Reklama
czwartek, 6 lutego 2025 04:52
Reklama

Znajdź miejsce na scenie swojego życia

TCZEW. - Alkohol i narkotyki nie są problemem - taką tezę postawili gospodarze Powiatowych Dni Profilaktyki Szkolnej w Tczewie. - Problemem jest natomiast to, że młodzież po nie sięga.
Znajdź miejsce na scenie swojego życia
Co zrobić, aby przestała? Odpowiedzieć na to pytanie próbowali uczestnicy imprezy, na którą złożyły się: I Powiatowy Przegląd Szkolnych Sztuk Teatralnych (zorganizowany w Centrum Kultury i Sztuki), a także obchody Dni Profilaktyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Teatralna terapia
„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają” - takie motto przyświecało I Powiatowemu Przeglądowi Szkolnych Sztuk Teatralnych. Myśl Williama Shakespeara można jednak rozwinąć: ludzie na co dzień grają w sztuce, którą pisze im życie. Będąc aktorami własnego losu odgrywają powierzone im role, poruszają się po scenie swojej codzienności oraz wypowiadają określone kwestie. Do dyspozycji mają także rekwizyty, które w ich prywatnym przedstawieniu odgrywają wielką rolę. Organizatorzy Dni Profilaktyki, właśnie poprzez teatr, postanowili przestrzec szkolną młodzież, aby ich rekwizytami powszedniego użytku nie stały się pewnego dnia strzykawka i butelka. Tak narodził się pomysł na Przegląd.
- Każda szkoła ponadgimnazjalna, w ramach realizacji własnych programów profilaktycznych, tworzy i organizuje zajęcia z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki przemocy i uzależnień - tłumaczyła pedagog szkolny I LO Ewa Makowska. - Często takie zajęcia mają formę teatralną. Są okazją do bezpośredniego kontaktu uczniów ze sztuką, do rozbudzenia ich wrażliwości artystycznej, doświadczenia aktorstwa, praktycznego ćwiczenia panowania nad swoim ciałem i emocjami. Dla wielu są też pierwszą okazją do zaprezentowania się na scenie przed publicznością. Bardzo ważnym elementem takich zajęć jest praktyczna forma wypowiedzi uczniów o problemach ich własnym językiem.

128 aktorów o skutkach brania
- Dzisiejsze spotkanie jest dowodem na to, że troska i dążenia władz powiatowych i przedstawicieli oświaty w kierunku profilaktyki i propagowanie zdrowego trybu życia, dają się doskonale połączyć z pasją młodych ludzi, z ich chęcią pokazania się na scenie - powiedziała Jadwiga Andrzejewska, dyrektor I LO. - Dziś oba dążenia udało się ze sobą połączyć, a to duże osiągnięcie.
Do konkursu na sztukę teatralną dotyczącą przemocy i uzależnień zgłosiło się 10 szkół ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego: z Tczewa, Pelplina i Gniewu. Organizatorzy podają, że przez scenę przewinęło się tego dnia aż 128 aktorów! Wszyscy to młodzi ludzie, podatni jak nikt inny na niebezpieczeństwa związane z przemocą, chorobami i nałogami.
- Problemy związane z narkotykami i alkoholizmem dotyczą, niestety, nie tylko osób dorosłych, ale coraz częściej także dzieci i młodzieży - zauważył starosta tczewski Witold Sosnowski, który objął honorowy patronat nad imprezą.
Oprócz przedstawicieli starostwa i grona pedagogicznego, poczynaniom młodych artystów przyglądało się jury w składzie: Wojciech Wanke (naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego), Alicja Mian (Kierownik Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Starostwa), Grażyna Antczak (wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Tczewie), Anna Siudem-Kopka (koordynator działalności kulturalnej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie) oraz Kataryna Ramotowska (Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Tczewie). Oceniali oni zgodność sztuki teatralnej z zakresem tematycznym regulaminu, wartości artystyczne spektaklu oraz trafność argumentacji w promocji zdrowia.

Popłynęły łzy
Kto spodobał się jurorom najbardziej? Pierwszą nagrodą wywalczył Zespół Szkół Odzieżowych i Budowlanych za spektakl „Czy tak musiało się stać?”
