niedziela, 6 kwietnia 2025 05:37
Reklama

Gala Wolontariatu 2024 w Gminie Tczew. Wójt Krzysztof Augustyniak oraz inni samorządowcy nagrodzili za bezinteresowną chęć pomocy i zaangażowanie społeczne

W Gminie Tczew odbyła się 6. Gminna Gala Wolontariatu. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych uroczystości, było okazją do uhonorowania osób, które nieustannie angażują się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Tegoroczna gala rozpoczęła się nastrojowym wykonaniem utworu „Niewidzialna dłoń” Natalii Kukulskiej.
Gala Wolontariatu 2024 w Gminie Tczew. Wójt Krzysztof Augustyniak oraz inni samorządowcy nagrodzili za bezinteresowną chęć pomocy i zaangażowanie społeczne

Autor: UG Tczew

 Jej interpretacji dokonała Magdalena Kijak. Słowa tej piosenki stanowiły symboliczne wprowadzenie w tematykę wydarzenia: działania dobroczynne, które często pozostają niewidoczne, ale mają ogromny wpływ na życie wielu ludzi. Impreza odbyła się w piątkowy wieczór, 13 grudnia br.

Reklama

Podczas gali, prowadzący Przemek Radziszewski podkreślił znaczenie wolontariatu, jako działalności zmieniającej rzeczywistość na lepsze. 

 

- Wolontariusze są jak niewidzialne dłonie, które niosą pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna - stwierdził muzyk. 

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz centralnych, regionalnych i lokalnych m.in. gospodarz gminy Tczew wójt Krzysztof Augustyniak, posłanka Magdalena Sroka, starosta tczewski Mirosław Augustyn, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego Tomasz Kajzer, zastępczyni prezydenta Miasta Tczewa Joanna Grabowska, Przewodnicząca Rady Gminy Tczew Iwona Kończyńska, zastępca Wójta Gminy Tczew Katarzyna Beringer-Kusio, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie mł. insp. Robert Fiorek, radni, sołtysi, reprezentanci organizacji pozarządowych i najważniejsi goście, jakimi byli nominowani do nagród.


Uroczystego otwarcia Gali Wolontariatu dokonał wójt gminy Krzysztof Augustyniak: 

– Witam Państwa serdecznie na Gali Wolontariatu! To nie jest zwykły wieczór, to święto ludzi, którzy mają w sobie ogromne serca i energię do zmieniania świata na lepsze. Wójt podkreślił, że wolontariat jest czymś więcej niż tylko działaniem – to postawa, która buduje mosty między ludźmi, wzmacnia naszą społeczność i inspiruje nas wszystkich do czynienia dobra”. Niech każde wyróżnienie, każde słowo uznania utwierdza was w przekonaniu, że wasza praca jest niezwykle ważna. Razem budujemy społeczność, z której możemy być dumni, zaznaczył wójt.  - Dziękuję wam za wszystko, co robicie, i życzę, by wolontariat zawsze dawał wam radość i satysfakcję. 


Zgodnie z tradycją, nagrody wolontariatu przyznano w trzech kategoriach: Wolontariusz Roku, Inicjatywa Roku oraz Firma Przyjazna Lokalnej Społeczności.
 

