Reklama
czwartek, 6 lutego 2025 13:04
Reklama

Kto zostanie Tczewianinem Roku 2007?

TCZEW. Jeszcze do 5 stycznia można składać propozycje kandydatur do tytułu Tczewianin Roku 2007. Jedną z kandydatek jest bohaterka Big Brother.
Kto zostanie Tczewianinem Roku 2007?
O istocie tego tytułu, o tym do czego zobowiązuje oraz kto w minionym roku najbardziej sobie na niego zasłużył, rozmawialiśmy z tymi, którzy Tczewianami Roku zostali wybrani w minionych latach.
Józef Golicki, Robert Turło i Krzysztof Szlagowski. Każdy z nich przyczynił się do promocji miasta oraz do jego rozwoju kulturalnego. Józef Golicki to animator kultury oraz autor książek z cyklu „Album tczewski”. Robert Turło to twórca znanych animacji, a Krzysztof Szlagowski, na co dzień naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, jest swoistym „ambasadorem” naszego miasta za granicą.
Nie wiesz czyją kandydaturę zgłosić do nagrody Tczewianina Roku za 2007 rok? Być może w dokonaniu wyboru pomogą Ci przedstawieni wyżej panowie.

Wzór Tczewianina Roku
„Nasz kolega bez reszty poświęcił się działalności służącej dobru Tczewa, będąc często bezkompromisowym orędownikiem nowatorskich rozwiązań organizacyjnych i przedsięwzięć z zakresu szeroko pojętej kultury” - pisali w swoim uzasadnieniu wnioskodawcy, wg których Józef Golicki był najlepszym kandydatem na Tczewianina Roku 2006. Konkrety? Czytamy o nich w dalszej części wniosku: „(…) w mijającym roku Józef Golicki opublikował swoją szóstą z książkę z cyklu ‘Album Tczewski’ pt.: ‘Początek i Koniec’, zorganizował V Festiwal Grzegorza Ciechowskiego wraz z I Ogólnopolskim Konkursem Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, doprowadził do powstania Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury, przygotował wystawę retrospektywną znakomitego tczewskiego twórcy malarstwa naiwnego Bogdana Lesińskiego, zainicjował (…) Ogólnopolski Przegląd Małych Form ‘Teatralia’”.
Lista zasług ciągnie się przez kolejną stronę. Nie mamy wątpliwości, że mamy do czynienia z prawdziwym Tczewianinem Roku. Sam laureat zaznacza, że absolutnie nie zaprzątał sobie głowy nagrodą, ponieważ był już zajęty kolejnymi swoimi projektami. „Przypadkowymi bohaterami” zostali także Krzysztof Szlagowski oraz Robert Turło.

Wypromowali miasto za granicą
- Jedną z moich filmowych bajek zauważono i doceniono na kilku ważnych festiwalach filmów animowanych - tłumaczy Robert Turło. - Najważniejszym wyróżnieniem był Światowy Złoty Medal na New York Festivals. To zostało dostrzeżone w Tczewie.
Artysta, wybrany Tczewianinem Roku 2005, nie spodziewał się takiego wyróżnienia:
- Sądzę, że o taki tytuł się nie walczy. Wszyscy, którzy go otrzymali, po prostu dobrze i godnie zajmowali się swoją pracą, realizowali swoje pasje w taki sposób, że służyło to przy okazji naszemu miastu. Wątpię, żeby którykolwiek z laureatów robił to dla tytułu.
Tezę Roberta Turło potwierdza Krzysztof Szlagowski, zdobywca tytułu za rok 2004 za nietypową promocję miasta za granicą.
- Nikt do tej pory nie promował Tczewa jadąc rowerem - zwrócił uwagę.
„Z Tczewa wszędzie blisko” - pod takim hasłem wyruszył na wyprawę do miasta partnerskiego Beauvais pod Paryżem (odwiedzając po drodze inne miasto partnerskie, Wittem w Niemczech). Osiągnięcie to zostało zauważone przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej.
