Reklama
piątek, 7 lutego 2025 09:40
Reklama

Kabaretowe show - Łowcy.B zatopieni w... oceanie absurdu

TCZEW. Basen, Prymus, Zakleszcz, Góra, Zlew i Maćkowy Potwór – szóstka facetów w gustownych sweterkach rodem z lumpeksów szturmem zawojowała polską scenę kabaretową. W równie spektakularny sposób udało im się to samo z tczewską publicznością.
Kabaretowe show - Łowcy.B zatopieni w... oceanie absurdu
Dotychczas występy grupy z Cieszyna można było podziwiać wyłącznie w telewizji lub w internecie. W miniony poniedziałek Łowcy.B zalali wypełnioną do ostatniego miejsca widownię w CKiS falami absurdalnego humoru.

Studenci VII roku uczą gilania
- Jednak psysli – rozpoczął występ charakterystycznie sepleniąc Basen, czyli Mariusz Kałamaga. – Tcew, a ja tu na gołym lacu. Pozwolicie, ze założę bambose, bo boję się dostac wilka.
Basen krótko przedstawił całą grupę jako studentów VII roku (- I wcale nie robimy doktoratu – dodał szybko. – W ogóle studiując czuję się jak Christopher Lambert w „Nieśmiertelnym”), obiecując, że występ przed będzie jednocześnie prapremierą nowego programu, ale…
- Z prapremierą jest jak z prababcią. Każdy miał, ale nie każdy widział. Tak też będzie dzisiaj.
Miejsce Basena na scenie zajął Prymus (Bartosz Gajda), tłumacząc czym jest gilanie, które polega na tym, że „jest jedna osoba gilająca, która gila osobę gilaną, a osoba gilana się śmieje”. Prymus nie omieszkał zademonstrować gilania (co warto podkreślić - bez użycia rąk) nie tylko na kolegach z grupy, ale także na publice. Po poznaniu tajników wspomnianej czynności przyszedł czas na scenkę rodzinną – mąż ( w tej roli Zlew, czyli Sławek Szczęch), stara się obudzić żonę (Góra, czyli Bartosz… Góra), dla której specjalnie na śniadanie przygotował „jajeczniczkę i kakałko”. Niestety, żona śpi dalej niewzruszona staraniami małżonka, który wyprowadzony z równowagi krzyczy:
- Czy tak zawsze musi być w twoje… (tu następuje seria soczystych przekleństw – przyp. red.) urodziny?

Kinder mielone i ciężkie skecze
Nie mogło zabraknąć występu zespołu The Klaszczers, czyli całej grupy ubranej jedynie w kąpielowe ręczniki, wybijającej rytm za pomocą klaskania, uderzania się po brzuchach i klatkach piersiowych oraz bicia się po twarzach. Po występie na scenie zapanowała niezręczna cisza…
- Koleżanki i kolegi – przemówił do widowni Maćkowy Potwór (Maciej Szczęch). – Pojawiła się dziura, a ja jestem zapchaj, ale taki, który opowiada dowcipy.
Łowcy.B odwiedzili także dyskotekę, a trzy osoby z widowni zaprosili do… brykania, biorąc w finale swoich partnerów na ręce, co skończyło się źle dla pleców Basena, Zakleszcza (Paweł Pindur) i Zlewa.
- Czasami tak bywa, że skecz jest ciężki – skomentował Prymus.
Nie mogło zabraknąć solowych występów muzycznych (piosenka Zlewa o dziewczynie-dziewicy) oraz wyrafinowanych „intelektualnie” dialogów.
- Masz gotycką twarz – powiedział Basen do Zlewa. – Jakby przez 400 lat płynęła nią rzeka, żłobiąc koryto.
- Czuję się jakbym miał na twarzy muł – odparł Zlew.
- To nie muł, to skrzek.
Inna rozmowa zahaczała o tajniki gotowania.
- Robię ci mielone – obiecał Prymusowi Basen. – Człowieku, co ja ci tam mielę...
- Niespodzianki.
- No, Kinder mielone.       

Tczewianie czy… Tczewianczycy?
Łowcy.B przedstawili też jeden ze swoich najbardziej znanych skeczy pt. „Sting”, w którym Prymus śpiewa (a właściwie mruczy) jego przebój „Shape of my heart” (z filmu „Leon Zawodowiec”), jedząc jednocześnie parówkę z bułką.
