Dokładna nazwa imprezy to XVI Akcja Charytatywna „Ogród Nadziei”.
Szczytnym celem jest propagowanie idei opieki paliatywno-hospicyjnej, kształtowanie postaw i serc wrażliwych, otwartych na potrzeby Pacjentów, którzy znajdują się w okresie terminalnym choroby oraz troska o Chorych dobijających do brzegu życia.
- Podczas festynu było dużo atrakcji: występy najmłodszych dzieci z Przedszkola Niepublicznego Jarzębinka, Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a ‘Paulo, Zespołu „Maki i Modraki” ze SP nr 4, chórku szkolonego „Pozytywki” przy Szkole Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej oraz Chóru Passionata, Tczewskiej Formacji Szantowej i Harcerskiej Orkiestry Dętej – relacjonuje Teresa Sychmeler, organizatorka wydarzenia, która ma za sobą nie jedną akcję na rzecz podopiecznych Szpitali Tczewskich. - Wszystkie występy były gorąco oklaskiwane, radość i uśmiech na twarzach była obecna u dzieci, dorosłych i starszych. Nie zabrakło czegoś dla koneserów dobrego jedzonka. Personel Szpitali Tczewskich, DPS w Damaszce i Pelplinie, Villa Leśne Ustronie, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w kolorowych strojach ze Śliwin, Miłobądza, Rokitek, Zajączkowa i Czarlina oraz prywatni sponsorzy przygotowali pyszne ciasta i dania.
Uczestnicy festynu mieli możliwość skosztowania domowych ciast, pierogów, grochówki, żurku, fasolki po bretońsku, bigosu, bagietek, chleba ze smalcem, gofrów i wielu innych przysmaków.
W akcji na rzecz hospicjum najważniejsza jest empatia i pozytywne emocje, jakie kierujemy w stronę pacjentów, zwłaszcza hospicyjnych oraz ich często niedocenianych opiekunów.
Biorąca udział Policja , Straż Pożarna i Ratownictwo Medyczne skupiła wokół siebie zainteresowanych niesieniem pomocy, ciężkiej pracy tych służb i ciekawość, co znajduje się w tych samochodach. Mamy nadzieję, że te spotkania zasilą szeregi tak pięknych i odpowiedzialnych profesji. Dmuchane zamki skupiły uwagę nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy świetnie się bawili.
Poświęcony czas wszystkich zaangażowanych osób i Drogich Wolontariuszy, to bezcenny dar człowieka dla drugiego człowieka, szczególnie kończącego pielgrzymkę swego życia. W „ogrodzie” przyszpitalnym znalazło się wielu siewców NADZIEI, którzy podzielili się sercem, miłością i symboliczną kwotą, aby wesprzeć Pacjentów przebywających w tczewskim Hospicjum.
- Każda pomoc udzielona ludziom, a szczególnie tym nieznanym, zawsze przynosi plon stokrotny, satysfakcję, mnoży dobro i siły w naszych sercach, aby czynić jeszcze więcej i więcej dobrych uczynków – podsumowuje Teresa Sychmeler. - Serdeczne podziękowania dla wszystkich UCZESTNIKÓW Akcji Charytatywnej, sponsorów, darczyńców, firm, dyrektorom szkól i przedszkoli, dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom i każdemu z osobna. Warto było stanąć „tuż obok Chorego” z uczuciem miłości, pomocy, współczucia, a przede wszystkim zrozumienia. Dziękujemy!
(tomm)/Stow. Ogród Nadziei
Napisz komentarz
Komentarze