- Nie interesowałem się tym, ale z tego co mi wiadomo, to właśnie oni zgłosili wniosek - twierdzi Szlagowski. - Poza tym gdybym ten konkretny wyjazd miał traktować jako okazję do zdobycia tytułu, powinienem na nim poprzestać. A ja trzymam się pomysłu i dalej odwiedzam nasze miasta partnerskie. To moja misja, z której chcę się wywiązać.

Ta nagroda niczego nie zmienia
Czy nagroda Tczewianina Roku zobowiązuje? Na pewno, ale…
- Czuję się tczewianinem niezależnie od tytułu - zaznacza Robert Turło. - Cieszę się, że jako tczewianin mogę pracować i istnieć zawodowo poza miastem działając ku jego chwale. Oczywiście tytuł ten motywuje, tak jak każde wyróżnienie. Potwierdza właściwy wybór drogi.
Józef Golicki twierdzi, że jest nieco inaczej.
- Ta nagroda niczego nie zmienia. Nie mobilizuje do dalszego działania. Każdy, kto posiada jakiekolwiek zamiłowanie, pasję, hobby, poświęca im swój czas, energię i często niemałe środki finansowe. Swoje zainteresowania realizujemy nie dla zaszczytów, ale z wewnętrznej potrzeby. Tak się złożyło, że moją pasją stało się przede wszystkim moje miasto. Moje publikacje, inicjatywy, konkretne działania mają na celu ochronienie, aby nie odeszło w zapomnienie to wszystko, co świadczy o tożsamości Tczewa, jego wyjątkowości i niepowtarzalności. Wszak nasza tradycja, kultura, to zbiorowy, trwały dorobek wielu pokoleń, a nie przyzwyczajenie czy mniemanie osobiste pojedynczych osób.
Tym, który także ma na uwadze dobre imię miasta, jest Krzysztof Szlagowski.
- Promocja Tczewa za granicą jest ideą przewodnią moich wypraw. Zupełnie inaczej traktuje się partnerów, którzy przyjeżdżają w garniturach, a inaczej tych, którzy docierają na miejsce jako turyści.

Rachunek sumienia za miniony
Chcąc sprawdzić, czy po uzyskaniu tytuły nasi Tczewianie Roku nie spoczęli na laurach, zadaliśmy im pytanie czy w minionym roku dokonali czegokolwiek, co mogłoby nominować do kolejnej takiej nagrody. Głos oddajemy Józefowi Golickiemu, dla którego - jak zaznacza - rok 2007 był szczególnym okresem w jego życiu.
- Z powodu długotrwałych kłopotów zdrowotnych od połowy marca do sierpnia przebywałem na zwolnieniu lekarskim. Choroba uniemożliwiła mi w pełni zrealizować zakładane przeze mnie plany. Całe szczęście, że ten zdrowa się poprawił i mogłem przygotować VI Festiwal Grzegorza Ciechowskiego (…). Zakończyłem również wielomiesięczne prace nad siódmą pozycją z cyklu „Album Tczewskie”. Książka „Tczewskie mosty przez Wisłę - 150 lat historii” cieszy się sporym zainteresowaniem w kraju i poza granicami Polski.
Zapytany o to samo Krzysztof Szlagowski odpowiada krótko: „Niczego nie robię z myślą o nagrodzie”.
- Strasznie niezręcznie jest mi się wypowiadać na własny temat. Jednak biorąc pod uwagę jakie są zasady przyznania nagrody, to żadnymi szczególnymi wyczynami raczej nie mogę się poszczycić.
Robert Turło natomiast ma na swoim koncie wyreżyserowanie w Poznaniu serialu dla dzieci, ale…
- Na razie nigdzie go nie wyróżniono, więc i w Tczewie o tym nie wiedzą - śmieje się.