- Zastanawiam się, czy państwo to Tczewianczycy, czy Tczewianie, prawie jak Rzymianie? – dopytywał jeszcze Basen.
Czy występ kabaretu spodobał się Tczewianom (a może Tczewianczykom)? Niech za odpowiedź posłużą cztery obserwacje – tubalne wybuchy śmiechu, uporczywe domaganie się bisu, chętnie kupowane jeszcze świeże DVD Łowców.B, a przede wszystkim kolejki do autografów i zdjęć z kabareciarzami.
    

Polska publika jest lepsza niż japońska

Rozmowa z członkami kabaretu Łowcy.B

- Pamiętacie swój pierwszy występ? Jak został odebrany przez publiczność?
Mariusz Kałamaga: - Pamiętamy go, ponieważ był to dokładnie 28 listopada 2003 r. w żorskiej knajpie „Babilon”. Nie mieliśmy wtedy nawet jeszcze takich strojów jak teraz.
Maciej Szczęch: – Mieliśmy na sobie codzienne ubranie, a żeby wyglądać troszkę głupiej wpuściliśmy bluzy do spodni, a spodnie do skarpetek. Nasz aktualny sceniczny wygląd to nie są raczej normalne stroje.
M.K.: - To był w ogóle dziwny występ, bo właścicielka knajpy poprosiła nas, abyśmy „zapełnili” pół godziny na scenie, więc powstaliśmy tak jakby znikąd.
Paweł Pindur: – Właścicielka „Babilonu” zauważyła nas tylko dlatego, że prowadziliśmy kabareton i zrobiliśmy to w taki sposób, że jej się bardzo spodobało. Stwierdziła, że da nam więcej pieniędzy (była sponsorem tego kabaretonu), jeżeli wystąpimy na scenie przez wspomniane pół godziny.
M.K.: – Ale śmieszne to było, naprawdę. Jak na ludzi, o których nikt nic nie wiedział, sądząc po reakcjach publiki, było bardzo fajnie.
- Łatwo rozbawić polską publiczność?
M.K.: – Czy łatwo? Trzeba się trochę postarać, ale polska publiczność jest bardzo fajna, jest żywą publicznością. Widać, że ludzie mają dużą ochotę wyjść z domu i się zrelaksować, pośmiać i odpocząć od pewnych rzeczy.
Sławek Szczęch: – Na pewno lepsza niż japońska publiczność.
M.K.: – Kiedyś przed taką występowaliśmy i trochę się nie śmiali.
S.S.: – Chyba nas nie czaili, ale robili dużo zdjęć. Każdy miał po dwa aparaty.
- Zdarzały się wam takie sytuacje, że skecze nie spotykały się ze zrozumieniem publiczności, że na sali zapadała cisza, konsternacja?
M.S.: – No właśnie na rzeczonym występie dla Japończyków były takie sytuacje, ale generalnie podczas występów dla ludzi, którzy specjalnie na nas przychodzą, nie zdarzało się, żeby taka sytuacja miała miejsce.
M.K.: – Nie, no co ty! A Johann Kupsztal nie raz?
M.S.: – Rzeczywiście. Mamy teraz taki skecz, pokazywany w naszym trzecim programie, który jest skeczem subtelnym, troszkę wysmakowanym, ale ludzie w większości nie spodziewają się tego po nas, bo kojarzymy im się z szaleństwem, wariactwem. Tymczasem Johann Kupsztal jest właśnie przeciwieństwem tej dzikości.
- Wyobrażacie sobie sytuację, że znudzicie się po prostu polskim fanom kabaretu, że nie będą chcieli was oglądać?
P.P.: – Żyjemy w myśl zasady Carpe Diem, żyj chwilą – to co jest teraz jest fajne, a to co będzie za dwa lata mniej ważne. Nie wybiegamy w przyszłość.
M.K.: – Najwyżej będziemy pracować w Biedronce.
M.S.: – Albo w Kauflandzie.
- Kilka miesięcy temu rozmawiałem z Jerzym Kryszakiem, który powiedział m. in., że prawdziwy kabaret powinien być polityczny. Wy raczej stronicie od tego typu humoru...