WOLONTARIUSZ ROKU  
Podziękowania w tej kategorii trafiły do rąk: Pani Sandry Furmaniak, na co dzień nauczyciela Szkoły Podstawowej w Miłobądzu, Pana Radosława Mazurka, który stoi na czele sołectwa Stanisławie i opiekuje się Gminną Pasieką oraz Pana Piotra Hinca - sołtysa Zajączkowa.
Kapituła pod Przewodnictwem Pani Katarzyny Beringer-Kusio w tej kategorii przyznała 5 wyróżnień, w tym jedno dla grupy wolontariuszek tj. Pani Karoliny Dubiel, Pani Anny Kluk-Śliwa, Pani Małgorzaty Skalskiej. Te niezwykłe Panie zaangażowały się w realizację projektu na rzecz mieszkańców Sołectwa Gniszewo. Kolejne wyróżnienia wręczono: Pani Agnieszce Murzydło, która jako pszczelarz i wykładowca Technikum Pszczelarskiego w Bolesławowie aktywnie uczestniczy w zajęciach edukacyjnych na terenie Gminnej Pasieki w Stanisławiu. Panu Józefowi Czapalukowi, który jest jednym z wyjątkowych mieszkańców Szpęgawy angażującym się od lat na rzecz wspólnoty. Panu Marianowi Zimny będącemu członkiem Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia KGW Aktywni Dąbrówka Tczewska, które od lat angażuje się w życie wsi. Panu Sławomirowi Kussowskiemu, od lat angażującemu się w liczne inicjatywy charytatywne i społecznie. W tym roku odegrał on kluczową rolę, jako koordynator akcji „Rodzinny Piknik Charytatywny – Kociewie solidarne z powodzianami”.
Kapituła powołana przez Wójta Gminy Tczew podjęła decyzję o przyznaniu w tym roku dwóch głównych nagród w kategorii Wolontariusz Roku. Zaszczytny pierwszy tytuł Wolontariusza Roku przyznano Panu Dawidowi Zielińskiemu. Druga statuetka trafiła w ręce Pani Józefy Paichert.
Dawid Zieliński to wyjątkowy sołtys, który na stałe wpisał się w historię swojej miejscowości. Jest on inicjatorem oraz organizatorem licznych wydarzeń, które mają na celu wzbogacenie czasu wolnego mieszkańców. Warto także podkreślić jego szeroką działalność charytatywną. Aktywnie uczestniczy w organizowaniu zbiórek na rzecz osób potrzebujących, takich jak powodzianie, osoby dotknięte pożarem, czy mieszkańców dotkniętych chorobą. To człowiek, który łączy ludzi i angażuje się w działania na rzecz wspólnoty.
Pani Józefa Paichert jest sołtysem Swarożyna, która z powodzeniem organizuje liczne wydarzenia integrujące społeczność sołecką. Jest także inicjatorką charytatywnych zbiórek, takich jak zbiórki karmy dla zwierząt oraz darów dla osób poszkodowanych przez powódź. Pani Józefa to prawdziwy społecznik, który nie tylko potrafi zjednoczyć ludzi, ale także uważnie słucha ich potrzeb.
Nagrody wręczyła w imieniu wójta jego zastępczyni Katarzyna Beringer-Kusio, w towarzystwie starosty Mirosława Augustyna.
 

INICJATYWA SPOŁECZNA ROKU
Podziękowaniami w tej kategorii uhonorowano Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Aktywni Dąbrówka Tczewska, w tym roku praca całego sołectwa została doceniona w konkursie Piękna Wieś Pomorska na etapie wojewódzkim, gdzie Dąbrówka zdobyła III miejsce. Symboliczne podziękowania przyznano jednostce OSP Gniszewo, za niezwykle prężną działalność na rzecz Gminy Tczew i jej mieszkańców, a w szczególności za przeprowadzenie kolejnej już akcji Mikołajkowej „Strażacy pomagają Mikołajowi”. Podziękowania skierowano także do Koła Gospodyń Wiejskich w Śliwinach za zaangażowanie w organizacje wydarzeń sołeckich, jak również udział w tych z większym rozmachem na szczeblu gminnym i wojewódzkim. W tym miejscu zaznaczmy, że Regulamin przyznawania gminnych nagród wolontariatu nie pozwala na ponowne wyróżnienie nominowanego.


Wyróżnienie w tej kategorii powędrowało do Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich Wspólna Szpęgawa. Największym tegorocznym przedsięwzięciem Wyróżnionego była realizacja projektu Amfiteatr od Nowa. Kolejne wyróżnienie przyznano jednostce OSP Dąbrówka Tczewska za ich bezinteresowną pomoc i ogromne zaangażowanie na rzecz Gminy Tczew. Strażacy nie tylko biorą udział w organizacji wydarzeń, ale również szkolą dzieci i młodzież w zakresie pierwszej pomocy, co ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
 

W kategorii Inicjatywa Społeczna Roku kapituła przyznała dwie główne nagrody. Jedna z tych nagród została wręczona Aktywatorom z Gniszewa, za inicjatywę „Zielona przygoda w pięknym parku – Gniszewo”. Koordynację całego projektu przejęły Pani Maria Cimek, sołtys Gniszewa oraz Pani Karolina Dubiel.
Drugą nagrodzoną inicjatywą była publikacja książki: „Z historii powstania kół gospodyń wiejskich” autorstwa Pana Zenona Staszewskiego. Jest to niezwykle wartościowa publikacja, dokumentująca dzieje kół gospodyń wiejskich działających na terenie Śliwin na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Nagrody wręczyła w imieniu wójta jego zastępczyni Katarzyna Beringer-Kusio, w towarzystwie zastępcy prezydenta Miasta Tczewa Joanny Grabowskiej.
 

