Reklama
czwartek, 6 lutego 2025 20:15
Reklama

Do Chin w wehikule czasu - wybierz Miss i Mistera Złotego Wieku

TCZEW. Dobiega końca nasz plebiscyt na Miss i Mistera Złotego Wieku Czytelników „Gazety Tczewskiej”. Dziś ostatnia szansa na oddanie głosów, a już za tydzień, 18 stycznia, wielki finał! Podejrzeliśmy jak do swojego show przygotowują się nasi bohaterowie.
Do Chin w wehikule czasu - wybierz Miss i Mistera Złotego Wieku
Przypominamy, że w tym roku seniorzy wybiorą się w wielką podróż dookoła świata. Piętnastka kandydatów do tytułu została podzielona na 4 grupy: chińską, antarktyczną, amerykańską oraz afrykańską. My odwiedziliśmy grupę chińską. Okazuje się, że nasi Azjaci, choć ciężko pracują, świetnie się przy tym bawią.

Nieziemski show
Chińska rodzina: tata (w tej roli Wacław Knopik), mama (Maria Olszewska) oraz ich dzieci (starsza córka - Krystyna Cybulska oraz młodsza - Joanna Kołodko), będą bohaterami dwóch scenek. Do pierwszej z nich, której akcja rozgrywa się w historycznych Chinach, przygotowali się już wcześniej. Podczas tej prezentacji pan Knopik zaprezentuje się widzom w tradycyjnym kimonie z samurajską szablą u boku, natomiast trójka kandydatek dostanie do rąk wachlarze.
Prawdziwym zaskoczeniem dla widzów okaże się jednak dopiero podróż do Chin przyszłości, podczas której nasi bohaterowie wskoczą w srebrne, futurystyczne kombinezony. W już uszytych zaprezentowali się podczas zeszłotygodniowej próby. Wacław Knopik zarzucił na siebie luźny, męski - oczywiście srebrny - kombinezon, Maria Olszewska natomiast obcisły, typowo kobiecy, w tej samej barwie. Oboje założą na nogi przemalowane srebrnym sprayem buty.
- Rewelacja! - podsumowała prezentację strojów jedna z opiekunek grupy, Anna Gagucka. My również nie mamy wątpliwości, że kiedy już oboje pojawią się w swoich przebraniach na scenie, prezentować się będą - nomen omen - nieziemsko.
Pan Wacław przyznaje, że przygotowując się do swojej roli zrzucił kilka kilogramów.
- Mniej je i ćwiczy - tłumaczy jego żona, Ingrid Knopik, która pomaga mężowi w przygotowaniach. - Najwięcej stracił w sylwestra, ponieważ nie dałam mu ani chwili wytchnienia.
- Jeszcze 3 kg i zmieszczę się w garnitur, w którym wystąpię podczas gali finałowej - mówi pan Wacław.

Kanapki z pastylek    
Kolejny dzień, kolejna próba. Tym razem czwórka Azjatów zapoznaje się ze scenariuszem drugiej scenki, w której weźmie udział: Chiny za 50 lat.
- W mieście Hong Hung Ha budzi się dzień - czyta lektor. - W jednym z wielu domów zbudowanych bardzo blisko siebie, z kryształów, przez które powoli przenikają promienie słońca, mieszka rodzina. Łóżka powoli zaczynają wibrować w rytm muzyki, która wydobywa się ze wszystkich ścian, łagodnie zmuszając do powolnego otwierania oczu. Mama pierwsza podnosi się z łóżka.
W tym momencie ze snu budzi się pani Maria, która przeciąga się, ziewa i przeciera oczy. „Na ruchomym dywanie przesuwa się w kierunku łaźni. Łóżko, od razu pościelone, chowa się we wnętrzu kryształowej ściany (czyt. zostaje ściągnięte linkami za kurtynę). Gorąca kąpiel jest już gotowa. W powietrzu roznosi się zapach jaśminu i soczystych pomarańczy. Po kąpieli mama krząta się w kuchni. Przygotowuje pyszne kanapki, które powstają z kolorowych pastylek. Wystarczy zalać je wodą i już są gotowe. Mama, już po kąpieli, przesuwa się w stronę kabiny, która dobierze jej fryzurę oraz makijaż. Wszystko w kilka sekund. Jeszcze tylko wizyta w kilkupoziomowym pomieszczeniu, gdzie kamera komputera odczytuje jej nastrój oraz wcześniejszy wybór fryzury i makijażu oraz przesyła jej piękny kombinezon i buty przygotowane specjalnie na ten dzień, które dopiero przed chwilą zostały wyprodukowane przez specjalne roboty”.
Prawda, że pobudza wyobraźnię?