Obustronne zobowiązanie
Na ile istotny jest tytuł Tczewianina Roku w oczach tych, którzy go już zdobyli? Czym dla nich jest? Jakie ma dla nich znaczenie?
- Tczewianin Roku jest jednym z trzech najważniejszych wyróżnień, jakie można uzyskać w obrębie miasta - uważa Krzysztof Szlagowski. - Jeśli ktoś zasłużył sobie na jedno z nich, może mieć świadomość, że już na stałe wpisuje się w historię miasta.
Szlagowski ma rację, jednak Robert Turło zwraca uwagę na inną kwestię.
- Jednak dlaczego tytuł ten nie przekłada się na współpracę z miastem? Ja co prawda działam daleko poza Tczewem, jednak kiedy przypominam sobie zeszłoroczne wyróżnienie Józefa Golickiego, mam mieszane uczucia (…). Wiele ze swoich przedsięwzięć realizował on bez albo przy minimalnej pomocy naszego miasta. Widzę, że nasi decydenci nie mają na Golickiego pomysłu. Uważam, że wyróżnienie go to ważna rzecz, ale stworzenie pola do działań dla kogoś tak twórczego i aktywnego, przy tym prawdziwego fachowca, byłoby dopiero właściwym działaniem naszych włodarzy. Uważam, że tytuł Tczewianina Roku powinien być nie tylko zobowiązujący dla tych, którzy go otrzymują, ale także dla tych, którzy decydują się go przyznać.
Zdanie samego Józefa Golickiego jest podobne.
- Nazwa wyróżnienia wskazywałaby, że jest to bardzo ważny tytuł - mówi, a my już wiemy, że za chwilę pojawił się „ale”. - Ale czy tak jest w rzeczywistości? Chyba nie. Wydaje się, że brakuje sensownej promocji dokonań wyróżnionych i zainteresowania ich aktualnymi przedsięwzięciami. Kolejne interesujące pomysły nagrodzonych z wielkim trudem znajdują akceptację i pomoc.

Wendt czy Wenta? A może Petka?
Są z nich dumni, czy nie są - oni Tczewianami Roku już zostali. Kto zostanie odznaczony tytułem za rok 2007? Przekonamy się już za miesiąc, 30 stycznia. Pamiętajcie, że do 5 stycznia wciąż można składać wnioski (szczegóły w ramce). Nie wiesz na kogo? Spytajmy komu przyznaliby nagrodę bohaterowie naszego tekstu.
- Jeden z najlepszych saksofonistów jazzowych, Adam Wendt, obchodził niedawno swój jubileusz - wskazuje Robert Turło. - To tczewianin, który od 30 lat gra z najlepszymi na całym świecie. Mieszka tutaj, razem z nami. Znajduje czas także dla naszego miasta. Albo: jeszcze raz Józefowi Golickiemu. Może miasto uświadomiłoby sobie, że poza jednorazowym wyróżnieniem, ważne jest także korzystanie z potencjału pomysłów, energii i umiejętności takich ludzi.
Krzysztof Szlagowski wskazuje Sebastiana Wentę, który w minionym roku zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata Strong Man w Los Angeles.
- Jedynym szkopułem jest to, że nie mieszka on już w Tczewie. Nie miał też herbu Tczewa na kostiumie, ale sam fakt, że był z nim związany i że w jakiś sposób promuje nasze miasto mógłby stanowić podstawą do jego kandydatury.
Adam Wendt, Sebastian Wenta czy może ponownie Józef Golicki? A może Zofia Petka, która dzielnie reprezentowała nasze miasto w programie Big Brother? Możecie zgłosić kogo chcecie, jednak pamiętajcie, że ostateczną decyzję podejmuje prezydent miasta.

Za wybitne osiągnięcia i zasługi
Nagroda Tczewianina Roku została ustanowiona w 1996 r.; jest przyznawana za wybitne osiągnięcia i zasługi dla Tczewa i jego mieszkańców. Nagrodę i wyróżnienia przyznaje prezydent raz w roku, za rok poprzedni. Wręczenie następuje podczas uroczystości Dnia Tczewa 30 stycznia.
