Reklama
czwartek, 6 lutego 2025 16:15
Reklama

Czytanie od „deski do deski”, a resztę dla sąsiada

POMORZE. Czytają z zainteresowaniem (nie tylko o sobie): prezydent, starosta, lider Prawa i Sprawiedliwości, dyrektorzy, a przede wszystkim mieszkańcy, którzy gazetę z „newsem” przekazują dalej - w rodzinie i sąsiadom. Ćwierć wieku w poszukiwaniu prawdy i tematów o "zwykłych ludziach".
Czytanie od „deski do deski”, a resztę dla sąsiada
Czytelnicy o „Gazecie”: Jesteście „lokalni” i obiektywni. Z okazji 25. urodzin „Gazety Tczewskiej” wyruszyliśmy „w miasto”, by zapytać się Czytelników co sądzą o naszym tygodniku – „Gazecie Tczewskiej”. Chętnych do powiedzenia kilku słów nie musieliśmy długo szukać.

Okazało się, że w wielu wypadkach „Gazetę Tczewską” kupuje ktoś z rodziny, a następnie pozostali członkowie skwapliwie z tego korzystają. Najwięcej czytelników, co potwierdzają badania, mamy wśród osób powyżej 40 roku życia i jeszcze starszych. Nie znaczy to, że młodzież nas nie czyta. Dla niej jesteśmy cennym źródłem informacji, m.in. gdy chodzi o oferty pracy, wynajmu lub sprzedaży mieszkań. Często sięgają też po relacje z imprez i koncertów.

Nasze regionalne pismo
Ostatnio publikowaliśmy teksty związanych z tczewskimi targowiskami, w tym o Manhattanie na Suchostrzygach. Postanowiliśmy zapytać handlowców co sądzą o naszym tytule.
- Jestem zadowolona, że mamy „Gazetę Tczewską”. – powiedziała nam Jadwiga Chabowska. – To jest nasze regionalne pismo, które kupuję w kiosku. Zdarza się też, że mąż przynosi ją od pana, który pracuje w Wydawnictwie Pomorskim. Mamy ją co środę. Myślę, że ta gazeta dobrze oddaje życie naszego miasta i problemy tczewian, a także opisuje wsie i miasteczka naszego powiatu. To dobrze, że poruszacie problemy gmin. Myślę, że sam tytuł - „Gazeta Tczewska” nie powinien się zmieniać. Gdyby do tego doszło to myślę, że stracilibyście wielu czytelników. W zasadzie nic bym w gazecie nie zmieniała, taka jaka jest - podoba mi się. Czasem zdarzają się pomyłki w reklamie, ale zawsze reklamacja jest uwzględniana bezpłatnie.

Pamiętacie o zwykłych ludziach
Z drugiej strony Manhattanu swój kram ma Jerzy Brzózka, jak się okazało nasz wieloletni czytelnik. Pan Jerzy dał się poznać tczewianom jako handlarz warzywami od 1996 r. Okazuje  się, że najbardziej ceni on w „GT” bieżącą informację, taką jak np. wiadomości o inwestycjach, zwłaszcza tych które firmują tczewskie samorządy (remonty).
- Głównie interesują mnie tematy społeczne. Myślę, że gazeta dobrze oddaje problemy zwykłych ludzi i w sumie jest obiektywna. Polityką lokalną interesuję się trochę mniej, chociaż przydałyby się sylwetki znanych tczewskich postaci. Podoba mi się, że są strony gminne, dzięki temu możemy dowiedzieć się czegoś o naszych krajanach z innych części powiatu. Wielu tczewian ma przecież w regionie swoje rodziny. Niestety, chociaż staram się kupować „Tczewską”, nie zawsze robię to regularnie. Nie pozwala mi na to moja praca.
Pan Jerzy prawie nic by w gazecie nie zmieniał. Jak nam powiedział „znajduje w niej to, co mnie interesuje.”

