiego. Wielkopolanie, którzy najliczniej startowali w poprzednich etapach, mają czterech reprezentantów.
Głowa pełna wiedzy, wiara w siebie i stalowe nerwy - to charakterystyczne cechy olimpijczyka. Pokonanie dwóch etapów – szkolnego i okręgowego, to nie lada wyczyn. Tylko świetne przygotowanie i prawdziwa logistyczna pasja mogły dać przewagę tegorocznym finalistom nad siedmioma tysiącami uczestników olimpiady z 265 szkół z całej Polski. 15 marca 2013 roku, w siedzibie WSL do rozwiązania będą mieli zadania problemowe, a do zdobycia bezpłatne studia i inne cenne nagrody rzeczowe, a także praktyki, staże, a nawet praca w renomowanych firmach logistycznych.
Hasłem tegorocznej edycji jest gospodarka magazynowa, stąd wśród pytań testowych i zadań pojawiły się te dotyczące rodzajów i budowy magazynów, sposobów identyfikacji przechowywanych towarów, pojazdów i urządzeń, które się między nimi przemieszczają oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa, obowiązujących wszystkich pracowników logistyki.
- Pokonanie tak licznej konkurencji jest bardzo silną motywacją i pobudza ambicje przed ostatnim etapem – mówi Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy WSL. – Liczymy na duże emocje, świetne wyniki i już jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć tych młodych ludzi. Mamy nadzieję, że wśród nich jest wielu przyszłych studentów WSL, ponieważ to najlepsi i najbardziej wartościowi kandydaci na studia wyższe, a takich właśnie absolwentów – pracowitych i zmotywowanych chcemy dostarczać pracodawcom.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Pierwsza edycja, w której udział wzięło 1835 uczestników, odbyła się w 2008 roku. Od tego czasu liczba uczestników wzrosła blisko czterokrotnie. Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną, popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych.
Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Sponsorem Strategicznym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Quantum Software SA. Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, TimoCom, PPUH Agrobex. Sponsorzy Srebrni: JAS-FBG, Polski Komitet Narodowy EPAL, STILL, Volkswagen Poznań.
Patronat medialny nad olimpiadą objęły: „Logistyka”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, „TSL Biznes”, „Polska Gazeta Transportowa”, „Warehouse Monitor”, „Top Logistyk”, „Magazynowanie i Dystrybucja”, „Eurologistics”, Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl, DobraLogistyka.pl, Spedycje.pl, etransport.pl, LOG24.pl, dlaStudenta.pl, studentnews.pl, Kierunki.net, Edukacja.net, Studenci.net, dlaStudenta.pl oraz Radio Planeta.fm
Napisz komentarz
Komentarze