W niedzielę na jednym z wiaduktów kolejowych w Tczewie przechodnie zauważyli mężczyznę stojącego za barierkami. Świadkowie natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Na miejsce przyjechali policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego oraz strażacy i ratownicy medyczni. Policjanci podjęli próbę nawiązania rozmowy z 53-letnim mężczyzną, starając się go uspokoić i przekonać do powrotu za barierki.
Mimo trudności, funkcjonariusze kontynuowali spokojną rozmowę, jednocześnie szukając odpowiedniego momentu na interwencję. Wykorzystując chwilę nieuwagi, policjant złapał mężczyznę, a strażacy szybko pomogli przeciągnąć go w bezpieczne miejsce. Dzięki skoordynowanym działaniom wszystkich służb udało się uniknąć tragedii. 53-latek został natychmiast przekazany ratownikom medycznym, którzy udzielili mu niezbędnej pomocy.
Pamiętaj, kryzysy emocjonalne są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:
116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
58 530 44 49/ 508 350 484 - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
577 377 898 - Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Tczewie.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach każda minuta jest cenna, a szybka reakcja może uratować życie.
KPP Tczew
Napisz komentarz
Komentarze