Kontynuujcie tematy
- Wydaje mi się, że „Tczewska” jest graficznie trochę zbyt „szara” – mówi Teresa Szczepańska. - Przydałoby się więcej „efektów” przyciągających czytelników. Chciałabym też, aby dziennikarze częściej kontynuowali rozpoczęte tematy i niektóre bardziej rozszerzali. Myślę, że warto sprawdzać co dany temat przyniósł jego bohaterom, na ile zmieniła się opisana sytuacja. Podoba mi się, że są większe, problemowe artykuły i że piszecie o lokalnym sporcie. Dzięki stronom gminnym wiemy, co dzieje się „obok” nas. W mojej rodzinie oprócz mnie „GT” czyta zięć i córka. Teraz nadeszły takie czasy, że jak ktoś w rodzinie kupi jakiś tytuł, mówię nie tylko o waszym, to później cała rodzina się nim wymienia. Nie zauważyłam, by „Tczewską” kupowała określona grupa wiekowa. Czytają osoby starsze, dla których atrakcyjne jest, że wraz z gazetą otrzymują program TV, a pismo nie jest takie drogie. Niekiedy po tytuł sięgają też młodzi.
Zdaniem pani Szczepańskiej gazeta jest obiektywna i nie pisze pod prezydenta Tczewa, czy Radę Miejską...

Czytam was od deski do deski
Po chwili zapytujemy klienta jednego ze sklepów, który akurat wybrał się na zakupy. Okazało się, że natknęliśmy się na byłego zawodnika Wisły Tczew z lat 60. Często kupuje on „GT” w jednym z kiosków przy ul. Armii Krajowej.
- W „Tczewskiej” jest dużo dobrych artykułów – ocenił Mieczysław Szurgot. - Mimo, że jestem na rencie zdecydowanie nie odmawiam sobie kupna „GT” każdego tygodnia. – Najchętniej czytam materiały sportowe, ale interesują mnie też co dzieje się w Tczewie. Sprawdzam też co zdarzyło się w Pelplinie i całym powiecie. Zapoznaje się z prawie całą „GT”, czytam was od deski do deski. Ostatnio czytałem o dokuczliwym lokatorze z Wilczej. Czy można z tym coś zrobić? Zawartość i grafika jest według mnie w porządku.

Gazeta w centrum
Zdarza się, że Czytelnicy przychodzą do naszej redakcji. Tak było z panem Jerzym; opowiedział o swojej sprawie, a my zapytaliśmy go przy okazji co sądzi o „GT”.
- Macie plusy i minusy. Plusem jest fakt, że publikujecie dużo wiadomości o istotnych sprawach Tczewa. Podoba mi się też sport. Z kolei minus to czasem niepełna informacja, ale to zdarza się chyba w każdej gazecie. Ważne, że wasze pismo nie wychyla się ani za bardzo na prawo, ani na lewo.

Sonda: Jak oceniam „Gazetę Tczewską”?

Zenon Odya, prezydent Tczewa
- „Gazeta Tczewska” jest ewenementem na naszym rynku prasowym, zdominowanym przez kapitał niemiecki i norweski. W zasadzie wszystkie tytuły, które się u nas ukazały, zmieniły właściciela. Natomiast „GT” to był zawsze rodzimy tygodnik. Chcę podkreślić, że przy tak dużej konkurencji udało się gazecie utrzymać na rynku. Jeżeli „GT” obroniła swoją pozycję w takich warunkach, to oznacza że znalazła swoich czytelników i jest potrzebna naszej społeczności. Gdyby nie była obiektywna to czytelnicy, by jej nie czytali. „GT” dociera z informacją, gdy dzieją się rzeczy ciekawe i ważne. Ten tytuł przez lata wypracował pewien format. Pamiętam umieszczane w połowie strony wieści z ratusza, a potem inne formy współpracy. Myślę, że to współdziałanie można ocenić pozytywnie, choć zdarzały się okresy w którym „GT”, mówiąc potocznie „dokopywała” samorządowi. Rozumiem jednak, że intencje były dobre, a fakt że nie zawsze bohaterowie artykułów utożsamiają się z przedstawieniem ich sprawy uważam za rzecz normalną. W demokracji jest miejsce do przedstawiania różnych zdań i poglądów. Były okresy lepszej i gorszej współpracy, jednak „GT” odbieram pozytywnie. Zarówno, gdy chodzi o przedstawianie spraw miasta, jak i powiatu.