- Przedstawienie opowiada o dziewczynie, która pod wpływem problemów rodzinnych i wewnętrznej pustki zaczyna brać narkotyki - mówiła Adriana Lewandowska, jedna z członkiń zwycięskiej grupy. - Po raz pierwszy widzimy ją, kiedy za namową dilerów bierze, aby poradzić sobie z dręczącymi ją problemami. Na końcu umiera. Przedstawienie kończy symboliczna scena, w której aktorzy grający dilerów zdejmują z rąk białe rękawiczki i rzucają je na ciało bohaterki, wyrzekają się swojej winy.
Choć wg jurorów na pierwsze miejsce najbardziej zasłużyła sobie grupa ZSOiB, pozostałe także bardzo się spodobały.
- Wasze przedstawienia wzruszyły nas, wywołały chwile zadumy, a z niektórych wycisnęły kilka łez - przyznał przewodniczący jury Wojciech Wanke. - Dzisiejszego dnia mogliśmy podziwiać bardzo dużą różnorodność wyrazu artystycznego: grę aktorską, śpiew, taniec… Bardzo nam się to podobało. Przy każdym z wystąpień robiłem notatki: włos jeży się na głowie, widać życzliwość, widać zwyczajność, dużą wymowę, dużą metaforę itp.

Czas zburzyć Wieżę Babel
Poranek z teatrem zainaugurowała grupa uczniów z pelplińskiego Collegium Marianum, która korzystając z pomysłowej scenografii przedstawiła losy Wieży Babel oraz jej budowniczych.
- Księga Rodzaju w raptem sześciu wierszach wspomina o Wieży Babel - przypomniał widzom ks. Andrzej Szopiński, opiekun grupy. - Ten krótki tekst jest jednak zarazem pełen treści. Otóż w czasach kiedy ludzkość była jednością, nadszedł moment kiedy człowiek postanowił dosięgnąć nieba, być równym Bogu. Nie udało się.
Ks. Szopiński, jeden z prefektów Collegium Marianum, stwierdził, że biblijna wieża Babel to nie historyjka sprzed kilku tysięcy lat, a uniwersalna opowieść.
- Opowiada o współczesności, o czasach, w których budujemy między sobą mury, kiedy wzrasta agresja, kiedy nie ma jedności, pojawia się przemoc, narkotyk, uzależnienie… - wymieniał. - Ale czy to jest nasze przeznaczenie? To pytanie zadajemy w naszym przedstawieniu, a odpowiedź na nie zależy od każdego z nas.
- Mamy nadzieję, że Powiatowy Przegląd Szkolnych Sztuk Teatralnych stanie się imprezą cykliczną - dodała Ewa Makowska. - Takie są też zamierzenia Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

Każdy człowiek chce być kochany
- Pierwszy dzień miał za zadanie wypunktować problemy, drugi natomiast przeanalizować je oraz zastanowić się jak im zaradzić - zauważył Wojciech Wanke.
Jednym z pierwszych punktów piątkowego spotkania w I LO była powtórka przedstawienia odegranego przez uczniów szkoły pt. „Mur”.
- Spektakl był wstrząsający! - oświadczył przyglądający się mu zastępca prezydenta Tczewa Zenon Drewa. - Nie wiadomo na czym mieliśmy się skupić: na grze aktorskiej czy na tematyce, na problemach bohaterów.
Swój występ powtórzyli także zwycięzcy konkursu, grupa z ZSBiO. Referat inauguracyjny wygłosiła opiekunka grupy - Dorota Kaczmarek, pedagog szkolny oraz szefowa tczewskiego Centrum Interwencji Kryzysowej.
- Liczne modele wychowania w dużym uproszczeniu możemy sprowadzić do dwóch - relacjonowała - Pierwszy, łatwiejszy, polega na tym, że podchodzimy do ucznia jak do przedmiotu, do bezkształtnej masy, do gliny, z której coś może uda się ulepić. Sposób łatwy, ale bardzo niebezpieczny. Łatwo bowiem można pomylić wychowanie z tresurą.
Drugi model - jak zaznaczyła Dorota Kaczmarek - jest dużo trudniejszy w realizacji.
- Zakłada on podmiotowe podejście do młodego człowieka. Zachowanie wychowawcy nie polega już na kształtowaniu bezkształtnej masy, którą w razie niepowodzenia można wyrzucić, lecz na towarzyszeniu wychowankowi - dziecku, uczniowi, pełnieniu roli mistrza, który pomaga odnaleźć młodemu człowiekowi jego wartości i je wydobyć.
Tego dnia odbyły się także sesje warsztatowe dla pedagogów, wychowawców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół powiatu tczewskiego. Poprowadzili je psychologowie oraz pedagogowie.