Do nagrody i wyróżnień mogą być zgłaszane osoby fizyczne, które uzyskały szczególnie znaczące osiągnięcia, mające znaczenie dla miasta lub jego mieszkańców, a w szczególności:
- przyczyniły się do promocji osiągnięć miasta Tczewa w kraju lub za granicą;
- przyczyniły się do rozwoju społecznego, gospodarczego lub kulturalnego miasta;
- przysporzyły miastu korzyści materialnych i duchowych.
Kandydatów mogą zgłaszać stowarzyszenia, organizacje społeczne, kombatanckie lub polityczne oraz grupy mieszkańców (co najmniej 20 osób), a także Rada Miejska.
Liczbę wyróżnień oraz wysokość nagrody ustala corocznie prezydent Tczewa.
Do tej pory tytuł Tczewianina Roku otrzymali: Iwona Malmur, Urszula Giełdon, Tadeusz Abt, Jan Rogowski, Jerzy Kubicki, Henryk Mielewczyk, Krzysztof Bonikowski, Krzysztof Szlagowski, Robert Turło, Józef Golicki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie ***CLOSTERKELLERClosterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny styl, dzięki czemu zdecydowanie wyróżnia się od innych zespołów w pierwszej lidze polskiego rocka. Choć gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory (takie jak "Violette", "Cisza w jej domu", "Ogród półcieni" czy "Viridiana"), ma na koncie także przeboje, które na stałe wpisały się do kanonu polskiego rocka ("Władza", "Agnieszka", "Scarlett", "Na krawędzi", "W moim kraju" czy niezwykła ballada "Czas komety").Zespół jest nieprzerwanie bardzo aktywny koncertowo od ponad 30 lat, a jednak każdy ich koncert brzmi energetycznie i świeżo tak jakby czas o nich zapomniał. Nie inaczej będzie na trasie Abracadabra Tour 2024, podczas której zespół oprócz swoich największych przebojów zaprezentuje przedpremierowo próbkę materiału, który w przyszłości znajdzie się na kolejnym - jedenastym już - albumie studyjnym.***STATE OF MINDZespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. Muzyka zespołu to mikstura rockowo -metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży, malowanych dźwiękami instrumentów klawiszowych. Teksty zespołu poruszają tematy uniwersalne, takie jak poszukiwanie sensu, miłości, samotności i wewnętrznego odkrywania siebie, co w całości staje się podróżą przez różnorodne emocje, od euforycznych wzlotów po melancholijne i introspektywne momenty.Dzięki swojej charyzmie zespół na scenie tworzy atmosferę bliskości, zachowując jednocześnie intensywność rockowego koncer Closterkeller + State of Mind - koncert8 lutego 2025 godz. 19:00BILETY: Przedsprzedaż - 60 zł , w dniu koncertu - 70 zł /sprzedaż na bramce/https://www.biletomat.pl/.../closterkeller-state-of-mind.../Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.02.2025 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.02.2025 21:00
ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe 24-28 lutego 2025r.Zapraszamy na Artystyczne Ferie Zimowe z Centrum Kultury i Sztuki. Instruktorzy przgotowali atrakcyjne warsztaty dla dzieci. W tym roku ferie będą kręcić się wokół tematyki robotów, sztucznej inteligencji i morza możliwości oraz zagrożeń, jakie są z tym związane. Przenieście się z nami do przyszłości! Nie obędzie się bez zajęć Minecrafta.Zapraszamy w podróż, gdzie robot może być najlepszym przyjacielem – nie człowieka, ale sympatycznego psa, gdzie J@ś i M@łgosia będą musieli przeciwstawić się AI Jadze, a dzieciaki chodzą do szkoły z androidem. To wszystko znajdziecie w proponowanych przez nas filmach i spektaklu, oprócz tego zapraszam na warsztaty z druku 3D, minecrafta oraz zajęcia taneczne. Ci z Was, którzy lubią coś tworzyć będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Świat przyszłości – ludzie i roboty”.Na wszystkie zajęcia, filmy i spektakl obowiązują zapisy. START ZAPISÓW – 22 stycznia 2025r. godz. 10.00 Warsztaty taneczne Hip-Hop24 lutego 2025r. g.11.00, g.12.00, g.13.00Zapraszamy wszystkie dzieci na energiczne i pełne rytmu warsztaty hip-hopowe! To doskonała okazja, aby w czasie ferii zimowych nauczyć się nowych ruchów, poznać kulturę hip-hopu i spędzić czas w kreatywnej atmosferze.