Kategoria poczucia humoru
Podczas gdy mama-Chinka chodzi po mieszkaniu, głos niespodziewanie zabiera - wciąż leżący w łóżku - pan Wacław.
- A ja tak długo będę jeszcze spać? - śmieje się, a narrator szybko rozwiewa jego wątpliwości:
- Tata budzi się z wirtualnego snu, który kupił jeszcze wczorajszej nocy. Nie lubi urządzeń, dlatego od razu teleportuje się do kuchni. Podczas tej podróży, która trwa ułamek sekundy, jest już umyty i ogolony. Z kuchni teleportuje się (podczas próby w roli maszyny teleportującej - niżej podpisany) do pracy w fabryce robotów (- Bez śniadania? - dopytuje się pan Wacław poza scenariuszem).
Tymczasem ze snu budzi dzieci wołanie na śniadanie. Wychodzą z pokoju, przeciągają się i witają się z mamą. Młodsza córka, wyraźnie jeszcze niewyspana, nie wie czy mamą jest pani Maria, czy raczej pani Krystyna.
- Która to mama? - pyta się wzbudzając u pozostałych śmiech. Humor dopisuje zarówno artystom, jak i ich opiekunom. Jeśli w takiej zdrowej atmosferze przebiegną wszystkie próby, możemy być pewni, że ostateczny rezultat przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania.
- Musimy ustanowić specjalną kategorię poczucia humoru - podrzuca pomysł Anna Gagucka.

Owacje na stojąco
„Dzieci polecą dzisiaj razem z mamą w międzyplanetarną podróż. Będą zwiedzać niedawno odkryte kopalnie na Trytonie”.
- A tata dalej siedzi - śmieje się pan Wacław.
- Panie Wacławie, pan to nie ma trudnej roli - odpowiadają żartem opiekunowie grupy. - Ale teleportacji panu nie zazdrościmy!
Faktycznie, z przeteleportowaniem pana Knopika mieliśmy małe problemy, jednak biorąc pod uwagę zaangażowanie wszystkich członków zabawy, słysząc tę huczącą gromami burzę mózgów, podczas finału wszystko pójdzie jak po maśle.
„Wieczorem wszyscy wracają do domu (- A ja znowu do klatki! - żartuje pan Wacław, którego ponownie zamykamy w maszynie teleportującej). Czeka na nich robot gotowy spełnić ich najbardziej wyszukane marzenia kulinarne (…). Po zakończonym posiłku rodzina udaje się na spoczynek”.
Kurtyna opada, a widzowie na stojąco biją brawo. Nie możemy się doczekać, aby ujrzeć wystąp naszych Azjatów podczas finałowej gali. Mnóstwo atrakcji przygotują zapewne także pozostałe grupy. Nie mamy wątpliwości - to będzie wielki show!

Doszedł w trakcie
Choć finał wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku tuż tuż, dziś przedstawiamy pana Włodzimierza Mróz, który dołączył do zabawy w jej trakcie. Dlaczego?
- Ponieważ to bardzo ciekawa impreza! - mówi. - Trzeba pokazać mieszkańcom Tczewa, że mając 73 lata wciąż ma się siłę na działalność kulturalną, sportową itp.
Pan Włodzimierz Mróz już za młodu związał się z Unią Tczew.
- Skończyłem granie, zacząłem sędziowanie. Skończyłem sędziowanie, zostałem kwalifikatorem.
Znamy go także z chóru Echo, gdzie śpiewa już od 11 lat.
- Uczestniczę w wielu imprezach sportowych, tanecznych itp. Starość może być piękna!
Do wzięcia udziału w zabawie został namówiony.
- Trochę się ociągałem, ale w końcu uległem. „Włodek idź, jesteś taki żywotny, potrafisz się poruszać itd.”, mówili. Poza tym lepiej się zużyć niż zerdzewieć, prawda?
Pan Włodzimierz jest działkowiczem. Jest także przewodniczącym komisji rozjemczej (wcześniej rewizyjnej). Ponadto uwielbia grać w brydża, bierze udział w wielu turniejach, nie tylko w Tczewie. Sporo czasu poświęca także chórowi Echo.
- Bywa, że czasu brakuje, aby to wszystko ze sobą pogodzić - przyznaje. Na realizację swoich zainteresowań znajduje czas, ponieważ nie ma własnej rodziny.
- Dlatego jestem tak aktywnym uczestnikiem społeczności. Moja dewiza to „Co potrafisz, pchaj się na afisz”.
Chcecie, aby pan Włodzimierz zwyciężył w naszym rankingu? Nie jest jeszcze za późno. Zachęcamy do głosowania.

