Reklama
środa, 22 stycznia 2025 20:06
Reklama
Reklama

UCZNIOWIE W MUNDURZE - Centralny Zlot Klas Wojskowych – Drawsko Pomorskie 2024

Honor, lojalność, dyscyplina, odpowiedzialność oraz umiejętność pracy w zespole to drogowskaz, który będzie wskazówką dla Kadetów przez najbliższe dni w czasie Centralnego Zlotu Klas Wojskowych - Drawsko Pomorskie 2024. Jak co roku najlepsi z najlepszych wśród klas o profilu wojskowym w Polsce spotkają się na 7-dniowym zlocie Kadetów.
UCZNIOWIE W MUNDURZE - Centralny Zlot Klas Wojskowych – Drawsko Pomorskie 2024

Autor: CWCR

Miejsce szkolenia nie jest przypadkowe, ponieważ, aby przybliżyć realia służby wojskowej jak i sprzętu, którym na co dzień posługują się żołnierze, wytypowano 2. Brygadę Zmechanizowaną ze Złocieńca oraz instruktorów z 12. Brygady Zmechanizowanej i 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jednostkom tym doskonale znane są poligonowe obiekty szkoleniowe Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko. Będą doskonałymi przedstawicielami żołnierskiego rzemiosła dla wszystkich grup Kadetów biorących udział w szkoleniu.


 

Już od 15 września ok. 600 kadetów, blisko 200 dziewcząt i ponad 400 chłopców podzielonych na 30 zespołów reprezentujących niemalże wszystkie województwa, przez 7 dni, będzie podejmować wyzwania jakie postawi przed nimi poligon w Drawsku Pomorskim.

IX. Centralny Zlot Klas Mundurowych będzie miał charakter integracyjno-wojskowy, prowadzony w ramach obozu edukacyjnego. To najlepsi z najlepszych - elita kadetów spośród szkół, które wykazały się największą liczba absolwentów w danym regionie, którzy podjęli różne formy służby wojskowej, którzy zdobyli czołowe miejsca w Strzeleckich Mistrzostwach Polski dla Klas Wojskowych, w Międzyszkolnym Turnieju wiedzy o Wojsku Polskim „Ekstraklasa Wojskowa”, a także Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Wojskowych oraz Spartakiadzie Sportowo-Obronnej dla Klas Wojskowych. Powyższe osiągnięcia otworzyły uczniom drzwi
do Centralnego Zlotu Klas Wojskowych.


 

Dzięki Ministerstwu Obrony Narodowej, pod egidą Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji prowadzone są projekty, które umożliwiają realizację programów nauczania skierowanych do uczniów szkół średnich.

To dzięki tym projektom funkcjonują Oddziały Przygotowania Wojskowego, Cyber. Mil z Klasą oraz Branżowe Oddziały Wojskowe, które mają na celu kształcenie i edukację młodzieży, w zakresie zarówno obronności i przygotowania do służby wojskowej jak i nabywania wartości takich jak: współpraca, dyscyplina, lojalność i etyka. Udział uczniów w zlocie umacnia także wartości patriotyczne i szacunek do munduru. Uczy również historii i tradycji wojskowych oraz wzmacnia patriotyzm wśród młodzieży.


 

Głównym celem zlotu jest pogłębienie umiejętności wojskowych nabytych przez kadetów w trakcie prowadzonych szkoleń w patronackich jednostkach wojskowych, a także podczas nauki w macierzystych szkołach. Dodatkowo, celem zlotu jest także kształtowanie u młodzieży umiejętności oraz cech charakteru niezbędnych do współdziałania w zespole i zapoznanie z możliwościami szkoleniowymi oraz bojowymi pododdziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zlot będzie nie tylko doskonałą okazją do nauki, ale także do refleksji nad wartościami, które kształtują nasze społeczeństwo. Każdy uczestnik szkolenia wyniesie z tego wydarzenia nowe umiejętności i silne poczucie przynależności do wspólnoty, która łączy pokolenia.

16 września o godz. 8.00 na terenach nowego kompleksu Głębokie (Obozowisko OC Głębokie – współrzędne geograficzne: 53.3168235, 15.6269718) odbędzie się uroczyste otwarcie IX. Centralnego Zlotu Klas Wojskowych.


 

CWCR



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie GRA RODZINNAPoszukajmy zimy w Tczewie.12 stycznia w godz. 10.00-16.00 odbędzie się gra miejska adresowana do dzieci. Motyw przewodni – to jeden z zimowych obrazów Piotra Bruegla, którego kopię można oglądać w Galerii Henryka Kudzio. Początek gry w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4, a koniec w kamienicy przy ul. Podmurnej 15. Orientacyjny czas na wykonanie zadań: 45 minut. Do wygrania kubki i inne gadżety Fabryki Sztuk. WARSZTATY RODZINNEOd wielu lat w Fabryce Sztuk organizowane są sobotnie warsztaty. To spotkania dla dzieci na ogół w wieku 3-8 lat i ich opiekunów. Wykonanie wspólnej pracy plastycznej wzmacnia relacje dziecka z rodzicem, a ponadto stanowi drogę do rozwoju artystycznego młodej warsztatowiczki / młodego warsztatowicza. Dzieci rysują, malują, wycinają, wyklejają, składają, dokonują wyboru kolorystyki. Każde spotkanie – to inny temat przewodni. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.Terminy:11.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – serce z wikliny papierowej18.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – plastyczna niespodzianka25.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – malowanie na szkleRaz w miesiącu organizowane są też spotkania dla młodych miłośników najsłynniejszych klocków świata. 26 stycznia o godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 12 na budowanie z klocków. Obowiązują zapisy telefoniczne: 607 471 550 Fabryka SztukData rozpoczęcia wydarzenia: 11.01.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 25.01.2025 15:00
Reklama