Reklama
czwartek, 20 lutego 2025 20:08
Reklama
Trzymamy kciuki za rozwój Kociewia, jako Polska Marka Turystyczna

Cztery podmioty uhonorowane marką KOCIEWIE! Nasz region może powalczyć o tytuł Polskiej Marki Turystycznej

10 lutego, w Światowy Dzień Kociewia Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wyruszyła w podróż po Regionie, aby uhonorować cztery podmioty marką turystyczną KOCIEWIE. (…) prestiżową marką Kociewia nagrodzono m.in. Martę Leczkowską z Grodziska Owidz. Dla nas Kociewie to już Polska Marka Turystyczna.
Cztery podmioty uhonorowane marką KOCIEWIE! Nasz region może powalczyć o tytuł  Polskiej Marki Turystycznej

Autor: LOT Kociewie

Marka Kociewie to projekt zainaugurowany 17 grudnia 2024 roku podczas konferencji „Kociewie 3.0. marka turystyczna Regionu – tworzymy ją razem!”, gdzie została zaprezentowana „Strategia rozwoju i komercjalizacji marki turystycznej KOCIEWIE na lata 2024-2030”. Marka Kociewie ma na celu wyróżnienie podmiotów, które już wyróżniają się swoją przynależnością do Małej Ojczyzny, bądź chcą być częścią marki turystycznej KOCIEWIE.


 

- Marka KOCIEWIE to początek realizacji nowej strategii rozwoju i komercjalizacji atrakcji Regionu. Zakładamy, że będzie ona również symbolem jakości usług i towarów oferowanych turystom oraz mieszkańcom. – mówi Piotr Kończewski, dyr. Biura LOT KOCIEWIE. 

- Pierwszym miejscem, które odwiedziła ekipa LOT KOCIEWIE wspierana przez lokalne radio i telewizję było Ciafrotowo w Średniej Hucie, w Gminie Warlubie, w powiecie Świeckim. Ciafotowo to miejsce z kociewskich duchem i sznytem, gdzie właściciele – Magda i Marcin, razem ze swoją „Bandą Kota Ciafrota” opowiadają o Regionie. Ciafrotać to po kociewsku mówić, gadać, a to lubią najbardziej. Można tu wyruszyć na przygodę, dzięki przygotowanej grze terenowej, wziąć udział w warsztatach, nawiązujących do kultury naszego regionu lub po prostu spotkać się i pobyć ze znajomymi.


 

Dodajmy, że wyróżniono tczewskie lokalne radio i telewizję. Dodajmy, że w naszym powiecie działa kilka lokalnych telewizji, także w Gniewie i Pelplinie.


 

Drugie wyróżnienie powędrowało do właścicielki serowarni z Cieciorki, w Gminie Kaliska. Makowa Koza sery z kociewskiej chaty – to wyjątkowe miejsce na mapie Kociewia. Gospodarstwo rolne prowadzi Ania, która przygotowuje wyroby z mleka koziego. W ofercie różnego rodzaju sery: świeże, dojrzewające, wędzone, a także z wieloma dodatkami- czosnkiem, popiołem drzewnym czy z ziołami. Produkty można zakupić bezpośrednio w serowarni bądź zamówić i wygodnie odebrać paczkę w dowolnym miejscu w Polsce.


 

- Warto podkreślić, że certyfikat marki turystycznej KOCIEWIE nie jest jednorazową nagrodą. Pierwsze cztery wyróżnienia zostały nadane podmiotom na okres dwóch lat. Po tym czasie obiekty będą musiały przejść ponowną weryfikację. Tak będzie również z kolejnymi certyfikatami. – podkreśla Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE.


 

Po wizycie u przesympatycznych kóz przyszedł czas, aby przenieść się w miejsce, które od lat jest wizytówką Kociewia. A mowa o Grodzisku Owidz, w imieniu którego markę Kociewie odebrała Marta Leczkowska. Grodzisko Owidz to miejsce, gdzie kultura Słowian jest namacalna, a liczne wydarzenia z nią związane przyciągają miłośników historii i pasjonatów rekonstrukcji. Na turystów czekają tutaj zrekonstruowane chaty, Muzeum Mitologii Słowiańskiej oraz Karczma na Podgrodziu.