M.S.: – On jest stary i już się nie zna (śmiech).
P.P.: – Jerzy Kryszak jest naszym dobrym znajomym i bardzo go lubimy.
S.S.: – Ale palnął chyba jakąś głupotę. Kabaret nie musi być polityczny. Możemy rozróżnić satyrę polityczną, która jest bardzo potrzebna, ale są ludzie, którzy się tym zajmują, a nam niech dadzą robić to, co lubimy. Nasze istnienie jest wystarczającym dowodem na to, że kabaret nie musi być polityczny.
- Wasze skecze są gęste od absurdu. Czy w waszym prywatnym życiu również jest go tak dużo?
M.K.: – Oj bywa tak.
P.P.: – Dużo naszych pomysłów na programy zostało zaczerpniętych z rzeczywistości. Oczywiście przedstawiamy je na scenie w sposób wyolbrzymiony.
M.K.: – Żyjemy już ze sobą 7 lat i spędzamy wspólnie nieraz więcej czasu niż z rodzinami. Przykładem jest skecz „Koperek” zaczerpnięty żywcem ze zdarzenia zaobserwowanego w moim rodzinnym Bytomiu.
- Czy liczne wyróżnienia i nagrody mają dla was jakiekolwiek znaczenie (w 2003 r. Łowcy.B zwyciężyli w Przeglądzie Kabaretów PaKa, w latach 2004 - 2006 dwa razy wygrali Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A.)?
M.K.: - Jasne, że tak. Cieszymy się z tego, że jesteśmy zauważani i doceniani. Obecnie w konkursach już nie startujemy, żeby zrobić miejsce dla młodych kabaretów. My już zaistnieliśmy, mamy swoją wierną publiczność.
- A jak wam się podobało w Tczewie?
M.K.: – Mało widzieliśmy w Tczewie, ale ja byłem na chwilę na rynku i tam stała taka biedna pani z lizakami na środku rynku. Ale to chyba ładne miasto. Przyjechaliśmy na chwilę i zaraz uciekamy.
M.S.: – Mnie zdziwiło tylko jedno, że obok Carrefoura stoi Lidl.
S.S.: – Następnym razem jak wpadniemy na dłużej to bardzo chcielibyśmy odwiedzić Adriana, zwycięzcę programu „Bar” (śmiech).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie ***CLOSTERKELLERClosterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny styl, dzięki czemu zdecydowanie wyróżnia się od innych zespołów w pierwszej lidze polskiego rocka. Choć gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory (takie jak "Violette", "Cisza w jej domu", "Ogród półcieni" czy "Viridiana"), ma na koncie także przeboje, które na stałe wpisały się do kanonu polskiego rocka ("Władza", "Agnieszka", "Scarlett", "Na krawędzi", "W moim kraju" czy niezwykła ballada "Czas komety").Zespół jest nieprzerwanie bardzo aktywny koncertowo od ponad 30 lat, a jednak każdy ich koncert brzmi energetycznie i świeżo tak jakby czas o nich zapomniał. Nie inaczej będzie na trasie Abracadabra Tour 2024, podczas której zespół oprócz swoich największych przebojów zaprezentuje przedpremierowo próbkę materiału, który w przyszłości znajdzie się na kolejnym - jedenastym już - albumie studyjnym.***STATE OF MINDZespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. Muzyka zespołu to mikstura rockowo -metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży, malowanych dźwiękami instrumentów klawiszowych. Teksty zespołu poruszają tematy uniwersalne, takie jak poszukiwanie sensu, miłości, samotności i wewnętrznego odkrywania siebie, co w całości staje się podróżą przez różnorodne emocje, od euforycznych wzlotów po melancholijne i introspektywne momenty.Dzięki swojej charyzmie zespół na scenie tworzy atmosferę bliskości, zachowując jednocześnie intensywność rockowego koncer Closterkeller + State of Mind - koncert8 lutego 2025 godz. 19:00BILETY: Przedsprzedaż - 60 zł , w dniu koncertu - 70 zł /sprzedaż na bramce/https://www.biletomat.pl/.../closterkeller-state-of-mind.../Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.02.2025 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.02.2025 21:00
ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe 24-28 lutego 2025r.Zapraszamy na Artystyczne Ferie Zimowe z Centrum Kultury i Sztuki. Instruktorzy przgotowali atrakcyjne warsztaty dla dzieci. W tym roku ferie będą kręcić się wokół tematyki robotów, sztucznej inteligencji i morza możliwości oraz zagrożeń, jakie są z tym związane. Przenieście się z nami do przyszłości! Nie obędzie się bez zajęć Minecrafta.Zapraszamy w podróż, gdzie robot może być najlepszym przyjacielem – nie człowieka, ale sympatycznego psa, gdzie J@ś i M@łgosia będą musieli przeciwstawić się AI Jadze, a dzieciaki chodzą do szkoły z androidem. To wszystko znajdziecie w proponowanych przez nas filmach i spektaklu, oprócz tego zapraszam na warsztaty z druku 3D, minecrafta oraz zajęcia taneczne. Ci z Was, którzy lubią coś tworzyć będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Świat przyszłości – ludzie i roboty”.Na wszystkie zajęcia, filmy i spektakl obowiązują zapisy. START ZAPISÓW – 22 stycznia 2025r. godz. 10.00 Warsztaty taneczne Hip-Hop24 lutego 2025r. g.11.00, g.12.00, g.13.00Zapraszamy wszystkie dzieci na energiczne i pełne rytmu warsztaty hip-hopowe! To doskonała okazja, aby w czasie ferii zimowych nauczyć się nowych ruchów, poznać kulturę hip-hopu i spędzić czas w kreatywnej atmosferze.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 do 17 latLiczba uczestników : 20 osób w grupieMiejsce: Sala taneczna na tarasieWstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757  Warsztaty Minecraft25 – 28 lutego 2025r. g.15.00, g.16.00, g.17.00, g.18.00Uczestnicy warsztatów Minecraft oprócz szeregu wyzwań związanych z korzystaniem z bloków komend będą mogli podjąć zdrową rywalizację w przeróżnych konkurencjach, w których przewodnim motywem będą roboty. Konieczna jest umiejętność czytania i pisania, ponieważ duży nacisk położymy na programowanie bloków.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 lat do 17 latLiczba uczestników :  6 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów- Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757 „J@ś i M@łgosi@”– spektakl dla dzieci /Teatr Czwarte Miasto26 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 10 złAutorska wersja bajki na motywach braci Grimm. Las oraz słodycze z klasycznej wersji zastąpione zostały zagrożeniami cyfrowymi. Zanurzając się w świat internetu Jaś i Małgosia będą musieli stawić czoła wyzwaniom i korzystając z pomocy mieszkańców cyber świata odnaleźć wiedźmę AI Jagę - sztuczną inteligencję, z którą będą musieli się zmierzyć. Czy uda im się wrócić bezpiecznie do realnego świata? Czy możliwe jest znalezienie przyjaźni w cyfrowym świecie? Tego właśnie dowiecie się z Naszej autorskiej bajki J@ś i M@łgosi@. Serdecznie zapraszamy na pełen przygód spektakl teatralny wykorzystujący nowe media i poruszający tematy zagrożeń płynących z Internetu.  Scenariusz: Piotr Srebrowski, Martyna JanczewskaReżyseria: Piotr SrebrowskiObsada: Martyna Janczewska, Jakub PiprowskiMuzyka: Sówka SowińskaProjekt lalek Jasia i Małgosi: Olga Ryl-KrystianowskaWideo: Łukasz Rat CzerwińskiObrazy: Beniamin Straszewski Spektakl lalkowy przeznaczony dla dzieci od 6 lat.Czas trwania spektaklu: 45min + rozmowa z widzami (60min)Zapisy na spektakl – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Pies i robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 zł Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.Jak się skończy ta przygoda?„Pies i robot” reż. Pablo Bergerkraj produkcji Hiszpania/Francja 2023gatunek animowanyczas trwania 102 mindystrybucja w Polsce: Best Film COKategoria wiekowa od 9 lat. Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Mój brat robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 11.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 złŚwiat się zmienił. Niedawno zażegnano kryzys klimatyczny, więc wszystko jest ekologiczne i zrównoważone. Ludzie mają osobistych asystentów, humanoidalne androidy. 12-letnia Alberte dostaje na urodziny najnowszy model robota. Konrad wygląda i zachowuje się jak człowiek. Jest o wiele lepszy od poprzedniej wersji, która wyglądem bardziej przypominała misia. Wszyscy zazdroszczą jej nowego modelu. Popularność Alberte w szkole rośnie, a ona coraz bardziej zbliża się do Konrada. Ale czy można przyjaźnić się z robotem, nawet gdy wygląda jak człowiek?