Kazimierz Smoliński, członek Rady Miejskiej Tczewa, wiceprezes Stoczni Gdynia
- W początkowym, podziemnym okresie „Gazeta Tczewska” była jedynym obiektywnym pismem na naszym terenie. Inne reprezentowały linię prorządową. Z kolei w latach 90. gazeta była jedyną przekazującą wiadomości lokalne, bardzo cenne dla mieszkańców. Jej sytuacja się pogorszyła, gdy „Dziennik Bałtycki” zaczął wydawać silne dodatki regionalne. Konkurencja z wielkimi koncernami stawiała Wydawnictwo Pomorskie w trudnym położeniu. Z jednej strony były duże koncerny, z drugiej małe wydawnictwa lokalne. W tym najtrudniejszym okresie „GT” potrafiła przekonać do siebie czytelników. Fakt, że „Dziennik Bałtycki” częściowo zrezygnował z dodatków regionalnych dowodzi, że „GT” się obroniła. Dobrym pomysłem „GT” było wprowadzenie stron gminnych, co oznaczało zdobycie dodatkowej niszy rynkowej. Rozwój gazety widzę w kierunku informacyjno-newsowym. Ukazywał się kiedyś dodatek „Wiadomości z ratusza”, warto by do tego wrócić. Przydałoby się więcej informacji samorządowych. Jestem od wielu lat czytelnikiem „GT” i chętnie do nią sięgam. Wiele lat współpracowałem z tym tytułem, udzielając czytelnikom porad prawnych.

Witold Sosnowski, starosta tczewski
- W latach 90. „Gazeta Tczewska” dobrze wykorzystywała szansę w postaci wolności słowa i braku cenzury. Wcześniej oficjalne pisma publikowały zgodnie z duchem epoki, a „GT” oferowała informację lokalną, często jakby drugą stronę medalu. Z czasem powstało Wydawnictwo Pomorskie skupiające kilka tytułów z różnych części woj. pomorskiego. Gdy na rynek wszedł „Dziennik Bałtycki”, sytuacja firmy pogorszyła się. Wydawało się, że „GT” upadnie, ale ten okres WP ma już chyba za sobą... Przez ostatnie 3-4 lata widać, że jej sytuacja się poprawiła. Gazeta odzyskała rynek i czytelników, dobrze przedstawia rzeczywistość. Jest na właściwej drodze, by powrócić do lat, gdy jej nakład wynosił ponad 10 tys. egzemplarzy. „GT”, podobnie jak telewizja, szuka tematów nośnych, dlatego często przedstawia skrajne opinie. Przydałoby się więcej dodatków. Staram się codziennie zapoznać z materiałami ukazującymi się w „GT”. Słyszałem przed paroma laty opinie o tym, że gazeta ma zbyt niski poziom, ale musimy pamiętać, że jest to pismo lokalne z bieżącą informacją i jak w każdym tytule zdarzają się potknięcia i błędy. Powinniśmy być zadowoleni, że mamy własną gazetę zajmującą się naszymi problemami.

Tadeusz Żmijewski, dyrektor tczewskiego Centrum Kultury i Sztuki
- Jestem przyzwyczajony do lokalnych mediów (prasy i telewizji). Co tydzień dostaje „Gazetę Tczewską” na biurko. W mieście wielkości Tczewa powinien istnieć ten rodzaj prasy, jaki niesie ze sobą „GT”. Jestem za tym, by ten tytuł zawierał dużo informacji o kulturze. Interesuje mnie to m.in. ze względu na to, że zajmuje się właśnie kulturą. Ale to nie znaczy, że nie czytam innych artykułów. Myślę, że warto zastanowić się nad umieszczaniem sylwetek osób decydujących o życiu Tczewa: artystów, samorządowców, honorowych obywateli miasta. Przydałby się stały dział opisujący historię Tczewa. Zawsze dobrze widziane są ciekawe dodatki, ale wiem, że to uzależnione jest od kosztów. Wydaje mi się, że „GT” jest trochę smutna wizualnie, mimo że jest to tytuł kolorowy.