Dobrym podsumowaniem relacji z Powiatowych Dni Profilaktyko Szkolnej jest cytat z referatu Doroty Kaczmarek:
- Nie jest możliwe wychowanie człowieka bez miłości, każdy człowiek chce kochać i być kochany, niezależnie od wieku, czy wykształcenia. Miłości w szczególności potrzebuje młody człowiek.

„Magia” teatru
O zwycięskiej grupie opowiada jej opiekunka, Dorota Kaczmarek:
- W Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie od zawsze istnieje profilaktyczne koło teatralne. Uczniowie się zmieniają, przychodzą do szkoły i odchodzą, a koło wciąż działa. W jego ramach realizujemy różne projekty - przy realizacji poprzedniego, „Teatr, a nie narkotyki”, grupa przyjęła nazwę „Magia”. Wielu uczniów ukończyło edukację, kilku zostało, dochodzą nowi, ale wciąż mamy „Magię”...
Grupę tworzą: Żaneta Brzezińska, Paulina Rozkwitalska, Katarzyna Pikula, Magdalena Konopko, Adriana Lewandowska, Natalia Graban, Dorota Julke, Natalia Podraza, Mateusz Zakrzewski, Mateusz Piwoński, Piotr Słowy.

Laureaci I Powiatowego Przeglądu Szkolnych Sztuk Teatralnych
1. Zespół Szkół Odzieżowych i Budowlanych, „Czy tak musiało się stać” (opiekun - Dorota Kaczmarek); 2. Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich, „Narkomania, czyli rzecz o smutku młodości” (Magdalena Przytuła); 3. II LO, „Zmarnowana szansa” (Lidia Barej).
Organizatorzy zaznaczają, że w konkursie tak naprawdę nie było przegranych. Przedstawiciele wszystkich występujących w Centrum Kultury i Sztuki grup odebrali nagrody. Występy wszystkich uczestników zarejestrowała kamera.
- Powstanie z tego materiał w postaci filmu, z którego szkoły będą mogły korzystać podczas dyskusji na godzinach wychowawczych - mówiła dyrektor I LO Jadwiga Andrzejewska.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie Legendarna grupa CLOSTERKELLER zagra w Tczewie ***CLOSTERKELLERClosterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny styl, dzięki czemu zdecydowanie wyróżnia się od innych zespołów w pierwszej lidze polskiego rocka. Choć gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory (takie jak "Violette", "Cisza w jej domu", "Ogród półcieni" czy "Viridiana"), ma na koncie także przeboje, które na stałe wpisały się do kanonu polskiego rocka ("Władza", "Agnieszka", "Scarlett", "Na krawędzi", "W moim kraju" czy niezwykła ballada "Czas komety").Zespół jest nieprzerwanie bardzo aktywny koncertowo od ponad 30 lat, a jednak każdy ich koncert brzmi energetycznie i świeżo tak jakby czas o nich zapomniał. Nie inaczej będzie na trasie Abracadabra Tour 2024, podczas której zespół oprócz swoich największych przebojów zaprezentuje przedpremierowo próbkę materiału, który w przyszłości znajdzie się na kolejnym - jedenastym już - albumie studyjnym.***STATE OF MINDZespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. Muzyka zespołu to mikstura rockowo -metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży, malowanych dźwiękami instrumentów klawiszowych. Teksty zespołu poruszają tematy uniwersalne, takie jak poszukiwanie sensu, miłości, samotności i wewnętrznego odkrywania siebie, co w całości staje się podróżą przez różnorodne emocje, od euforycznych wzlotów po melancholijne i introspektywne momenty.Dzięki swojej charyzmie zespół na scenie tworzy atmosferę bliskości, zachowując jednocześnie intensywność rockowego koncer Closterkeller + State of Mind - koncert8 lutego 2025 godz. 19:00BILETY: Przedsprzedaż - 60 zł , w dniu koncertu - 70 zł /sprzedaż na bramce/https://www.biletomat.pl/.../closterkeller-state-of-mind.../Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.02.2025 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.02.2025 21:00
ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe ARTSTYCZNE FERIE Z CKIS. Warsztaty dla dzieci. Poznasz jak działają roboty, sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia niosą. ZOBCZ harmonogram na ferie zimowe 24-28 lutego 2025r.Zapraszamy na Artystyczne Ferie Zimowe z Centrum Kultury i Sztuki. Instruktorzy przgotowali atrakcyjne warsztaty dla dzieci. W tym roku ferie będą kręcić się wokół tematyki robotów, sztucznej inteligencji i morza możliwości oraz zagrożeń, jakie są z tym związane. Przenieście się z nami do przyszłości! Nie obędzie się bez zajęć Minecrafta.Zapraszamy w podróż, gdzie robot może być najlepszym przyjacielem – nie człowieka, ale sympatycznego psa, gdzie J@ś i M@łgosia będą musieli przeciwstawić się AI Jadze, a dzieciaki chodzą do szkoły z androidem. To wszystko znajdziecie w proponowanych przez nas filmach i spektaklu, oprócz tego zapraszam na warsztaty z druku 3D, minecrafta oraz zajęcia taneczne. Ci z Was, którzy lubią coś tworzyć będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Świat przyszłości – ludzie i roboty”.Na wszystkie zajęcia, filmy i spektakl obowiązują zapisy. START ZAPISÓW – 22 stycznia 2025r. godz. 10.00 Warsztaty taneczne Hip-Hop24 lutego 2025r. g.11.00, g.12.00, g.13.00Zapraszamy wszystkie dzieci na energiczne i pełne rytmu warsztaty hip-hopowe! To doskonała okazja, aby w czasie ferii zimowych nauczyć się nowych ruchów, poznać kulturę hip-hopu i spędzić czas w kreatywnej atmosferze.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 do 17 latLiczba uczestników : 20 osób w grupieMiejsce: Sala taneczna na tarasieWstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757  Warsztaty Minecraft25 – 28 lutego 2025r. g.15.00, g.16.00, g.17.00, g.18.00Uczestnicy warsztatów Minecraft oprócz szeregu wyzwań związanych z korzystaniem z bloków komend będą mogli podjąć zdrową rywalizację w przeróżnych konkurencjach, w których przewodnim motywem będą roboty. Konieczna jest umiejętność czytania i pisania, ponieważ duży nacisk położymy na programowanie bloków.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 8 lat do 17 latLiczba uczestników :  6 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów- Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757 „J@ś i M@łgosi@”– spektakl dla dzieci /Teatr Czwarte Miasto26 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 10 złAutorska wersja bajki na motywach braci Grimm. Las oraz słodycze z klasycznej wersji zastąpione zostały zagrożeniami cyfrowymi. Zanurzając się w świat internetu Jaś i Małgosia będą musieli stawić czoła wyzwaniom i korzystając z pomocy mieszkańców cyber świata odnaleźć wiedźmę AI Jagę - sztuczną inteligencję, z którą będą musieli się zmierzyć. Czy uda im się wrócić bezpiecznie do realnego świata? Czy możliwe jest znalezienie przyjaźni w cyfrowym świecie? Tego właśnie dowiecie się z Naszej autorskiej bajki J@ś i M@łgosi@. Serdecznie zapraszamy na pełen przygód spektakl teatralny wykorzystujący nowe media i poruszający tematy zagrożeń płynących z Internetu.  Scenariusz: Piotr Srebrowski, Martyna JanczewskaReżyseria: Piotr SrebrowskiObsada: Martyna Janczewska, Jakub PiprowskiMuzyka: Sówka SowińskaProjekt lalek Jasia i Małgosi: Olga Ryl-KrystianowskaWideo: Łukasz Rat CzerwińskiObrazy: Beniamin Straszewski Spektakl lalkowy przeznaczony dla dzieci od 6 lat.Czas trwania spektaklu: 45min + rozmowa z widzami (60min)Zapisy na spektakl – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Pies i robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 9.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 zł Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni.Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego.Jak się skończy ta przygoda?„Pies i robot” reż. Pablo Bergerkraj produkcji Hiszpania/Francja 2023gatunek animowanyczas trwania 102 mindystrybucja w Polsce: Best Film COKategoria wiekowa od 9 lat. Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 „Mój brat robot” – projekcja filmu27 lutego 2025r. godz. 11.30Sala widowiskowa Centrum Kultury i SztukiBilety: 5 złŚwiat się zmienił. Niedawno zażegnano kryzys klimatyczny, więc wszystko jest ekologiczne i zrównoważone. Ludzie mają osobistych asystentów, humanoidalne androidy. 12-letnia Alberte dostaje na urodziny najnowszy model robota. Konrad wygląda i zachowuje się jak człowiek. Jest o wiele lepszy od poprzedniej wersji, która wyglądem bardziej przypominała misia. Wszyscy zazdroszczą jej nowego modelu. Popularność Alberte w szkole rośnie, a ona coraz bardziej zbliża się do Konrada. Ale czy można przyjaźnić się z robotem, nawet gdy wygląda jak człowiek?