„Mój brat robot” reż. Frederik NørgaardProdukcja: DaniaCzas trwania: 84 minKategoria wiekowa 10+ Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 Warsztaty RoboLab: Druk 3D i Lego27 – 28  lutego 2025r. g. 9.00, g. 11.00, g.13.00Zapraszamy na fascynujące warsztaty, podczas których połączymy magię nowoczesnych technologii z kreatywnością i nauką! Nasze zajęcia to idealne miejsce dla młodych inżynierów i wynalazców, którzy chcą odkryć  robotyki oraz możliwości, jakie daje druk 3D.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 6 do 15 latLiczba uczestników: 5 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów - Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757   „Świat przyszłości – ludzie i roboty”  - konkurs plastycznySerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznympt. „Świat przyszłości – ludzie i roboty”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych z  Powiatu Tczewskiego.Tematem konkursu jest Świat przyszłości – ludzie i roboty. Uczestnicy konkursu wyobraźcie sobie i namalujcie świat przyszłości, w którym funkcjonują roboty i ludzie.Przedstawcie świat, w jakim chcielibyście żyć. – zachęca Marta KrynickaW konkursie należy stworzyć pracę plastyczną w formacie A3przy wykorzystaniu następujących technik do wyboru:rysunek, praca malarska kolaż (stworzony z wyłączeniem ziaren i plasteliny).Każda praca powinna być opisana: Imię i nazwisko uczestnika, , Kategoria: klasy 1-3 lub klasy 4-6, nazwa szkoły, kontakt telefoniczny do opiekuna lub nauczycielaPrace należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w nieprzekraczalnym terminie do 2 marca 2025.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 marca 2025. Wyniki konkursu dostępne będą na stronie www.ckis.tczew.pl i Facebooku CKiS. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe. REGULAMIN dostępny jest na stronie internetowej CKiS.Informacji o konkursie udziela: Marta Krynicka, tel. 535-368-105, e-mail [email protected] Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.02.2025 09:44 – Data zakończenia wydarzenia: 27.02.2025 13:00
ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki Chciałbyś wziąć ptasznika do ręki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie? Przyjdź na Wystawę Pająków w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zabierz swoje pociechy, przyjaciół lub drugą połówkę i zrealizujcie wspólnie to marzenie!WYSTAWA PAJĄKÓW I SKORPIONÓW18.02 - 2.03.2025 godz. 10.00 - 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: od 20 złTermin wystawy: od 18 lutego do 2 marca 2025Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00Odwiedź Wystawę Pająków i zobacz na żywo:legendarne CZARNE WDOWY (Latrodectus sp.) - jedne z NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH pająków na Ziemi,Theraphosa stirmi - jednego z NAJWIĘKSZYCH pająków na świecie,skorpiony, które zmieniają swój kolor pod wpływem... światła UV!Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie na Ciebie czekają!Na Wystawie Pająków będziesz mieć możliwość wzięcia ptasznika na ręce i szansę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia!O każdej pełnej godzinie, prowadzone są także fascynujące prelekcje, z których dowiesz się więcej na temat interesujących Cię gatunków pajęczaków. Prelegenci Wystawy Pająków opowiadają o nich z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Dzięki ich słowom szybko pozbędziesz się arachnofobii i zapragniesz potrzymać ptasznika na ręce! Cennik biletów:normalny: 24 złulgowy: 20 złwycieczki szkolne: 16 zł (minimalnie 10 osób)rodzinny: 68 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),dzieci w wieku do 4 lat - wejście GRATIS (nie dotyczy grup zorganizowanych).Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (akceptujemy płatność kartą) oraz online na stronie: https://www.wystawapajakow.pl/aktualne-wystawy/Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacje dla grup zorganizowanych: tel. +48 780 758 476, e-mail: [email protected]Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.02.2025 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 02.03.2025 18:00
Reklama
Reklama