FIRMA PRZYJAZNA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ
Podziękowania skierowano do firmy SAD Firma Handlowa Agata Chróścicka-Kreft. Pani Agata została nagrodzona w ubiegłorocznej edycji plebiscytu. Jest osobą, która poświęca się z pełnym zaangażowaniem we wszelkich inicjatywach. Jest autorską wielu pomysłów koncentrujących się na integracji społecznej. Pani Agata wspiera liczne wydarzenia na terenie gminy Tczew. Podziękowania trafiły również do firmy SIS Andrzej Smoliński, przedsiębiorstwo to angażuje się w pracę głównie na rzecz mieszkańców sołectwa Malenin poprzez pomoc w organizacji wydarzeń, ale nie tylko. Firma SIS wsparła również tegoroczne Święto Gminy Tczew. Podziękowaniami uhonorowano Zakład Przetwórstwa Mięsnego DALWIN, które jako rodzinna firma wspiera bezinteresownie lokalną społeczność. 


Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Bank Spółdzielczy w Tczewie, który od lat wspiera lokalne inicjatywy na terenie Gminy Tczew. Dzięki zaangażowaniu władz banku, mieszkańcy, co roku mogą realizować projekty, które mają na celu rozwój lokalnej społeczności, integrację mieszkańców oraz wspieranie kultury w gminie. Bank wspiera bardzo mocno działania świetlic gminnych.
Główną nagrodę kapituła przyznała firmie BIR, której właścicielem jest Pan Rafał Prondzinski. Zdaniem kapituły to doskonały przykład przedsiębiorstwa, które z pełnym zaangażowaniem łączy działalność gospodarczą z troską o dobro wspólnoty lokalnej. Pan Rafał, będący mieszkańcem Dąbrówki Tczewskiej, od lat aktywnie uczestniczy w życiu swojej miejscowości, angażując się w różne inicjatywy społeczne. Jednym z najważniejszych projektów, w który firma BIR się włączyła, była realizacja muralu w Dąbrówce Tczewskiej. Firma BIR nie tylko została sponsorem materiałów, ale także zaoferowała pomoc techniczną, przygotowując odpowiednie podłoże pod mural, co miało kluczowe znaczenie dla jego trwałości i estetyki. Projekt ten został doceniony w tegorocznym konkursie wojewódzkim Piękna Wieś Pomorska, gdzie Dąbrówka zdobyła III miejsce. Dodatkowo, Pan Rafał, jako aktywny strażak OSP, nie tylko angażuje się w działalność swojej firmy, ale również pełni ważną rolę w lokalnej jednostce straży pożarnej.
 

Podczas Gali Wolontariatu Gminy Tczew wręczono specjalne podziękowania wszystkim gminnym jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych. 

W sentencji napisano:

„Jesteście niezastąpionymi strażnikami bezpieczeństwa, a Wasze zaangażowanie, poświęcenie i oddanie zasługują na najwyższe uznanie. W codziennej służbie wykazujecie się nie tylko odwagą, ale przede wszystkim bezinteresownością. Poświęcacie swój czas, często kosztem własnych obowiązków i życia prywatnego, aby służyć gminnej społeczności. Niezależnie od tego, czy w grę wchodzą wyjazdy do pożarów, czy pomoc przy różnych wydarzeniach i akcjach, zawsze jesteście gotowi do działania.”
 

Miłym akcentem kończącym część oficjalną gali były kwiaty i słowa podziękowania za oprawę artystyczną dla Pani Magdaleny Kijak i dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Swarożynie za przygotowany poczęstunek.  
 

- Dzisiejsza gala była wspaniałym przypomnieniem, jak wiele dobra jest wokół nas dzięki Wam – naszym wolontariuszom. To dzięki Waszej pracy uśmiech pojawia się na twarzach, a serca napełniają się nadzieją - zwrócił się do pań z KGW Swarożyn wójt Krzysztof Augustyniak. - Chcę jeszcze raz z całego serca podziękować każdemu z Was za czas, siłę i serce, jakie oddajecie innym. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Życzę Wam wszystkim, aby te święta były przepełnione spokojem, radością i ciepłem rodzinnych spotkań. Niech to będzie czas wytchnienia i pięknych wspomnień. A Nowy Rok niech przyniesie Wam zdrowie, spełnienie marzeń i energię do dalszego działania. 