Nagrody czekają
Na kandydatów - zarówno Miss, jak i Mistera - którzy zdobędą największą liczbę głosów, czekają aparaty cyfrowe. Nagrodzeni zostaną także nasi Czytelnicy, którzy wezmą udział w naszym plebiscycie i oddadzą głosy na swoich kandydatów. Pośród wyborców rozlosujemy dwa odtwarzacze mp3.
Wypełniony kupon - dzisiejszy jest już ostatni - należy przesłać do redakcji „Gazety Tczewskiej” (ul. Kwiatowa, 83-110 Tczew) lub przynieść do nas osobiście (można dostarczyć go także do naszego Biura Ogłoszeń przy ul. Gdańskiej 32).
Jeśli chcecie, aby zwyciężył Wasz faworyt, spieszcie się - na kupony (tylko oryginalne) czekamy do 14 stycznia!

Na kogo możemy głosować
Przypominamy na kogo można głosować:
· Miss Złotego Wieku – Maria Budzyn (70 lat), Krystyna Cybulska (80 l.), Władysława Gzik (75 l.), Daniela Hernoga (71 l.), Joanna Kołodko (88 l.), Janina Kusowska (72 l.), Maria Olszewska (70 l.), Irena Siedlecka (76 l.), Maria Szeląg (70 l.) i Irena Tybusz (71 l.).
· Mister Złotego Wieku – Aleksander Giemza (87 lat), Henryk Handke (82 l.), Wacław Knopik (70 l.) i Benedykt Kusowski (74 l.) i Włodzimierz Mróz (73 l.).