Ostatnim podmiotem, które zostało uhonorowane marką turystyczną KOCIEWIE był Dobry Targ. Inicjatywa, której pomysłodawczyniami i koordynatorkami są Kasia Franusiak i Agnieszka Ciecholińska. Dobry Targ to wydarzenie odbywające się dwa razy w roku: wiosną i jesienią na terenie odrestaurowanej owczarni Oklaski w Stanisławiu, w Gminie Tczew. Podczas imprezy odwiedzający mogą zakupić lokalne, ekologiczne produkty prosto od producentów. Sery, chleby, wędliny, a także świeże warzywa, a ponadto wiele atrakcji dla dzieci i muzyka na żywo przyciągają odwiedzających nie tylko z Kociewia, ale z całego Pomorskiego.


 

- Marka KOCIEWIE to nie tylko wyróżnienie pracy poszczególnych podmiotów. To także możliwość ścisłej współpracy na rzecz promocji naszego Regionu, a także spotkań networkingowych oraz wspólna realizacja założeń strategii rozwoju i komercjalizacji marki turystycznej w najbliższych latach. Mam nadzieję, że grono podmiotów markowych systematycznie będzie się powiększać, a Kociewie dzięki zaplanowany działaniom zawalczy o tytuł Polskiej Marki Turystycznej przyznawanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – podsumował Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE.


 

Cztery pierwsze wyróżnienia trafiły do podmiotów, które swoją działalnością od lat promują Kociewie i wyróżniają się na jego turystycznej mapie. Operator marki Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE już planuje nowe działania związane z realizacją nowej strategii. O kolejnych krokach będziemy Was informować poprzez media społecznościowe organizacji – www.facebook.com/lot.kociewie.


 

Opr. (tomm)/LOT Kociewie

Fot. LOT Kociewie


 


 