Te kilka niezwykle ciepłych słów włodarza były pointą tegorocznej gali.

Opr. (tomm)/Fot. UG Tczew 
 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zaprasza na koncerty i wydarzenia muzyczne w kwietniu 2025 r. Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zaprasza na koncerty i wydarzenia muzyczne w kwietniu 2025 r. Koncerty symfoniczne i wydarzenia PFB w kwietniu 2025 r. Archikatedra Oliwska2/04/2025, środa, godz. 19:15Wstęp wolny!Koncert PapieskiWystąpią:Chór 441 Hz, fot. Sandra ŻyłkaOrkiestra PFBRafał Kłoczko – dyrygentMagdalena Stefaniak – sopran Zuzanna Nalewajek – mezzosopran Sebastian Mach – tenor Tomasz Raff – basChór 441 Hz(przygotowanie: Anna Borkowicz)Młodzieżowy Chór Mieszany Cantilenaz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego(przygotowanie: Anna Borkowicz)Młodzieżowy Chór Mieszany Semper Iuvenes w Toruniu(przygotowanie: Renata Szerafin-Wójtowicz)Jakub Kornacki – narratorW programie:Wolfgang Amadeusz Mozart – Requiem d-moll KV 626 [50’]Fragmenty poezji i prozy Jana Pawła IITradycyjnie już we wspaniałej Archikatedrze Oliwskiej Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zagra w hołdzie dla Papieża Polaka. Towarzyszyć jej będą znakomici polscy śpiewacy oraz aż trzy zespoły chóralne. Fragmenty twórczości Jana Pawła II przeczyta Jakub Kornacki. Perełką repertuarową będzie Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dyryguje Rafał Kłoczko.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2024 roku:Ruch Muzyczny---Sala Koncertowa PFB4/04/2025, piątek, godz. 19:00Bilety: 27-126,5 złKoncert symfoniczny – Alena BaevaAlena Baeva_fot. Andrej GrilcWystąpią:Orkiestra PFB George Tchitchinadze – dyrygentAlena Baeva – skrzypceProwadzenie: Konrad MielnikW programie:Antonín Dvořák – Koncert skrzypcowy a-moll op. 53 [32']Przerwa [20']Johannes Brahms – II Symfonia D-dur op. 73 [43']Jedna z najwszechstronniejszych skrzypaczek na świecie Alena Baeva wraca do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Koncert 4 kwietnia pozwoli ponownie podziwiać jej fenomenalną technikę i wysłuchać wyjątkowej, jak zawsze w jej przypadku, interpretacji arcydzieła światowej wiolinistyki, czyli pełen wirtuozerii dla solisty Koncert skrzypcowy a-moll Dvořáka. --Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2024 roku:Ruch Muzyczny---Sala Biała / Dębowa6/04/2025, niedziela, godz. 10:00 i 11:30Bilety w cenie: 19-58 zł (bilet rodzinny w cenie 131,5 zł) Warsztaty rodzinnego muzykowania – Bajka o brzydkim kaczątkuWystąpi:Orkiestra dziecięca z Centrum Edukacji SuzukiBarbara Rompca – skrzypceProwadzenie: Dorota PawlusGodz. 10:00 à wiek: do 5 latGodz. 11:30 à wiek: 6-10 latCzas trwania: ok. 50 min.Liczne instrumenty, takie jak skrzypce oraz flety, opowiedzą Wam historię małego, dzielnego pisklątka, które zaskoczyło wszystkich i wyrosło na pięknego łabędzia. Bajkę wyświetlaną na ekranie wzbogacą arcyciekawe efekty brzmieniowe. Natomiast w części plastycznej warsztatów wykonacie własne skrzypeczki, jakich świat nie widział.Warsztaty rodzinnego muzykowania to uczta muzyczna, jaką przygotowaliśmy dla rodzin z dziećmi. Czego możecie się spodziewać w te niedzielne przedpołudnia? Podczas każdego spotkania:• umuzykalnianie, gra na instrumentach, śpiewanie i taniec• bajka muzyczna, czyli część słowno-muzyczna lub słowno-taneczna• warsztaty plastyczne--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch Muzyczny---Sala Koncertowa PFB7/04/2025, poniedziałek, godz. 11:00Bilety: 28 złKoncert edukacyjny – Tajemnice strunWystąpią:Maja Gadzińska – śpiew, prowadzenie koncertuNatalia Walewska – skrzypce, kierownictwo artystyczneAnna Bona – skrzypce, scenariusz koncertuSławomir Iwaniak – altówkaAnna Śmiszek-Wesołowska – wiolonczelaJędrzej Kacprzyk – kontrabasIwona Kacprzak – gitaraWiek: 4+Czas trwania: ok. 50 min.Filharmonia i żyjące w niej instrumenty skrywają wiele tajemnic. Wiadomo, że często ćwiczą i ciężko pracują. Jednak gdy nadchodzi ten dzień, wieczór z występem przed odświętnie ubraną publicznością w wypełnionej po brzegi sali, zdarzają się przykre niespodzianki. Tym razem padło na skrzypce, które kompletnie się… rozkleiły. Co teraz? Zaprzyjaźniony lekarz, specjalista od chorób instrumentów smyczkowych, przybywa z pomocą.Pan lutnik – Jacek Sikorski – opowie o budowaniu instrumentów i zabiegach pielęgnacyjnych, które trzeba codziennie wykonywać, aby utrzymać je w dobrej kondycji. Odpowie również na pytania, dlaczego stradivarius jest droższy od mercedesa i gdzie instrumenty mają duszę.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch Muzyczny---Sala nad Motławą 8/04/2025, wtorek, 13:30Bilety w cenie: 38 zł (jeden bilet obejmuje wstęp jednego dziecka i opiekuna)Warsztaty muzyczne: Muzykalny maluszekTwoje dziecko ma talent muzyczny?Pokażemy Ci, jak go rozwinąć!Prowadzenie: Dorota PawlusWiek: 1–4 latCzas trwania: 45 min.Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia umuzykalniające dla dzieci i całych rodzin. Przyjdź, dołącz do nas. Tym, co wyróżnia te zajęcia spośród innych, są wspaniała zabawa przy wartościowej, bogatej stylistycznie muzyce, starannie dobrany każdy szczegół oraz skupienie się na pielęgnowaniu relacji w rodzinie. Wykorzystujemy piosenki w języku polskim oraz angielskim. Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, śpiewanie, zabawa z rekwizytami, gra na instrumentach muzycznych. Wykonamy proste instrumenty muzyczne oraz przedmioty związane ze sztuką. Damy Wam też wskazówki, jak umuzykalniać dzieci w domu i co robić, by muzyka stała się naturalną częścią Waszego życia.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch Muzyczny---Sala Koncertowa PFB11/04/2025, piątek, godz. 19:00Bilety: 16-80 złGala Pomorskiej Nagrody Artystycznej / Młode talenty – najlepsi dyplomanci aMuzPomorska Nagroda Artystyczna - statuetki fot. Mateusz Słodkowski_PFBWystąpią:Orkiestra PFBMaciej Tomasiewicz – dyrygentZihao Wang – fortepianZihao WangWeize Yang – saksofonWeize YangProwadzenie: Marta GoluchW programie:Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Sroka Złodziejka [10’]Takashi Yoshimatsu – Cyber Bird Concerto na saksofon i orkiestrę op. 59 [25']Richard Addinsell – Warsaw Concerto [10']Antonín Dvořák – Tańce słowiańskie (nr 7 c-moll, nr 8 g-moll op. 46 oraz nr 7 C-dur op. 72) [10’]Polska Filharmonia Bałtycka co roku gości galę finałową najbardziej prestiżowej nagrody artystycznej na Pomorzu, czyli Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Wybierani zostają laureaci w trzech kategoriach: Kreacje Artystyczne, Nadzieja oraz Mecenat, zaś marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk przyznaje dodatkowo Wielką Pomorską Nagrodę Artystyczną za całokształt twórczości. W tym roku wydarzenie to połączone jest z prezentacją twórczości najzdolniejszych dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Tak się złożyło, że w tym roku są to dwaj artyści pochodzący z Chin: pianista Zihao Wang oraz saksofonista Weize Yang. Filharmoników gdańskich poprowadzi Maciej Tomasiewicz.Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Muzyk – rezydent, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego                  --Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch Muzyczny---Sala Koncertowa PFB13/04/2025, niedziela, godz. 12:00Bilety: 27-70 złKoncert familijny – Z guzika na guzikorkiestra akordeonowa PulsantiWystąpią:Orkiestra akordeonowa Pulsanti w składzie:Dominik Żych, Wojciech Kowal, Maksymilian Lejk, Albert Woelke, Kamil Heliasz, Martyna Podolska-Dębska, Ewa Nizielska, Małgorzata Remiszewska, Jakub Kolańczyk, Mikołaj Skopek, Adam Tarnożek, Paweł Deja, Wojciech UlanowskiSabrina Stachel – dyrygentkaWizualizacje: Saskia WojtalewiczPrzed siebie krok, a potem skok! Wyprawa z guzika na guzik i dalej – po rozmaitych okresach w historii muzyki, jej gatunkach i stylach. Dołączcie do nas, a pobudzimy Waszą wyobraźnię i zainteresowanie sztuką, nakarmimy ciekawość i kreatywność. Specjalnie dla Was stworzymy barwną dźwiękową mozaikę: od muzyki klasycznej, poprzez ścieżki dźwiękowe z popularnych bajek i filmów, po dobrze znane utwory współczesne.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch Muzyczny---Sala Kameralna15/04/2025, wtorek, godz. 9:00 i 11:00Bilety w cenie: 17 złLekcje z Mistrzami – Fryderyk ChopinMazurki nie tylko na WielkanocDaniel ZiomkoWystąpią:Monika Pionk – śpiew, scenariusz i prowadzenie koncertuDaniel Ziomko – fortepiangodz.9:00 à wiek 10-14 latgodz. 11:00 à Wiek: 14+Czas trwania: ok. 50 min.Święta Wielkanocne za pasem. Czas więc na opowieść o największym polskim Mistrzu kompozycji fortepianowych. Poznacie jego życie i wybrane spośród licznych arcydzieł. Dlaczego właśnie Chopin, zapytacie? Niektóre utwory silnie kojarzą się ze słodkim wielkanocnym przysmakiem – mazurkiem. Podczas lekcji dowiecie się, co łączy mazurki fortepianowe z tymi wypiekanymi. Usłyszycie także inne wspaniałe tańce, takie jak: kujawiak, polonez czy walc, a przede wszystkim poznacie bliżej patrona naszej Filharmonii.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch Muzyczny---Sala Koncertowa PFB25/04/2025, piątek, godz. 19:00Bilety: 32-121,5 złKoncert symfoniczny – Konstanty Andrzej KulkaKonstanty Andrzej Kulkaorkiestra PFB fot. Piotr HukałoWystąpią:Orkiestra PFBRuben Silva – dyrygentKonstanty Andrzej Kulka – skrzypceProwadzenie: Konrad MielnikW programie:Stanisław Moniuszko – Mazur z opery Halka [5']Karol Lipiński:– Rondo koncertowe C-dur op. 18 [13']– Fantazja G-dur na motywach z opery Krakowiacy i Górale J. Stefaniego op. 33 [12']Przerwa [20']Manuel Enriquez – Rapsodia Latinoamericana [15']Arturo Márquez: – Danzón nr 2 [10']– Conga del fuego nuevo [5']W ostatni piątek kwietnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej gościmy wyjątkowego artystę. Pochodzący z Gdańska jedenz najwybitniejszych polskich skrzypków Konstanty Andrzej Kulka, który pomimo 78 lat zadziwia imponującą kondycją artystyczną. Maestro Kulka  z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej wykona dwa dzieła jednego najwybitniejszych wirtuozów skrzypiec swoich czasów, stawianych na równi z Niccolò Paganinim - Karola Lipińskiego. Dyryguje Ruben Silva. --Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch MuzycznyData rozpoczęcia wydarzenia: 04.04.2025
16-17 05. 2025 - Festiwal Hevelka  2025 16-17 05. 2025 - Festiwal Hevelka 2025 W 2025 roku festiwal Hevelka świętuje swoje 10 lat! Z tej okazji szykujemy dla Was moc atrakcji. Tradycyjnie już zapraszamy w maju na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, aby rozsmakować się w polskich trunkach rzemieślniczych w towarzystwie doskonałego street foodu i miło spędzić czas.Gdańska Fundacja Kultury ponownie zorganizuje STREFĘ KULTURY z koncertami instrumentalnymi na trybunach, otwartymi dla wszystkich uczestników Hevelki. W tegorocznej ofercie artystycznej nie zabraknie improwizacji młodych gdańskich pianistów jazzowych, pojawi się także muzyka gitarowa. Główną atrakcję stanowić będą wieczorne pokazy artystyczne, łączące ze sobą muzykę i sztuki plastyczne - malowanie na piasku.GE3K Events jak zwykle zorganizuje obszerną STREFĘ GIER PLANSZOWYCH z mnóstwem planszówek i karcianek do wyboru, najlepszymi animatorami w Trójmieście, turniejami oraz konkursami. Pojawią się też premierowo atrakcje, jakich dotychczas na Hevelce nie było. Więcej informacji już niebawem!