Aktualny ranking (stan na dzień 9.02.2008)
· Miss Złotego Wieku: 1. Joanna Kołodko – 126 pkt.; 2. Maria Olszewska – 114 pkt.; 3. Janina Kusowska – 96; 4. Irena Siedlecka – 93; 5. Daniela Hernoga – 78; 6. Maria Budzyn – 60; 7. Maria Szeląg – 39; 8. Władysława Gzik – 3.
· Mister Złotego Wieku: 1-2. Wacław Knopik i Benedykt Kusowski – po 108 pkt.; 3. Henryk Handke – 84; 4. Aleksander Giemza 42.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie ***CLOSTERKELLERClosterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny styl, dzięki czemu zdecydowanie wyróżnia się od innych zespołów w pierwszej lidze polskiego rocka. Choć gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory (takie jak "Violette", "Cisza w jej domu", "Ogród półcieni" czy "Viridiana"), ma na koncie także przeboje, które na stałe wpisały się do kanonu polskiego rocka ("Władza", "Agnieszka", "Scarlett", "Na krawędzi", "W moim kraju" czy niezwykła ballada "Czas komety").Zespół jest nieprzerwanie bardzo aktywny koncertowo od ponad 30 lat, a jednak każdy ich koncert brzmi energetycznie i świeżo tak jakby czas o nich zapomniał. Nie inaczej będzie na trasie Abracadabra Tour 2024, podczas której zespół oprócz swoich największych przebojów zaprezentuje przedpremierowo próbkę materiału, który w przyszłości znajdzie się na kolejnym - jedenastym już - albumie studyjnym.***STATE OF MINDZespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. Muzyka zespołu to mikstura rockowo -metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży, malowanych dźwiękami instrumentów klawiszowych. Teksty zespołu poruszają tematy uniwersalne, takie jak poszukiwanie sensu, miłości, samotności i wewnętrznego odkrywania siebie, co w całości staje się podróżą przez różnorodne emocje, od euforycznych wzlotów po melancholijne i introspektywne momenty.Dzięki swojej charyzmie zespół na scenie tworzy atmosferę bliskości, zachowując jednocześnie intensywność rockowego koncer Closterkeller + State of Mind - koncert8 lutego 2025 godz. 19:00BILETY: Przedsprzedaż - 60 zł , w dniu koncertu - 70 zł /sprzedaż na bramce/https://www.biletomat.pl/.../closterkeller-state-of-mind.../Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.02.2025 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.02.2025 21:00
ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe 24-28 lutego 2025r.Zapraszamy na Artystyczne Ferie Zimowe z Centrum Kultury i Sztuki. Instruktorzy przgotowali atrakcyjne warsztaty dla dzieci. W tym roku ferie będą kręcić się wokół tematyki robotów, sztucznej inteligencji i morza możliwości oraz zagrożeń, jakie są z tym związane. Przenieście się z nami do przyszłości! Nie obędzie się bez zajęć Minecrafta.Zapraszamy w podróż, gdzie robot może być najlepszym przyjacielem – nie człowieka, ale sympatycznego psa, gdzie J@ś i M@łgosia będą musieli przeciwstawić się AI Jadze, a dzieciaki chodzą do szkoły z androidem. To wszystko znajdziecie w proponowanych przez nas filmach i spektaklu, oprócz tego zapraszam na warsztaty z druku 3D, minecrafta oraz zajęcia taneczne. Ci z Was, którzy lubią coś tworzyć będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Świat przyszłości – ludzie i roboty”.Na wszystkie zajęcia, filmy i spektakl obowiązują zapisy. START ZAPISÓW – 22 stycznia 2025r. godz. 10.00 Warsztaty taneczne Hip-Hop24 lutego 2025r. g.11.00, g.12.00, g.13.00Zapraszamy wszystkie dzieci na energiczne i pełne rytmu warsztaty hip-hopowe! To doskonała okazja, aby w czasie ferii zimowych nauczyć się nowych ruchów, poznać kulturę hip-hopu i spędzić czas w kreatywnej atmosferze.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 do 17 latLiczba uczestników : 20 osób w grupieMiejsce: Sala taneczna na tarasieWstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757  Warsztaty Minecraft25 – 28 lutego 2025r. g.15.00, g.16.00, g.17.00, g.18.00Uczestnicy warsztatów Minecraft oprócz szeregu wyzwań związanych z korzystaniem z bloków komend będą mogli podjąć zdrową rywalizację w przeróżnych konkurencjach, w których przewodnim motywem będą roboty. Konieczna jest umiejętność czytania i pisania, ponieważ duży nacisk położymy na programowanie bloków.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 lat do 17 latLiczba uczestników :  6 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów- Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757 „J@ś i M@łgosi@”– spektakl dla dzieci /Teatr Czwarte Miasto26 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 10 złAutorska wersja bajki na motywach braci Grimm. Las oraz słodycze z klasycznej wersji zastąpione zostały zagrożeniami cyfrowymi. Zanurzając się w świat internetu Jaś i Małgosia będą musieli stawić czoła wyzwaniom i korzystając z pomocy mieszkańców cyber świata odnaleźć wiedźmę AI Jagę - sztuczną inteligencję, z którą będą musieli się zmierzyć. Czy uda im się wrócić bezpiecznie do realnego świata? Czy możliwe jest znalezienie przyjaźni w cyfrowym świecie? Tego właśnie dowiecie się z Naszej autorskiej bajki J@ś i M@łgosi@. Serdecznie zapraszamy na pełen przygód spektakl teatralny wykorzystujący nowe media i poruszający tematy zagrożeń płynących z Internetu.  