Reklama
środa, 22 stycznia 2025 14:12
Reklama
Reklama

Tycjan Andrzejczak – policjant z Tczewa znalazł telefon, ustalił właściciela i oddał zgubę!

Tczewski dzielnicowy, aspirant sztabowy Tycjan Andrzejczak, w czasie wolnym od służby znalazł na parkingu telefon komórkowy. Mimo wolnego czasu policjant podjął działania, by odnaleźć właściciela zguby. „Znalezione nie kradzione” – czy na pewno?
Tycjan Andrzejczak – policjant z Tczewa znalazł telefon, ustalił właściciela i oddał zgubę!

Autor: KPP Tczew

W minionym czasie, starszy dzielnicowy z tczewskiej komendy, aspirant sztabowy Tycjan Andrzejczak, w czasie wolnym od służby natrafił na porzucony telefon na jednym z parkingów w Tczewie. Policjant postanowił nie zostawiać sprawy przypadkowi i zaangażował się w ustalenie właściciela zguby. Po przeanalizowaniu zawartości telefonu udało mu się znaleźć numer kontaktowy do członka rodziny właściciela. Skontaktował się z osobą, informując ją o znalezieniu urządzenia i umówił się na przekazanie zguby. Dzięki jego zaangażowaniu i działaniom telefon wrócił do właściciela.


 

„Znalezione nie kradzione” – czy na pewno?


Często spotykamy się z przysłowiem „znalezione nie kradzione”, jednak w rzeczywistości sprawa wygląda inaczej. Znalezienie cudzego mienia i jego zatrzymanie jest w świetle prawa traktowane jako przywłaszczenie, co jest czynem karalnym. Należy pamiętać, że nawet jeśli znajdziemy coś na ulicy, powinniśmy podjąć działania, aby oddać to właścicielowi. Jeśli znajdziemy zgubioną rzecz, najlepiej jest przekazać ją na Policję lub do biura rzeczy znalezionych. W dzisiejszych czasach możemy również skorzystać z telefonu znalezionego do znalezienia kontaktu do właściciela lub jego rodziny. Dobrze jest także poinformować o znalezieniu rzeczy na lokalnych grupach społecznościowych lub tablicach ogłoszeń.


 

Przypadek aspiranta sztabowego Tycjana Andrzejczaka pokazuje, że warto działać zgodnie z prawem i uczciwością. Dzięki jego postawie właściciel telefonu odzyskał swoją własność, co mogło zaoszczędzić mu wielu problemów i stresu. Pamiętajmy, że każda zguba ma swojego właściciela, który prawdopodobnie jej poszukuje.


 

KPP Tczew


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie Gra rodzinna w poszukiwanie zimy i warsztaty dla dzieci wycinanie, malowanie i klejenie GRA RODZINNAPoszukajmy zimy w Tczewie.12 stycznia w godz. 10.00-16.00 odbędzie się gra miejska adresowana do dzieci. Motyw przewodni – to jeden z zimowych obrazów Piotra Bruegla, którego kopię można oglądać w Galerii Henryka Kudzio. Początek gry w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4, a koniec w kamienicy przy ul. Podmurnej 15. Orientacyjny czas na wykonanie zadań: 45 minut. Do wygrania kubki i inne gadżety Fabryki Sztuk. WARSZTATY RODZINNEOd wielu lat w Fabryce Sztuk organizowane są sobotnie warsztaty. To spotkania dla dzieci na ogół w wieku 3-8 lat i ich opiekunów. Wykonanie wspólnej pracy plastycznej wzmacnia relacje dziecka z rodzicem, a ponadto stanowi drogę do rozwoju artystycznego młodej warsztatowiczki / młodego warsztatowicza. Dzieci rysują, malują, wycinają, wyklejają, składają, dokonują wyboru kolorystyki. Każde spotkanie – to inny temat przewodni. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.Terminy:11.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – serce z wikliny papierowej18.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – plastyczna niespodzianka25.01/ godz. 12.00 / ul. 30 Stycznia 4 – malowanie na szkleRaz w miesiącu organizowane są też spotkania dla młodych miłośników najsłynniejszych klocków świata. 26 stycznia o godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 12 na budowanie z klocków. Obowiązują zapisy telefoniczne: 607 471 550 Fabryka SztukData rozpoczęcia wydarzenia: 11.01.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 25.01.2025 15:00
Reklama