----------Czego można oczekiwać od Hevelki?- najlepszych piw rzemieślniczych od topowych browarów i wschodzących gwiazd sceny kraftowej;- premier i limitowanych piw, dostępnych tylko w kegach;- szerokiego wyboru piw bezalkoholowych i niskoprocentowych, aby każdy - również ten niepijący - znalazł coś dla siebie;- bogatej oferty wysokogatunkowych trunków innych niż piwo - destylatów, miodów, cydru;- licznych foodtrucków, serwujących różnorodną kuchnię, w których każdy znajdzie coś pysznego;- komfortu, który oferuje Polsat Plus Arena w postaci klimatyzowanej, wygodnej przestrzeni, wielu miejsc siedzących, odpowiedniego zaplecza sanitarnego i udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami;- pewności, że żadna pogoda nie pokrzyżuje Wam planów, gdyż stadion daje schronienie przed ewentualnym deszczem, a jednocześnie umożliwia wypicie piwa na świeżym powietrzu, otwierając swoje przestronne trybuny.----------Godziny otwarcia:16.05.2025 - 16:00 - 00:0017.05.2025 - 14:00 - 00:00----------BILETY - sprzedaż online już niebawem!Ceny:- bilet 1-dniowy: 33 zł online lub 36 zł na miejscu,- bilet 2-dniowy: 46 zł online lub 50 zł na miejscu.W cenie biletu zawarty jest bonus do wyboru:- szklanka festiwalowa,- wsparcie Fundacji Hospicyjnej.Promocja: od 21.00 bilet jednorazowy bez bonusu – 15 zł. Obowiązuje przy zakupie biletów w kasach.Bilet wstępu na Hevelkę uprawnia również do korzystania z bogato wyposażonej Strefy Gier Planszowych i udziału w koncertach organizowanych w Strefie Kultury.Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii 1, pomorskieData rozpoczęcia wydarzenia: 16.05.2025
Ruszają zapisy na zawody biegowe dla dzieci na stadionie lekkoatletycznym! Ruszają zapisy na zawody biegowe dla dzieci na stadionie lekkoatletycznym! Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i młodzież na Biegowy Puchar im. Kazimierza Zimnego, urodzonego w Tczewie wybitnego polskiego lekkoatlety, medalisty letnich Igrzysk Olimpijskich w biegu na 5000 metrów. Zawody zaliczane są do cyklu biegów dla dzieci i młodzieży Puchar Pomorza. To doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności, pokonać własne ograniczenia i poczuć prawdziwą sportową atmosferę!Zawody odbędą się 7 czerwiec br. na Stadionie Miejskim im. Alfonsa Guzińskiego (ul. Bałdowska 11, Tczew)Zawody rozpoczną się o godz. 10.00. Będą rozgrywane w grupach wiekowych od 5 do 18 lat na 200 m, 400 m i 800 m (biegi majtka, marynarza, admirała, chorążego itd.).Zawody są otwarte dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie! Nie liczy się tylko wynik – liczy się dobra zabawa, sportowa rywalizacja i wspólne przeżywanie emocji! Organizator przewiduje medale pamiątkowe dla wszystkich biegaczy!Zapisać można się online do 5.06.2025: https://elektronicznezapisy.pl/event/12790.htmlb) lub w biurze zawodów 7.06.2025 od godz. 8.00 do 15 minut przed każdą wyznaczoną godziną startu danej kategorii wiekowej.Przypominamy, że wymagane jest, aby zawodnicy do 13-tego roku życia pojawili się na zawodach z rodzicem bądź opiekunem prawnym.Niepełnoletni zawodnicy powyżej 13-tu lat, którzy nie mogą pojawić się z opiekunem, powinni dostarczyć do biura zawodów kartę zgłoszeniową podpisaną przez rodzica bądź opiekuna prawnego (karta dostępna na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/12790/clients.html po zakończeniu rejestracji). Data rozpoczęcia wydarzenia: 07.06.2025 08:00 – Data zakończenia wydarzenia: 07.06.2025 13:30
Reklama
Reklama