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 do 17 latLiczba uczestników : 20 osób w grupieMiejsce: Sala taneczna na tarasieWstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757  Warsztaty Minecraft25 – 28 lutego 2025r. g.15.00, g.16.00, g.17.00, g.18.00Uczestnicy warsztatów Minecraft oprócz szeregu wyzwań związanych z korzystaniem z bloków komend będą mogli podjąć zdrową rywalizację w przeróżnych konkurencjach, w których przewodnim motywem będą roboty. Konieczna jest umiejętność czytania i pisania, ponieważ duży nacisk położymy na programowanie bloków.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 lat do 17 latLiczba uczestników :  6 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów- Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757 „J@ś i M@łgosi@”– spektakl dla dzieci /Teatr Czwarte Miasto26 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 10 złAutorska wersja bajki na motywach braci Grimm. Las oraz słodycze z klasycznej wersji zastąpione zostały zagrożeniami cyfrowymi. Zanurzając się w świat internetu Jaś i Małgosia będą musieli stawić czoła wyzwaniom i korzystając z pomocy mieszkańców cyber świata odnaleźć wiedźmę AI Jagę - sztuczną inteligencję, z którą będą musieli się zmierzyć. Czy uda im się wrócić bezpiecznie do realnego świata? Czy możliwe jest znalezienie przyjaźni w cyfrowym świecie? Tego właśnie dowiecie się z Naszej autorskiej bajki J@ś i M@łgosi@. Serdecznie zapraszamy na pełen przygód spektakl teatralny wykorzystujący nowe media i poruszający tematy zagrożeń płynących z Internetu.  Scenariusz: Piotr Srebrowski, Martyna JanczewskaReżyseria: Piotr SrebrowskiObsada: Martyna Janczewska, Jakub PiprowskiMuzyka: Sówka SowińskaProjekt lalek Jasia i Małgosi: Olga Ryl-KrystianowskaWideo: Łukasz Rat CzerwińskiObrazy: Beniamin Straszewski Spektakl lalkowy przeznaczony dla dzieci od 6 lat.Czas trwania spektaklu: 45min + rozmowa z widzami (60min)Zapisy na spektakl – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Pies i robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 zł Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.Jak się skończy ta przygoda?„Pies i robot” reż. Pablo Bergerkraj produkcji Hiszpania/Francja 2023gatunek animowanyczas trwania 102 mindystrybucja w Polsce: Best Film COKategoria wiekowa od 9 lat. Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Mój brat robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 11.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 złŚwiat się zmienił. Niedawno zażegnano kryzys klimatyczny, więc wszystko jest ekologiczne i zrównoważone. Ludzie mają osobistych asystentów, humanoidalne androidy. 12-letnia Alberte dostaje na urodziny najnowszy model robota. Konrad wygląda i zachowuje się jak człowiek. Jest o wiele lepszy od poprzedniej wersji, która wyglądem bardziej przypominała misia. Wszyscy zazdroszczą jej nowego modelu. Popularność Alberte w szkole rośnie, a ona coraz bardziej zbliża się do Konrada. Ale czy można przyjaźnić się z robotem, nawet gdy wygląda jak człowiek?„Mój brat robot” reż. Frederik NørgaardProdukcja: DaniaCzas trwania: 84 minKategoria wiekowa 10+ Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 Warsztaty RoboLab: Druk 3D i Lego27 – 28  lutego 2025r. g. 9.00, g. 11.00, g.13.00Zapraszamy na fascynujące warsztaty, podczas których połączymy magię nowoczesnych technologii z kreatywnością i nauką! Nasze zajęcia to idealne miejsce dla młodych inżynierów i wynalazców, którzy chcą odkryć  robotyki oraz możliwości, jakie daje druk 3D.