„Mój brat robot” reż. Frederik NørgaardProdukcja: DaniaCzas trwania: 84 minKategoria wiekowa 10+ Zapisy na film – kasa CKiS, Dorota Maciejewska tel. 534 989 340 lub (58) 531-07-07 wew. 34 Warsztaty RoboLab: Druk 3D i Lego27 – 28  lutego 2025r. g. 9.00, g. 11.00, g.13.00Zapraszamy na fascynujące warsztaty, podczas których połączymy magię nowoczesnych technologii z kreatywnością i nauką! Nasze zajęcia to idealne miejsce dla młodych inżynierów i wynalazców, którzy chcą odkryć  robotyki oraz możliwości, jakie daje druk 3D.Propozycja skierowana do indywidualnych odbiorców.Wiek: od 6 do 15 latLiczba uczestników: 5 osób w grupieMiejsce: Pracownia Nowych Mediów - Sala 038Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczonaZapisy: Aleksandra Kalfas-Gałecka - tel. 535-263-757   „Świat przyszłości – ludzie i roboty”  - konkurs plastycznySerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznympt. „Świat przyszłości – ludzie i roboty”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych z  Powiatu Tczewskiego.Tematem konkursu jest Świat przyszłości – ludzie i roboty. Uczestnicy konkursu wyobraźcie sobie i namalujcie świat przyszłości, w którym funkcjonują roboty i ludzie.Przedstawcie świat, w jakim chcielibyście żyć. – zachęca Marta KrynickaW konkursie należy stworzyć pracę plastyczną w formacie A3przy wykorzystaniu następujących technik do wyboru:rysunek, praca malarska kolaż (stworzony z wyłączeniem ziaren i plasteliny).Każda praca powinna być opisana: Imię i nazwisko uczestnika, , Kategoria: klasy 1-3 lub klasy 4-6, nazwa szkoły, kontakt telefoniczny do opiekuna lub nauczycielaPrace należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w nieprzekraczalnym terminie do 2 marca 2025.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 marca 2025. Wyniki konkursu dostępne będą na stronie www.ckis.tczew.pl i Facebooku CKiS. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe. REGULAMIN dostępny jest na stronie internetowej CKiS.Informacji o konkursie udziela: Marta Krynicka, tel. 535-368-105, e-mail [email protected] Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.02.2025 09:44 – Data zakończenia wydarzenia: 27.02.2025 13:00
ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki ZOBACZ ŚMIERCIONOŚNE, LEGENDARNE PAJĄKI na wystawie Centrum Kultury i Sztuki Chciałbyś wziąć ptasznika do ręki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie? Przyjdź na Wystawę Pająków w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zabierz swoje pociechy, przyjaciół lub drugą połówkę i zrealizujcie wspólnie to marzenie!WYSTAWA PAJĄKÓW I SKORPIONÓW18.02 - 2.03.2025 godz. 10.00 - 18.00Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: od 20 złTermin wystawy: od 18 lutego do 2 marca 2025Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00Odwiedź Wystawę Pająków i zobacz na żywo:legendarne CZARNE WDOWY (Latrodectus sp.) - jedne z NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH pająków na Ziemi,Theraphosa stirmi - jednego z NAJWIĘKSZYCH pająków na świecie,skorpiony, które zmieniają swój kolor pod wpływem... światła UV!Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie na Ciebie czekają!Na Wystawie Pająków będziesz mieć możliwość wzięcia ptasznika na ręce i szansę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia!O każdej pełnej godzinie, prowadzone są także fascynujące prelekcje, z których dowiesz się więcej na temat interesujących Cię gatunków pajęczaków. Prelegenci Wystawy Pająków opowiadają o nich z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Dzięki ich słowom szybko pozbędziesz się arachnofobii i zapragniesz potrzymać ptasznika na ręce! Cennik biletów:normalny: 24 złulgowy: 20 złwycieczki szkolne: 16 zł (minimalnie 10 osób)rodzinny: 68 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),dzieci w wieku do 4 lat - wejście GRATIS (nie dotyczy grup zorganizowanych).Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę (akceptujemy płatność kartą) oraz online na stronie: https://www.wystawapajakow.pl/aktualne-wystawy/Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacje dla grup zorganizowanych: tel. +48 780 758 476, e-mail: [email protected]Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.02.2025 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 02.03.2025 18:00
Reklama
Reklama