Waldemar Pawlusek, przewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego
- Skoro „Gazeta Tczewska” obchodzi 25-lecie, to należy się szacunek dla tytułu i redaktorów, którzy go tworzyli i tworzą. Bo przez ostatnie lata wiele gazet nie wytrzymało presji rynku. Uważam, że „GT” jest potrzebna. W Zespole Szkół w Subkowach, gdzie jestem dyrektorem, chętnie ją prenumeruję. Zwłaszcza, że obecnie „Dziennik Bałtycki” ograniczył działalność regionalną. Dużym atutem jest fakt, iż „GT” ma zasięg powiatowy. Należy pogratulować podawania informacji z różnych gmin. Jeśli chodzi o moje spostrzeżenia... Warto, by pisząc o jakimś problemie pamiętać, aby zamieszczać rację dwóch stron. Jestem także politykiem i uważam, że należy poruszać problematykę obywatelską. Przydałoby się więcej wypowiedzi sołtysów. Mamy też coraz więcej organizacji pozarządowych,  przydałoby się wsparcie gazety dla tego sektora. Sądzę, że „GT” spełnia swoją informacyjną rolę.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie ***CLOSTERKELLERClosterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny styl, dzięki czemu zdecydowanie wyróżnia się od innych zespołów w pierwszej lidze polskiego rocka. Choć gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory (takie jak "Violette", "Cisza w jej domu", "Ogród półcieni" czy "Viridiana"), ma na koncie także przeboje, które na stałe wpisały się do kanonu polskiego rocka ("Władza", "Agnieszka", "Scarlett", "Na krawędzi", "W moim kraju" czy niezwykła ballada "Czas komety").Zespół jest nieprzerwanie bardzo aktywny koncertowo od ponad 30 lat, a jednak każdy ich koncert brzmi energetycznie i świeżo tak jakby czas o nich zapomniał. Nie inaczej będzie na trasie Abracadabra Tour 2024, podczas której zespół oprócz swoich największych przebojów zaprezentuje przedpremierowo próbkę materiału, który w przyszłości znajdzie się na kolejnym - jedenastym już - albumie studyjnym.***STATE OF MINDZespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. Muzyka zespołu to mikstura rockowo -metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży, malowanych dźwiękami instrumentów klawiszowych. Teksty zespołu poruszają tematy uniwersalne, takie jak poszukiwanie sensu, miłości, samotności i wewnętrznego odkrywania siebie, co w całości staje się podróżą przez różnorodne emocje, od euforycznych wzlotów po melancholijne i introspektywne momenty.Dzięki swojej charyzmie zespół na scenie tworzy atmosferę bliskości, zachowując jednocześnie intensywność rockowego koncer Closterkeller + State of Mind - koncert8 lutego 2025 godz. 19:00BILETY: Przedsprzedaż - 60 zł , w dniu koncertu - 70 zł /sprzedaż na bramce/https://www.biletomat.pl/.../closterkeller-state-of-mind.../Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.02.2025 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.02.2025 21:00
ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe 24-28 lutego 2025r.Zapraszamy na Artystyczne Ferie Zimowe z Centrum Kultury i Sztuki. Instruktorzy przgotowali atrakcyjne warsztaty dla dzieci. W tym roku ferie będą kręcić się wokół tematyki robotów, sztucznej inteligencji i morza możliwości oraz zagrożeń, jakie są z tym związane. Przenieście się z nami do przyszłości! Nie obędzie się bez zajęć Minecrafta.Zapraszamy w podróż, gdzie robot może być najlepszym przyjacielem – nie człowieka, ale sympatycznego psa, gdzie J@ś i M@łgosia będą musieli przeciwstawić się AI Jadze, a dzieciaki chodzą do szkoły z androidem. To wszystko znajdziecie w proponowanych przez nas filmach i spektaklu, oprócz tego zapraszam na warsztaty z druku 3D, minecrafta oraz zajęcia taneczne. Ci z Was, którzy lubią coś tworzyć będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Świat przyszłości – ludzie i roboty”.Na wszystkie zajęcia, filmy i spektakl obowiązują zapisy. START ZAPISÓW – 22 stycznia 2025r. godz. 10.00 Warsztaty taneczne Hip-Hop24 lutego 2025r. g.11.00, g.12.00, g.13.00Zapraszamy wszystkie dzieci na energiczne i pełne rytmu warsztaty hip-hopowe! To doskonała okazja, aby w czasie ferii zimowych nauczyć się nowych ruchów, poznać kulturę hip-hopu i spędzić czas w kreatywnej atmosferze.