Scenariusz: Piotr Srebrowski, Martyna JanczewskaReżyseria: Piotr SrebrowskiObsada: Martyna Janczewska, Jakub PiprowskiMuzyka: Sówka SowińskaProjekt lalek Jasia i Małgosi: Olga Ryl-KrystianowskaWideo: Łukasz Rat CzerwińskiObrazy: Beniamin Straszewski Spektakl lalkowy przeznaczony dla dzieci od 6 lat.Czas trwania spektaklu: 45min + rozmowa z widzami (60min)Zapisy na spektakl – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Pies i robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 zł Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.Jak się skończy ta przygoda?„Pies i robot” reż. Pablo Bergerkraj produkcji Hiszpania/Francja 2023gatunek animowanyczas trwania 102 mindystrybucja w Polsce: Best Film COKategoria wiekowa od 9 lat. Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Mój brat robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 11.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 złŚwiat się zmienił. Niedawno zażegnano kryzys klimatyczny, więc wszystko jest ekologiczne i zrównoważone. Ludzie mają osobistych asystentów, humanoidalne androidy. 12-letnia Alberte dostaje na urodziny najnowszy model robota. Konrad wygląda i zachowuje się jak człowiek. Jest o wiele lepszy od poprzedniej wersji, która wyglądem bardziej przypominała misia. Wszyscy zazdroszczą jej nowego modelu. Popularność Alberte w szkole rośnie, a ona coraz bardziej zbliża się do Konrada. Ale czy można przyjaźnić się z robotem, nawet gdy wygląda jak człowiek?„Mój brat robot” reż. Frederik NørgaardProdukcja: DaniaCzas trwania: 84 minKategoria wiekowa 10+ Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 Warsztaty RoboLab: Druk 3D i Lego27 – 28  lutego 2025r. g. 9.00, g. 11.00, g.13.00Zapraszamy na fascynujące warsztaty, podczas których połączymy magię nowoczesnych technologii z kreatywnością i nauką! Nasze zajęcia to idealne miejsce dla młodych inżynierów i wynalazców, którzy chcą odkryć  robotyki oraz możliwości, jakie daje druk 3D.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 6 do 15 latLiczba uczestników: 5 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów - Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757   „Świat przyszłości – ludzie i roboty”  - konkurs plastycznySerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznympt. „Świat przyszłości – ludzie i roboty”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych z  Powiatu Tczewskiego.Tematem konkursu jest Świat przyszłości – ludzie i roboty. Uczestnicy konkursu wyobraźcie sobie i namalujcie świat przyszłości, w którym funkcjonują roboty i ludzie.Przedstawcie świat, w jakim chcielibyście żyć. – zachęca Marta KrynickaW konkursie należy stworzyć pracę plastyczną w formacie A3przy wykorzystaniu następujących technik do wyboru:rysunek, praca malarska kolaż (stworzony z wyłączeniem ziaren i plasteliny).Każda praca powinna być opisana: Imię i nazwisko uczestnika, , Kategoria: klasy 1-3 lub klasy 4-6, nazwa szkoły, kontakt telefoniczny do opiekuna lub nauczycielaPrace należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w nieprzekraczalnym terminie do 2 marca 2025.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 marca 2025. Wyniki konkursu dostępne będą na stronie www.ckis.tczew.pl i Facebooku CKiS. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe. REGULAMIN dostępny jest na stronie internetowej CKiS.Informacji o konkursie udziela: Marta Krynicka, tel. 535-368-105, e-mail [email protected] Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.02.2025 09:44 – Data zakończenia wydarzenia: 27.02.2025 13:00
ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki Chciałbyś wziąć ptasznika do ręki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie? Przyjdź na Wystawę Pająków w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zabierz swoje pociechy, przyjaciół lub drugą połówkę i zrealizujcie wspólnie to marzenie!WYSTAWA PAJĄKÓW I SKORPIONÓW18.02 - 2.03.2025 godz. 10.00 - 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: od 20 złTermin wystawy: od 18 lutego do 2 marca 2025Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00Odwiedź Wystawę Pająków i zobacz na żywo:legendarne CZARNE WDOWY (Latrodectus sp.) - jedne z NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH pająków na Ziemi,Theraphosa stirmi - jednego z NAJWIĘKSZYCH pająków na świecie,skorpiony, które zmieniają swój kolor pod wpływem... światła UV!Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie na Ciebie czekają!Na Wystawie Pająków będziesz mieć możliwość wzięcia ptasznika na ręce i szansę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia!O każdej pełnej godzinie, prowadzone są także fascynujące prelekcje, z których dowiesz się więcej na temat interesujących Cię gatunków pajęczaków. Prelegenci Wystawy Pająków opowiadają o nich z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Dzięki ich słowom szybko pozbędziesz się arachnofobii i zapragniesz potrzymać ptasznika na ręce! Cennik biletów:normalny: 24 złulgowy: 20 złwycieczki szkolne: 16 zł (minimalnie 10 osób)rodzinny: 68 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),dzieci w wieku do 4 lat - wejście GRATIS (nie dotyczy grup zorganizowanych).Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (akceptujemy płatność kartą) oraz online na stronie: https://www.wystawapajakow.pl/aktualne-wystawy/Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacje dla grup zorganizowanych: tel. +48 780 758 476, e-mail: [email protected]Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.02.2025 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 02.03.2025 18:00
Reklama
Reklama