środa, 4 grudnia 2024 21:28
Reklama
Reklama

Nowe urządzenia w Zakładzie Taboru PKP

ZAJĄCZKOWO TCZEWSKIE. Opornik wodny oraz stanowisko diagnostyczne Tensan to nowe urządzenia w Sekcji Utrzymania i Napraw Pojazdów Trakcyjnych w Zakładzie Taboru PKP w Gdyni, sekcja w Zajączkowie Tczewskim.
Nowe urządzenia w Zakładzie Taboru PKP
Na uroczystość oddania ich do użytku zaproszono m. in. dziekana dekanatu tczewskiego ks. prałata Stanisława Cieniewicza oraz prezydenta Tczewa Zenona Odya. Urządzenia poświęcił diecezjalny duszpasterz kolejarzy ks. Jan Ostrowski.

Nowoczesne oprogramowanie
Opornik wodny umożliwia pomiar, rejestrację, analizę, prezentację, archiwizację oraz wydruk parametrów pracy maszyn elektrycznych, baterii trakcyjnych i agregatów prądotwórczych lokomotyw spalinowych. Nowoczesne oprogramowanie pozwala na zaawansowaną komputerową analizę pracy silników spalinowych lokomotyw i wyciąganie wniosków co do prawidłowości pracy ich poszczególnych podzespołów. Stacja wyposażona jest dodatkowo w urządzenie do pomiaru zużycia paliwa oraz dymomierz optyczny firmy Bosch, pozwalający określić jakość procesu spalania. Jej obsługę stanowi trzech pracowników, którzy komunikują się poprzez bezprzewodowy system łączności.
Zakup sfinansowała PKP Cargo S.A. Maszyna pozwoli na bezpieczną, ekonomiczną oraz zgodną z wymaganiami norm ochrony środowiska eksploatację lokomotyw spalinowych.

Ocenia stan pojazdów
Stanowisko diagnostyczne Tensan służy z kolei do nowoczesnej diagnostyki pojazdów szynowych, zarówno lokomotyw, jak i wagonów. Składa się ono z kabiny operatorskiej i zespołu torowego, w którego skład wchodzą dwie bazy pomiarowe. W procesie analizy komputerowej wyników pomiarów obliczane są wszystkie parametry, na podstawie których operator może dokonać regulacji rozkładu nacisków kół, ocenić stan techniczny podwozia pojazdu i wydać decyzję o jego dopuszczeniu do ruchu lub skierowania do naprawy.
Urządzenie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu utrzymywanych w Zajączkowie Tczewskim pojazdów.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tczewski Jarmark Bożonarodzeniowy powraca na początku grudnia! Tczewski Jarmark Bożonarodzeniowy powraca na początku grudnia! Jarmark Bożonarodzeniowy już 7 i 8 grudnia na Starym Mieście w Tczewie. Smakołyki, rękodzieło, strefa gastro. A oprócz zakupów: spotkanie ze Świętym Mikołajem, animacje, muzyka na żywo i … karuzela.Program:7.12 / sobotaod 10.00 – handel (rękodzieło, swojskie jadło, mała gastronomia)*11.00 -20.00 – karuzela11.00 -16.00 – strefa świątecznych animacji13.30 – spotkanie ze Świętym Mikołajem16.00 -18.30 – strefa muzyczna8.12 / niedzielaod 10.00 – handel (rękodzieło, swojskie jadło, mała gastronomia)*11.00 -19.00 – karuzela11.00 -16.00 – strefa świątecznych animacji13.30 – spotkanie ze Świętym Mikołajem, wręczenie nagród w konkursach: plastycznym, fotograficznym „Wakacje z aparatem” oraz w konkursie na najpiękniejsze stoisko jarmarku15.00 -17.30 – strefa muzyczna* handel może trwać maks. do godz. 20.00 w sobotę, a w niedzielę do 19.00, ale niektóre stoiska będą czynne krócejMiejsce: plac Hallera, ul. Mickiewicza, ul. Krótka, ul. Jarosława Dąbrowskiego (deptak), ul. Wyszyńskiego (deptak), ul. Łazienna (fragment)Organizator: Fabryka Sztuk w TczewiePartnerzy: Zakład Usług Komunalnych w Tczewie, Straż Miejska w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Jasna Klubokawiarnia, Fundacja To i Co.Komunikaty:od 2 grudnia – prace montażowe (ustawianie  chat) na pl. Hallera, ul. Mickiewicza, Krótkiej, Wyszyńskiego, Dąbrowskiego – prosimy o nieparkowanie aut7 i 8 grudnia – już od godz. 7.00 w sobotę, a w niedzielę od 8.00 – rejestracja wystawców – prosimy o nieparkowanie aut7 i 8 grudnia – zmiana organizacji ruchu całkowite wyłączenie dwóch jezdni na pl. Hallera vis a vis kamienic nr 1-6 oraz 20-24 Data rozpoczęcia wydarzenia: 07.12.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.12.2024 19:00
Reklama
Reklama