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 do 17 latLiczba uczestników : 20 osób w grupieMiejsce: Sala taneczna na tarasieWstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757  Warsztaty Minecraft25 – 28 lutego 2025r. g.15.00, g.16.00, g.17.00, g.18.00Uczestnicy warsztatów Minecraft oprócz szeregu wyzwań związanych z korzystaniem z bloków komend będą mogli podjąć zdrową rywalizację w przeróżnych konkurencjach, w których przewodnim motywem będą roboty. Konieczna jest umiejętność czytania i pisania, ponieważ duży nacisk położymy na programowanie bloków.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 lat do 17 latLiczba uczestników :  6 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów- Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757 „J@ś i M@łgosi@”– spektakl dla dzieci /Teatr Czwarte Miasto26 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 10 złAutorska wersja bajki na motywach braci Grimm. Las oraz słodycze z klasycznej wersji zastąpione zostały zagrożeniami cyfrowymi. Zanurzając się w świat internetu Jaś i Małgosia będą musieli stawić czoła wyzwaniom i korzystając z pomocy mieszkańców cyber świata odnaleźć wiedźmę AI Jagę - sztuczną inteligencję, z którą będą musieli się zmierzyć. Czy uda im się wrócić bezpiecznie do realnego świata? Czy możliwe jest znalezienie przyjaźni w cyfrowym świecie? Tego właśnie dowiecie się z Naszej autorskiej bajki J@ś i M@łgosi@. Serdecznie zapraszamy na pełen przygód spektakl teatralny wykorzystujący nowe media i poruszający tematy zagrożeń płynących z Internetu.  Scenariusz: Piotr Srebrowski, Martyna JanczewskaReżyseria: Piotr SrebrowskiObsada: Martyna Janczewska, Jakub PiprowskiMuzyka: Sówka SowińskaProjekt lalek Jasia i Małgosi: Olga Ryl-KrystianowskaWideo: Łukasz Rat CzerwińskiObrazy: Beniamin Straszewski Spektakl lalkowy przeznaczony dla dzieci od 6 lat.Czas trwania spektaklu: 45min + rozmowa z widzami (60min)Zapisy na spektakl – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Pies i robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 zł Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.Jak się skończy ta przygoda?„Pies i robot” reż. Pablo Bergerkraj produkcji Hiszpania/Francja 2023gatunek animowanyczas trwania 102 mindystrybucja w Polsce: Best Film COKategoria wiekowa od 9 lat. Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Mój brat robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 11.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 złŚwiat się zmienił. Niedawno zażegnano kryzys klimatyczny, więc wszystko jest ekologiczne i zrównoważone. Ludzie mają osobistych asystentów, humanoidalne androidy. 12-letnia Alberte dostaje na urodziny najnowszy model robota. Konrad wygląda i zachowuje się jak człowiek. Jest o wiele lepszy od poprzedniej wersji, która wyglądem bardziej przypominała misia. Wszyscy zazdroszczą jej nowego modelu. Popularność Alberte w szkole rośnie, a ona coraz bardziej zbliża się do Konrada. Ale czy można przyjaźnić się z robotem, nawet gdy wygląda jak człowiek?„Mój brat robot” reż. Frederik NørgaardProdukcja: DaniaCzas trwania: 84 minKategoria wiekowa 10+ Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 Warsztaty RoboLab: Druk 3D i Lego27 – 28  lutego 2025r. g. 9.00, g. 11.00, g.13.00Zapraszamy na fascynujące warsztaty, podczas których połączymy magię nowoczesnych technologii z kreatywnością i nauką! Nasze zajęcia to idealne miejsce dla młodych inżynierów i wynalazców, którzy chcą odkryć  robotyki oraz możliwości, jakie daje druk 3D.