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ALRAUNE czyli niezależny zespół tańca współczesnego na deskach CKiS w Tczewie ALRAUNE czyli niezależny zespół tańca współczesnego na deskach CKiS w Tczewie Przez ostatnich kilka lat przeszliśmy ciekawą drogę, która widoczna i wyrażona jest poprzez INNUENDO oraz RARA AVIS. Kolejnym krokiem jest pozbawienie się ram, wyjście poza schemat, przełamanie pewnego sposobu myślenia, otwartość na nową i absolutnie nie zbadaną przestrzeń...Wyjątkowe dla nas i widzów doświadczenie w najnowszym projekcie. Jak pokazać absolutną "nagość"? Nie ograniczać widzów "historią", nie ograniczać artystów? Zrobić wszystko to, czego chce każdy z tancerzy? Co zrobić, żeby dać przestrzeń do interpretacji? Wszystko!...a czym właściwie jest to wszystko? To nic...Nic. ALRAUNEAlraune to niezależny zespół tańca współczesnego, tworzony zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby wcześniej niezwiązane z tańcem. To, co ich połączyło, to wyjątkowe podejście do tańca, którego naucza Mikhail Karnaukhov, choreograf i założyciel zespołu.Fundamentem tego podejścia jest wyprowadzenie choreografii od poczucia ruchu – jego szerokości, objętości, głębi – które nadaje formę i ekspresję poszczególnym utworom tanecznym. Język ciała jest dla tancerzy głównym sposobem wyrażania emocji i uczuć. Pozwala poczuć i przekazać to, czego nie dałoby się wyrazić za pomocą słów.Celem zespołu jest uwrażliwianie odbiorców i pobudzanie ich do pełniejszego odczuwania otaczającej rzeczywistości. „Nic.” – spektakl taneczny Zespołu Tańca Współczesnego Alraune21 lutego 2025, godz. 19.00Sala widowiskowa CkiSul. Wyszyńskiego 10, TczewBILETY: 20 złUWAGA! Ilość miejsc jest ograniczona.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 21.02.2025 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 21.02.2025 21:00
PROGRAM INSCENIZACJI Bitwy o Tczew 1807. Atrakcji wizualnych i pirotechnicznych nie zabraknie PROGRAM INSCENIZACJI Bitwy o Tczew 1807. Atrakcji wizualnych i pirotechnicznych nie zabraknie Organizatorzy zapowiadają, że 22 lutego, w sobotę odtwórcy historii zapowiadają, iż po raz pierwszy będzie odtworzona tzw. ZŁOTA GODZINA czyli rabowanie miasta. Może być zatem... bardzo niebezpiecznie. W informacji poniżej prezentujemy program inscenizacji Bitwy o Tczew 1807 r. Dodajmy, że wątek rabowania Tczewa i jego mieszkańców, boleśnie odczuły tczewianki, żołdacy Napoleona (głównie Francuzi;) dopuszczali się bowiem licznych gwałtów.Na domiar złego w bitwie kula dosięgnęła polskiego generała Jana Henryk Dabrowskiego.Jak czytamy we wspomnieniach Jana Weyssenhoffa, majora 4 p. piechoty: „Dywizja gen. Dąbrowskiego otrzymała asygnację na gratyfikację i razem rozkaz ruszenia natychmiast do wielkiej armii wraz z VIII korpus Mortiera. Gen. Dąbrowski, który wyleczony z ran poniesionych podczas zdobywania Tczewa od pruskiej kuli 1807 już był i wrócił do wojska, zebrał jak najspieszniej rozrzuconą po przykopach dywizję i ruszył na Kwidzynę i Zalewo, gdzie wtenczas znajdowała się wielka armia i cesarz. (…).” PROGRAM WYDARZENIA godz. 12.30 - przemarsz z Fabryki Sztuk na pl. Halleragodz. 12.45-13.45 - obozowisko na pl. Hallera godz. 14.00-14.50 - inscenizacja bitwy - mury obronne ul. Wąska - widownia: ul. Ogrodowa, a potem pl. Hallera (wycofywanie się wojsk pruskich i złota godzina - po raz pierwszy)uwaga: zmiana organizacji ruchu - głównie: całkowite wyłączenie ul. Wąska (od Stromej do Krętej), pl. Hallera DODATKOWE ATRAKCJE wycieczka rowerowa śladami Napoleona. Trasa: Tczew-Subkowy-Narkowy + powrót, termin: 15.02 godz. 9.00-13.00, zapisy: tel. 607 472 550gra miejska - zdobądź wiedzę, przybij piątkę rekonstruktorom oraz wygrywaj nagrody, termin: 15.02 godz. 11.00-13.00 Fabryka SztukData rozpoczęcia wydarzenia: 22.02.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 22.02.2025 16:00
Przeżyj ferie na sportowo, korzystaj razem z dzieckiem z rekreacji w ramach propozycji TCSiR Przeżyj ferie na sportowo, korzystaj razem z dzieckiem z rekreacji w ramach propozycji TCSiR Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty bachaty, które odbędą się 15 lutego 2025 roku na salce fitness Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji!  Warsztaty Bachaty w TCSiR! Czym jest bachata? To zmysłowy i pełen emocji taniec pochodzący z Dominikany. Charakteryzuje się bliskością partnerów, płynnymi ruchami bioder i romantycznymi rytmami. To doskonały sposób na poprawę koordynacji, pewności siebie i świetną zabawę!Warsztaty poprowadzi: Monika Iwicka-Waruszewska – doświadczona instruktorka, która wprowadzi Was w magiczny świat bachaty! Nie przegapcie okazji, by nauczyć się tego niezwykłego tańca i spędzić aktywnie czas w świetnej atmosferze!Miejsce: TCSiR – salka fitnessData: 15 lutego 2025Godz. 14:00 - 17:00119zl/os* Istnieje możliwość przyprowadzenia osoby towarzyszącej i skorzystania z promocji.Ale nie tylko z oferty tanecznej będzie można skorzystać. Instruktorzy TCSiR zapraszają na ferie z unihokejem, badmintonem, tenisem, piłką nożną. A to wszystko w grupach mniej i bardziej zaawansowanych. Jak się dowiedzieliśmy dla dzieci, którym nie odpowiadają akurat takie gry zespołowe albo są po prostu za małe przygotowano gry i zabawy ruchowe. Przez cały czas będzie można korzystać z lodowiska i basenu małego i dużego. Na basenie dzieciaki będą mogły skorzystać z wodnego toru przeszkód (duża pływalnia) oraz przyspieszonego kursu nauki pływania pod okiem instruktorów. TCSiRData rozpoczęcia wydarzenia: 15.02.2025 14:00 – Data zakończenia wydarzenia: 24.02.2025 14:43
Reklama
Reklama