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 6 do 15 latLiczba uczestników: 5 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów - Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757   „Świat przyszłości – ludzie i roboty”  - konkurs plastycznySerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznympt. „Świat przyszłości – ludzie i roboty”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych z  Powiatu Tczewskiego.Tematem konkursu jest Świat przyszłości – ludzie i roboty. Uczestnicy konkursu wyobraźcie sobie i namalujcie świat przyszłości, w którym funkcjonują roboty i ludzie.Przedstawcie świat, w jakim chcielibyście żyć. – zachęca Marta KrynickaW konkursie należy stworzyć pracę plastyczną w formacie A3przy wykorzystaniu następujących technik do wyboru:rysunek, praca malarska kolaż (stworzony z wyłączeniem ziaren i plasteliny).Każda praca powinna być opisana: Imię i nazwisko uczestnika, , Kategoria: klasy 1-3 lub klasy 4-6, nazwa szkoły, kontakt telefoniczny do opiekuna lub nauczycielaPrace należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w nieprzekraczalnym terminie do 2 marca 2025.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 marca 2025. Wyniki konkursu dostępne będą na stronie www.ckis.tczew.pl i Facebooku CKiS. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe. REGULAMIN dostępny jest na stronie internetowej CKiS.Informacji o konkursie udziela: Marta Krynicka, tel. 535-368-105, e-mail [email protected] Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.02.2025 09:44 – Data zakończenia wydarzenia: 27.02.2025 13:00
ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki Chciałbyś wziąć ptasznika do ręki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie? Przyjdź na Wystawę Pająków w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zabierz swoje pociechy, przyjaciół lub drugą połówkę i zrealizujcie wspólnie to marzenie!WYSTAWA PAJĄKÓW I SKORPIONÓW18.02 - 2.03.2025 godz. 10.00 - 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: od 20 złTermin wystawy: od 18 lutego do 2 marca 2025Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00Odwiedź Wystawę Pająków i zobacz na żywo:legendarne CZARNE WDOWY (Latrodectus sp.) - jedne z NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH pająków na Ziemi,Theraphosa stirmi - jednego z NAJWIĘKSZYCH pająków na świecie,skorpiony, które zmieniają swój kolor pod wpływem... światła UV!Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie na Ciebie czekają!Na Wystawie Pająków będziesz mieć możliwość wzięcia ptasznika na ręce i szansę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia!O każdej pełnej godzinie, prowadzone są także fascynujące prelekcje, z których dowiesz się więcej na temat interesujących Cię gatunków pajęczaków. Prelegenci Wystawy Pająków opowiadają o nich z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Dzięki ich słowom szybko pozbędziesz się arachnofobii i zapragniesz potrzymać ptasznika na ręce! Cennik biletów:normalny: 24 złulgowy: 20 złwycieczki szkolne: 16 zł (minimalnie 10 osób)rodzinny: 68 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),dzieci w wieku do 4 lat - wejście GRATIS (nie dotyczy grup zorganizowanych).Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (akceptujemy płatność kartą) oraz online na stronie: https://www.wystawapajakow.pl/aktualne-wystawy/Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacje dla grup zorganizowanych: tel. +48 780 758 476, e-mail: [email protected]Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.02.2025 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 02.03.2025 18:00
Reklama
Reklama