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 6 do 15 latLiczba uczestników: 5 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów - Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757   „Świat przyszłości – ludzie i roboty”  - konkurs plastycznySerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznympt. „Świat przyszłości – ludzie i roboty”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych z  Powiatu Tczewskiego.Tematem konkursu jest Świat przyszłości – ludzie i roboty. Uczestnicy konkursu wyobraźcie sobie i namalujcie świat przyszłości, w którym funkcjonują roboty i ludzie.Przedstawcie świat, w jakim chcielibyście żyć. – zachęca Marta KrynickaW konkursie należy stworzyć pracę plastyczną w formacie A3przy wykorzystaniu następujących technik do wyboru:rysunek, praca malarska kolaż (stworzony z wyłączeniem ziaren i plasteliny).Każda praca powinna być opisana: Imię i nazwisko uczestnika, , Kategoria: klasy 1-3 lub klasy 4-6, nazwa szkoły, kontakt telefoniczny do opiekuna lub nauczycielaPrace należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w nieprzekraczalnym terminie do 2 marca 2025.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 marca 2025. Wyniki konkursu dostępne będą na stronie www.ckis.tczew.pl i Facebooku CKiS. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe. REGULAMIN dostępny jest na stronie internetowej CKiS.Informacji o konkursie udziela: Marta Krynicka, tel. 535-368-105, e-mail [email protected] Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.02.2025 09:44 – Data zakończenia wydarzenia: 27.02.2025 13:00
ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki Chciałbyś wziąć ptasznika do ręki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie? Przyjdź na Wystawę Pająków w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zabierz swoje pociechy, przyjaciół lub drugą połówkę i zrealizujcie wspólnie to marzenie!WYSTAWA PAJĄKÓW I SKORPIONÓW18.02 - 2.03.2025 godz. 10.00 - 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: od 20 złTermin wystawy: od 18 lutego do 2 marca 2025Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00Odwiedź Wystawę Pająków i zobacz na żywo:legendarne CZARNE WDOWY (Latrodectus sp.) - jedne z NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH pająków na Ziemi,Theraphosa stirmi - jednego z NAJWIĘKSZYCH pająków na świecie,skorpiony, które zmieniają swój kolor pod wpływem... światła UV!Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie na Ciebie czekają!Na Wystawie Pająków będziesz mieć możliwość wzięcia ptasznika na ręce i szansę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia!O każdej pełnej godzinie, prowadzone są także fascynujące prelekcje, z których dowiesz się więcej na temat interesujących Cię gatunków pajęczaków. Prelegenci Wystawy Pająków opowiadają o nich z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Dzięki ich słowom szybko pozbędziesz się arachnofobii i zapragniesz potrzymać ptasznika na ręce! Cennik biletów:normalny: 24 złulgowy: 20 złwycieczki szkolne: 16 zł (minimalnie 10 osób)rodzinny: 68 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),dzieci w wieku do 4 lat - wejście GRATIS (nie dotyczy grup zorganizowanych).Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (akceptujemy płatność kartą) oraz online na stronie: https://www.wystawapajakow.pl/aktualne-wystawy/Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacje dla grup zorganizowanych: tel. +48 780 758 476, e-mail: [email protected]Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.02.2025 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 02.03.2025 18:00
Reklama
Reklama